Dzięki środkom pieniądzom pozyskanym z Unii Europejskiej w czterech przemyskich szkołach odbędzie się szereg zajęć dodatkowych i kursów doskonalących, a sale dydaktyczne zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt – powstaną nowe pracownie komputerowe, a do pracowni specjalistycznych zostanie zakupiony sprzęt niezbędny do przeprowadzania certyfikowanych szkoleń.
Cztery wnioski złożone przez dyrektorów przemyskich szkół ponadgimnazjalnych do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, który ogłosił konkurs „Poprawa jakości kształcenia zawodowego” w ramach unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Wartość wszystkich projektów wynosi 3 mln 838 tys. 676 zł, z czego wkład własny samorządu to 383 tys. 966 zł Tyle że nie obciąży on budżetu miasta, a zostanie wypracowany m.in. poprzez udostępnianie sal dydaktycznych lub pracę wolontariuszy[paywall].
Największą kwotę wśród szkół, które otrzymały dofinansowanie, dostał Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu – 1 mln 729 tys. 60 zł na program pod hasłem „Kształcenie zawodowe szansą dla Ciebie”. Ma być zrealizowany od 1 października br. do 31 października 2019 r. Uczniowie tej placówki odbędą m.in. staże, kursy i szkolenia oraz zajęcia e-learningowe. Skorzystają także nauczyciele – na kursach i szkoleniach oraz stażach w zakładach pracy. Doposażone w sprzęt zostaną pracownie.
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu na program „Nowa jakość kształcenia zawodowego w CKZiU nr 1 w Przemyślu” (realizowany od 1 września br. do 31 sierpnia 2019 r.) otrzymało 861 tys. 401 zł. Głównym celem projektu będzie lepsze dopasowanie systemu kształcenia do potrzeb rynku pracy.
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu opracowało projekt pod nazwą „Zainwestuj w siebie, postaw na sukces” (realizowany od 1 września br. do 30 września 2019 r.). Główne cele projektu, na które szkoła otrzymała 1 mln 113 tys. 822 zł, to: doposażenie pracowni zawodowych i utworzenie nowej pracowni do zawodu technik ekonomista, szkolenia i kursy zawodowe dla młodzieży, staże płatne dla młodzieży, zajęcia dodatkowe z przedmiotów zawodowych, doradztwo zawodowe oraz kursy, szkolenia i studia podyplomowe dla nauczycieli przedmiotów zawodowych.
Wreszcie 134 tys. 393 zł otrzymał Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Przemyślu na program „Równi w zatrudnieniu – wzrost kompetencji zawodowych uczniów niesłyszących Technikum Specjalnego nr 2 w Przemyślu). Program ma zostać zrealizowany od 1 września do 30 września 2018 r. Jednym z głównych celów jest unowocześnianie i doposażenie pracowni zawodowej, a także zakup nowego dodatkowego wyposażenia, które znacząco poprawi jakość kształcenia obecnych i przyszłych uczniów i uczennic niepełnosprawnych, co przełoży się na wyższy poziom kwalifikacji kończących szkołę i zwiększenie szans na rynku pracy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze