Reklama

Czołgiści na poligonie

Niemal cały październik trwało szkolenie poligonowe żołnierzy żurawickiego 1 Batalionu Czołgów w Orzyszu.

Na początku października br. doszło do przemieszczenia sił i środków (tzn. czołgów) koleją oraz transportem kołowym. Na miejscu realizowali szereg zajęć ze szkolenia bojowego w dzień i w warunkach ograniczonej widoczności, w oparciu o infrastrukturę i bazę szkoleniową poligonu[paywall]. Były to przygotowania do najważniejszego przedsięwzięcia, czyli ćwiczenia taktycznego pod kryptonimem „Lampart-20”.

– Ćwiczenie „Lampart-20” było zwieńczeniem długiego szkolenia dla żołnierzy naszego batalionu. Mimo trudnych warunków związanych z pandemią zrealizowaliśmy wszystkie postawione przed nami zadania na wysokim poziomie. Ostatnim przedsięwzięciem  szkoleniowym był powrót z Orzysza pod koniec października transportem kolejowym, jak i kołowym – podsumował dowódca 1. bcz w Żurawicy ppłk Rafał Kluz.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    guko - niezalogowany 2020-11-06 10:52:10

    Your feedback helps me a lot, A very meaningful event, I hope everything will go well basketball legends

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Osserwatores militares - niezalogowany 2020-11-06 13:44:25

    Gratuluję potężnej  armii pancernej szczególnie złomu będącego jeszcze na stanie jednostki w Żurawicy czyli wspaniałe i groźne tanki ale sprzed 45 lat kiedy rokowałem do ludowej armii  i równie niebezpieczne BWP 1 na stanie tego marnego 5 batalionu oszem dobre i groźne na kapitalistów ale w latach 70 - tych ub wieku. Co ciekawe żurawickie cacka i  militarne zabawki nie będą wymieniane na coś bardziej nowoczesnego, skutecznego lecz modernizowane, już częśc tych niezwykłych staroci jest w trakcie tzw modernizacji o ile wiem w Łabędach, fabryce zbrojeniowej która od dekad nic sensownego dla naszego przemysłu zbrojeniowego nie zrealizowała za wyjątkiem modernizacj radzieckich maszyn właśnie T 72  oraz nazwania tego niby polskiej produkcji jako TWARDY, piękna i groźna nazwa. No cóż można i tak, kombininować, oszczędzać, modernizować, nieustannie łatać i naprawiać co widać przechodząc ulicą koszarową 5 batalionu ale nie ukryje się, po prostu nie można zaklinać rzeczywistości że jesteśmy sprzętowo i tkwimy mniej więcej w latach 50 - 60 ub wieku. Naprawdę jeśli  ktoś myśli że znany fantasta o ksywie ANTEK uzdrowił armię to widać, słychać i czuć starocią, przecież wystarczy spacer ulicą 29 listopada. Ponadto jeśli mają  nas obronić jedynie kilknaście nowych haubic KRABÓW czy kilka modułów  moździerzy  RAKÓW  i  30 F16 to jestem sceptyczny, bardzo sceptyczny.  A że żołnierze ćwiczą to co mają robić, po to biorą niemałą kasę.  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    JP - niezalogowany 2020-11-06 14:14:05

    25 lat temu przyjmowałem w Żurawicy 20 nowych, zmodernizowanych czołgów, czyli nie są to ( a jesli już,to nie wszystkie) wraki sprzed 45 lat. Zważywszy na to, kim byłby agresor, BWP też wiele nie odbiegają od sprzętu potencjalnego agresora ( ze wschodu)Niewykluczone, że w niedługim czasie pojawią się Leopardy. Być może już by w niej były gdyby nie era ministra Antoniego de Tworki, który cofnął naszą armię o jakieś 20 lat do tyłu,pozbawiając ją wielu dobrych dowódców, anulując istotne dla potrzeb obronności zamówienia i kontrakty, niszcząc struktury, plany operacyjne itd.itd.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama