Reklama

Czworo osieroconych dzieci Wielkanoc spędziło już w odremontowanym domu

07/04/2015 14:39

W iście ekspresowym tempie udało się przeprowadzić generalny remont domu, w którym zamieszka czwórka osieroconych dzieci z Daliowej. W pożarze straciły matkę, która samotnie je wychowywała.

Ania, Rafał, Kamil i Roksana mają od 2,5 do 9 lat. 31 stycznia w ich drewnianym domu wybuchł pożar. Matka, 35-letnia Barbara, zdołała wyprowadzić dzieci na zewnątrz. Sama jeszcze po coś wróciła i zginęła w płomieniach. Kobieta wychowywała dzieci samotnie po tym, jak dwa lata temu zmarł jej mąż. Po tej tragedii o opiekę nad maluchami wystąpili dziadkowie. Ich dom jednak nie nadawał się na przyjęcie czwórki małych dzieci. Dramat poruszył rzeszę ludzi z całej Polski. 

Teraz Caritas przygotowuje się do budowy nowego domu dla czwórki rodzeństwa. Ze względów prawnych nie będzie się jednak znajdował w miejscu starego, ale w innej miejscowości. – Chcemy, żeby dzieci miały własny dom rodzinny, do którego zawsze mogą wrócić, nawet gdy będą dorosłe i założą własne rodziny – mówi ks. Janiec. 


fot.archiwum Caritas
Wielkanoc dzieci spędziły w odremontowanym domu dziadków.


fot.archiwum Caritas

Z pomocą ruszyli natychmiast. Konta udostępniły: GOPS w Jaśliskach oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Reklama

– Przystąpiliśmy do remontu domu dziadków, bo był w fatalnym stanie. Zostały wymienione wszystkie podłogi, instalacja elektryczna, założono centralne ogrzewanie, wyremontowaliśmy łazienkę i wszystkie ściany. W domu pojawiły się nowe meble – opowiada dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. Artur Janiec. – To, że dzieci mieszkają teraz z dziadkami, to ogromna zasługa darczyńców, którzy wsparli to dzieło – zaznacza.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości