Reklama

Czuwają nad bezpieczeństwem, ale sporo dają z siebie także po służbie

Tych, którzy docierają do naszego regionu z kraju ogarniętego wojną, codziennie wspierają mundurowi. Są odpowiedzialni nie tylko za bezpieczeństwo, tak naprawdę pomagają na wszystkie możliwe sposoby. Niejednokrotnie po męczącej służbie policjanci z przemyskiej komendy włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy także jako wolontariusze.

Policjanci dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i na dworcach kolejowych, wspierają obywateli Ukrainy w dotarciu do miejsc noclegowych czy punktów pomocy, rozdają żywność, pomagają przenosić ciężkie bagaże, ale też przy opiece nad najmłodszymi, dla których wojna jest czymś kompletnie niezrozumiałym.

Można ich też zobaczyć w punktach recepcyjnych i w miejscach zakwaterowania uchodźców czy na terenie[paywall]  byłego Tesco w Przemyślu, gdzie napływają tysiące ludzi, szukających bezpiecznego schronienia.

Stawiają się tam niejednokrotnie po powrocie z intensywnego dnia służby. W pomoc angażują się także pracownicy cywilni czy rodziny mundurowych. Choćby poprzez organizację zbiórek rzeczowych.

Gros pracowników komendy niesie też wsparcie finansowe, wpłacając darowizny na konta fundacji, które pomagają Ukrainie, a także na rzecz zwierzaków, które zostały przetransportowane z terenów ogarniętych wojną do schroniska w Orzechowcach.

Funkcjonariusze w swoich działaniach starają się również nie zapominać o najmłodszych, którzy pod opieką dorosłych dotarli do Przemyśla. Chwile spędzone w miejscach tymczasowego schronienia umila małym gościom... miś podkarpackiej policji, w którego można wtulić i wreszcie poczuć bezpiecznie.

W ubiegłym tygodniu dostarczył on też dzieciom z Ukrainy słodkości, by choć na chwilę mogły zapomnieć o smutnych przeżyciach.

Reklama

Policyjny miś i dodatkowo maskotka Skye czekały także w minioną niedzielę na dzieci w punkcie buforowym przy Tesco. Tu funkcjonariusze z Przemyśla i Rzeszowa, wespół z wolontariuszkami z Przedszkola nr 2 w Przemyślu i animatorkami Mini Brain Academy robili wszystko, by na twarzach maluchów zagościł uśmiech.

Pomagały w tym wspólne zabawy, słodycze i bańki mydlane.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama