Poseł PSL Mieczysław Kasprzak spotyka się ostatnio z mediami na organizowanych w plenerze konferencjach prasowych. W ostatni piątek, (4 września,) była już czwarta. Zorganizowana przy rondzie dotyczyła dróg w regionie. Miejsca wcześniejsze też były związane z tematem. W szkółce leśnej poseł mówił o lasach, a pod jarosławską siedzibą ZUS o ubezpieczeniach społecznych.
Rondo przy hucie szkła poseł wybrał nieprzypadkowo. Zaznaczył, że według niego jest to węzłowe skrzyżowanie na trasie Przemyśl – Rzeszów. Tu[paywall] rozchodzą się drogi we wszystkie strony, a przy tym jest przykładem dobrych efektów współpracy między samorządem a władzami wojewódzkimi i parlamentem.
Posłowi towarzyszył Jerzy Batycki, były starosta jarosławski i działacz PSL. Wymieniając najważniejsze inwestycje drogowe w regionie, których powstanie jest od dawna oczekiwane przez mieszkańców, M. Kasprzak wspomniał o budowie obwodnicy Przeworska i Oleszyc, o potrzebnym chodniku na drodze z Jarosławia do Lubaczowa. Ważnym elementem infrastruktury drogowej, który powinien powstać, jest połączenie autostrady z powiatem lubaczowskim. Miałby to być łącznik między Korczową a Lubaczowem. Poseł wyraził też obawę, że przy przyjętym w urzędzie marszałkowskim sposobie finansowania samorządy nie poradzą sobie z inwestycjami. – Urząd marszałkowski dysponuje największymi pieniędzmi na inwestycje drogowe. Apeluję o większe ich finansowanie – mówił M. Kasprzak. Przykładem małej pomocy jest m.in. przeznaczenie na obwodnicę Oleszyc około 3 mln zł, choć ta ma kosztować 20 mln.
Według posła dobrym przykładem współpracy z władzami wojewódzkimi i krajowymi było działanie powiatu jarosławskiego w ubiegłej kadencji. Potwierdził to ówczesny starosta, informując, że w ciągu 4 lat powiat wydał na drogi około 80 mln. Wymienił tu m.in. drogę graniczną i łącznik z obwodnicą. – To owoc współpracy samorządu, władz wojewódzkich i parlamentu – przypominał J. Batycki. Na pytanie, czy można się spodziewać budowy drugiego mostu na Sanie w Jarosławiu, poseł i były starosta stwierdzili, że należy je skierować do obecnego starosty i burmistrza Jarosławia. Zapewnili jednak, że poprzednie (peeselowskie) władze powiatu przygotowały projekt i rozpoczęły starania o budowę. – Jeśli wrócimy do władzy, most będzie – zapewnił M. Kasprzak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.o i gajowy koło rękawa - koryto , koryto , koryto
WOW zdjęcie masakra.
o i gajowy koło rękawa - koryto , koryto , koryto
Ale jaja!