Kolejny raz na jarosławskim Rynku rozstawiono namioty, w których można się było poddać darmowym badaniom. Specjaliści promowali przy okazji zawód diagnosty laboratoryjnego.
7 lipca odbyła się już czwarta edycja „Ulicy Zdrowia” i - podobnie jak poprzednio - cieszyła się dużym zainteresowaniem. Chętnych nie brakowało, pojawiły się osoby starsze, ale także młodzież. Nie zraziła ich nawet upalna pogoda. Z bezpłatnych badań skorzystało 428 osób. Oferowane były badania słuchu, stóp, poziomu glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego oraz badanie dna oka. [paywall]Pobierana była również krew. Przy okazji badań diagności laboratoryjni z jarosławskiego Centrum Opieki Medycznej opowiadali o swojej pracy. Pacjenci informowani byli także, w jak sposób należy przygotowywać się do badań laboratoryjnych. Następne akcje „Ulicy Zdrowia” odbędą się: 4 sierpnia, 1 września i 6 października.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze