Reklama

Cztery przemyskie szkoły dostały unijne pieniądze

Dzięki środkom pieniądzom pozyskanym z Unii Europejskiej w czterech przemyskich szkołach odbędzie się szereg zajęć dodatkowych i kursów doskonalących, a sale dydaktyczne zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt – powstaną nowe pracownie komputerowe, a do pracowni specjalistycznych zostanie zakupiony sprzęt niezbędny do przeprowadzania certyfikowanych szkoleń.

Cztery wnioski złożone przez dyrektorów przemyskich szkół ponadgimnazjalnych do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, który ogłosił konkurs „Poprawa jakości kształcenia zawodowego” w ramach unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Wartość wszystkich projektów wynosi 3 mln 838 tys. 676 zł, z czego wkład własny samorządu to 383 tys. 966 zł Tyle że nie obciąży on budżetu miasta, a zostanie wypracowany m.in. poprzez udostępnianie sal dydaktycznych lub pracę wolontariuszy[paywall].

Największą kwotę wśród szkół, które otrzymały dofinansowanie, dostał Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu – 1 mln 729 tys. 60 zł na program pod hasłem „Kształcenie zawodowe szansą dla Ciebie”. Ma być zrealizowany od 1 października br. do 31 października 2019 r. Uczniowie tej placówki odbędą m.in. staże, kursy i szkolenia oraz zajęcia e-learningowe. Skorzystają także nauczyciele – na kursach i szkoleniach oraz stażach w zakładach pracy. Doposażone w sprzęt zostaną pracownie.

Reklama

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu na program „Nowa  jakość kształcenia zawodowego w CKZiU nr 1 w Przemyślu” (realizowany od 1 września br. do 31 sierpnia 2019 r.) otrzymało 861 tys. 401 zł. Głównym celem projektu będzie lepsze  dopasowanie systemu kształcenia do potrzeb rynku pracy.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu opracowało projekt pod nazwą „Zainwestuj w siebie, postaw na sukces” (realizowany od 1 września br. do 30 września 2019 r.). Główne cele projektu, na które szkoła otrzymała 1 mln 113 tys. 822 zł, to: doposażenie pracowni zawodowych i utworzenie nowej pracowni do zawodu technik ekonomista, szkolenia i kursy zawodowe dla młodzieży, staże płatne dla młodzieży, zajęcia dodatkowe z przedmiotów zawodowych, doradztwo zawodowe oraz kursy, szkolenia i studia podyplomowe dla nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Wreszcie 134 tys. 393 zł otrzymał Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Przemyślu na program „Równi w zatrudnieniu – wzrost kompetencji zawodowych uczniów niesłyszących Technikum Specjalnego nr 2 w Przemyślu). Program ma zostać zrealizowany od 1 września do 30 września 2018 r. Jednym z głównych celów jest unowocześnianie i doposażenie pracowni zawodowej, a także zakup nowego dodatkowego wyposażenia, które znacząco poprawi jakość kształcenia obecnych i przyszłych uczniów i uczennic niepełnosprawnych, co przełoży się na wyższy poziom kwalifikacji kończących szkołę i zwiększenie szans na rynku pracy.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości