Reklama

Czwarta odsłona „Ulicy Zdrowia” [GALERIA]

19/07/2015 11:27

Kolejny raz na jarosławskim Rynku rozstawiono namioty, w których można się było poddać darmowym badaniom. Specjaliści promowali przy okazji zawód diagnosty laboratoryjnego.

7 lipca odbyła się już czwarta edycja „Ulicy Zdrowia” i - podobnie jak poprzednio - cieszyła się dużym zainteresowaniem. Chętnych nie brakowało, pojawiły się osoby starsze, ale także młodzież. Nie zraziła ich nawet upalna pogoda. Z bezpłatnych badań skorzystało 428 osób. Oferowane były badania słuchu, stóp, poziomu glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego oraz badanie dna oka. [paywall]Pobierana była również krew. Przy okazji badań diagności laboratoryjni z jarosławskiego Centrum Opieki Medycznej opowiadali o swojej pracy. Pacjenci informowani byli także, w jak sposób należy przygotowywać się do badań laboratoryjnych. Następne akcje „Ulicy Zdrowia” odbędą się: 4 sierpnia, 1 września i 6 października.

Ulicznym badaniom towarzyszyła „Letnia szkoła pierwszej pomocy”, akcja, w której ratownicy medyczni udzielali szkoleń i instruowali, jak należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Takie akcje zaplanowano w każdy tydzień wakacji. Odbędą się m.in. w Rynku, ulicach Lubelskiej, Grunwaldzkiej, Słowackiego, na stacji PKP.
Organizatorem działań prowadzonych w ramach programu „Bezpieczny Jarosław” jest Urząd Miasta Jarosławia.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości