Szczególnie widoczne są po roztopach. W niektórych miejscach jest ich tak dużo, że nie sposób przejść chodnikiem Choć nie tylko w Jarosławiu występuje problem zalegających w wielu miejscach psich kup – bo o nich mowa – właśnie tutaj pojawiła się aktualnie szansa, by skuteczniej z nim walczyć. Włodarze miasta zainicjowali dyskusję o rozbudowaniu infrastruktury ułatwiającej właścicielom czworonogów sprzątanie po swoich pupilach.
Bez dwóch zdań najskuteczniejszym sposobem walki z psimi odchodami zalęgającymi na miejskich ulicach jest podnoszenie świadomości właścicieli zwierząt. Z tym jednak bywa różnie,[paywall] więc samorządy imają się różnych metod, by do tej odpowiedzialności posiadaczy psów zmusić. Kilka tygodni temu pisaliśmy, że w Jarosławiu mogą się posypać mandaty za niesprzątnie po czworonogach, a do walki o czystość chodników ma zostać włączony monitoring. Teraz pojawia się nowy, choć w istocie stary pomysł na rozwiązanie zagadnienia. Na ostatniej sesji rady miasta radna Beata Łanowy mówiła: – Mieszkańcy interweniują, bo odchodów zalega na chodnikach bardzo dużo, ale nie ma możliwości posprzątania, bo nie ma ani koszy, ani woreczków. Jeśli znalazłyby się jakieś wolne środki, to czy nie można byłoby w całym mieście Jarosławiu postawić specjalnych koszy? Na początek kupić tyle, ile się da.
Niewątpliwe pomysł godny jest rozważenia. Jak się sprawdza w praktyce? Na to pytanie odpowiedź daje Przemyśl, w którym podobna infrastruktura funkcjonuje od 5 lat. – Obecnie mamy 19 urządzeń, zamontowanych przy najbardziej uczęszczanych trasach spacerowych, czyli również tam, gdzie pojawiają się mieszkańcy ze swoimi psami – informuje Witold Wołczyk, rzecznik prasowy przemyskiego magistratu. – Z perspektywy tych kilku lat można powiedzieć, że montaż podajników był dobrym pomysłem, a właściciele psów chętniej po nich sprzątają, mając możliwość wykorzystania jednorazowych
torebek – uzupełnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pojemniki nic nie zmienią. Mogą postawić ich jeszcze sto tysięcy i tak nic się nie zmieni.Straż Miejska chyba istnieje, posiada jakieś uprawnienia. Niech się przejdą i posprawdzają czy opłacany jest podatek od psa .., kagańce, smycze, książeczki szczepień itd. to "miłośników" pupili będzie mniej, bo to nie tylko komunijna, urodzinowa, sezonowa przyjemność ale także i przede wszystkim obowiązek.
o a 3-go Maja 85 b to psich kupek całe tony
W UK w jednym z hrabstw rozwiązano problem w tydzień .500 grzywny funtów za zesr....nie się przez psa załatwiło . Zdołano ukarać kilka osób , bo jak się wiieść rozeszła właściciele futerkowy srajdełek zaczęli zbierać kupki po swoich żywych zabawkach .
YOUTUBE.COM - DZIEŃ + ŚWIRA GÓWNO
Pojemniki nic nie zmienią. Mogą postawić ich jeszcze sto tysięcy i tak nic się nie zmieni.Straż Miejska chyba istnieje, posiada jakieś uprawnienia. Niech się przejdą i posprawdzają czy opłacany jest podatek od psa .., kagańce, smycze, książeczki szczepień itd. to "miłośników" pupili będzie mniej, bo to nie tylko komunijna, urodzinowa, sezonowa przyjemność ale także i przede wszystkim obowiązek.
o a 3-go Maja 85 b to psich kupek całe tony