O tym, że z drzewami na rogu Kasztanowej i Niepodległości trzeba zrobić porządek, wiedzą władze miasta. Rada podjęła uchwałę, by zdjąć z nich ochronę przysługującą pomnikom przyrody, co umożliwi wydanie zgody na ich wycinkę. Trwa oczekiwanie na uprawomocnienie tej decyzji. Tymczasem ostatnie wichury położyły dwa drzewa. Czy pozostałe nie stwarzają zagrożenia?
Kilkanaście drzew, składających się na zagajnik na rogu Kasztanowej i Niepodległości, wygląda nie najlepiej. Postronnego przechodnia mogą niepokoić spękania konarów, nadłamane gałęzie. O tym, że drzewa nie są w najlepszej kondycji, świadczy fakt, że władze miasta postanowiły wykreślić je z rejestru pomników przyrody i tym samym znieść ochronę, jaką ten status drzewom gwarantuje. W czasie ostatnich wichur dwa z nich się złamały. Okoliczni mieszkańcy mają nadzieję, że miasto zrobi porządek z zagajnikiem, ale mimo że uchwała o zniesienie ochrony, umożliwiająca ścięcie kłopotliwych kasztanów, podjęta została jaszcze pod koniec lutego, drzewa wciąż stoją[paywall] .
Decyzja o tym, kto, kiedy i w jakim zakresie miałby się zająć wycinką, dopiero zapadnie. Na razie burmistrz uspokaja. – Sytuacja tych drzew jest stale monitorowana przez zarządcę terenu – przeworski TBS – podkreśla zastępca burmistrza. Skwerek na rogu Kasztanowej i Niepodległości zlokalizowany jest z dala od ruchliwych arterii miasta, a sama okolica jest dość senna, co niewątpliwie wpływa na ocenę ryzyka. Z wypowiedzi zastępcy burmistrza można wnioskować, że owa ocena wypadła pozytywnie, a stan drzew nie obliguje władz miasta do natychmiastowego działania, wystarczy jeśli potoczy się ono przepisowym tempem. Mieszkańcom pozostaje mieć nadzieję, że owe szacunki nie odstają zbytnio od rzeczywistości i na Kasztanowej kasztany nikomu poważnie nie zagrażają.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jakby już doszło, co do czego, to miejcie to na uwadze !!!YOUTUBE.COM - DRZEWO ZA DRZEWO - 90 SEK.
Drzewa trzeba ściąć równo o 2/3 z wysokości (a rany zabezpieczyć zgodnie ze sztuką) a nie podcinać gałęzie boczne. Oczywiście taniej jest wyciąć bo w tym roku, widzę, jest pogrom na stare drzewa w naszym mieście.
Jakby już doszło, co do czego, to miejcie to na uwadze !!!YOUTUBE.COM - DRZEWO ZA DRZEWO - 90 SEK.
Drzewa trzeba ściąć równo o 2/3 z wysokości (a rany zabezpieczyć zgodnie ze sztuką) a nie podcinać gałęzie boczne. Oczywiście taniej jest wyciąć bo w tym roku, widzę, jest pogrom na stare drzewa w naszym mieście.
Tak wygląda walka ze smogiem.