Reklama

Czwarta „plenerówka” posła Kasprzaka

08/09/2015 08:54

Poseł PSL Mieczysław Kasprzak spotyka się ostatnio z mediami na organizowanych w plenerze konferencjach prasowych. W ostatni piątek, (4 września,) była już czwarta. Zorganizowana przy rondzie dotyczyła dróg w regionie. Miejsca wcześniejsze też były związane z tematem. W szkółce leśnej poseł mówił o lasach, a pod jarosławską siedzibą ZUS o ubezpieczeniach społecznych.

Rondo przy hucie szkła poseł wybrał nieprzypadkowo. Zaznaczył, że według niego jest to węzłowe skrzyżowanie na trasie Przemyśl – Rzeszów. Tu[paywall] rozchodzą się drogi we wszystkie strony, a przy tym jest przykładem dobrych efektów współpracy między samorządem a władzami wojewódzkimi i parlamentem.

Posłowi towarzyszył Jerzy Batycki, były starosta jarosławski i działacz PSL. Wymieniając najważniejsze inwestycje drogowe w regionie, których powstanie jest od dawna oczekiwane przez mieszkańców, M. Kasprzak wspomniał o budowie obwodnicy Przeworska i Oleszyc, o potrzebnym chodniku na drodze z Jarosławia do Lubaczowa. Ważnym elementem infrastruktury drogowej, który powinien powstać, jest połączenie autostrady z powiatem lubaczowskim. Miałby to być łącznik między Korczową a Lubaczowem. Poseł wyraził też obawę, że przy przyjętym w urzędzie marszałkowskim sposobie finansowania samorządy nie poradzą sobie z inwestycjami. – Urząd marszałkowski dysponuje największymi pieniędzmi na inwestycje drogowe. Apeluję o większe ich finansowanie – mówił M. Kasprzak. Przykładem małej pomocy jest m.in. przeznaczenie na obwodnicę Oleszyc około 3 mln zł, choć ta ma kosztować 20 mln.

Reklama

Według posła dobrym przykładem współpracy z władzami wojewódzkimi i krajowymi było działanie powiatu jarosławskiego w ubiegłej kadencji. Potwierdził to ówczesny starosta, informując, że w ciągu 4 lat powiat wydał na drogi około 80 mln. Wymienił tu m.in. drogę graniczną i łącznik z obwodnicą. – To owoc współpracy samorządu, władz wojewódzkich i parlamentu – przypominał J. Batycki. Na pytanie, czy można się spodziewać budowy drugiego mostu na Sanie w Jarosławiu, poseł i były starosta stwierdzili, że należy je skierować do obecnego starosty i burmistrza Jarosławia. Zapewnili jednak, że poprzednie (peeselowskie) władze powiatu przygotowały projekt i rozpoczęły starania o budowę. – Jeśli wrócimy do władzy, most będzie – zapewnił M. Kasprzak. 


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2015-09-08 11:03:50

    WOW zdjęcie masakra.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kaziak - niezalogowany 2015-09-08 13:09:30

    o i gajowy koło rękawa  - koryto , koryto , koryto

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    profesor - niezalogowany 2015-09-08 13:19:28

    Ale jaja!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama