– Gdyby do ewidentnego łamania prawa o ruchu drogowym dochodziło incydentalnie, pewnie machnęlibyśmy ręką. Ale dochodzi notorycznie. Wjeżdżał i wjeżdża samochodem pod „grzybek” przez przejście dla pieszych! Czy radnemu wolno więcej niż zwykłemu śmiertelnikowi? – zastanawiają się mieszkańcy Wybrzeża Marszałka Piłsudskiego. Owym radnym jest przewodniczący Klubu Radnych „Wspólnie dla Przemyśla” (dawniej Kukiz’15) i przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej w Przemyślu Marcin Kowalski.
Okna mieszkańców skierowane są na lokal usytuowany tuż przy kładce pieszo-rowerowej. Mają dowody na łamanie prawa przez radnego. Do naszej redakcji wysłali kilka zdjęć z dokładnym co do minuty opisem, prezentujących moment, kiedy pod popularny „grzybek” podjeżdża M. Kowalski i parkuje swój samochód. Podobnie czynią kierowcy samochodów ciężarowych, dostarczający m.in. złocisty napój dla klientów[paywall].
Dzierżawcą lokalu, który znajduje się na działce należącej do miasta, nie jest radny M. Kowalski. Bo i nie może, będąc radnym.
– Taką sytuację obserwuję od wiosny tego roku. Kiedy z każdym dniem robiło się cieplej, kiedy zaczął się większy ruch przy tym barze, kilka razy dziennie pod lokalem parkowały samochody. W tym systematycznie samochód pana radnego. Specjalnie sprawdzałem w geoportalu, czy jest do tego miejsca droga dojazdowa. Nie znalazłem. Pan radny wjeżdża tam po prostu przez przejście dla pieszych. Podobnie jak samochody dostawcze. Zauważyłem, że niejednokrotnie na możliwość przejścia przez jezdnię czeka grupa osób, często dzieci. Muszą przeczekać do momentu, kiedy pojazd zjedzie z pasów – opowiada jeden z mieszkańców.
– To nieodpowiedzialne! Bardzo blisko jest ścieżka rowerowa, w niedalekiej odległości szkoła. Tędy chodzą dzieci! Czy panu radnemu wolno więcej? – pyta.
Rzeczywiście, radny M. Kowalski dwukrotnie interweniował (w formie interpelacji) o poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych vis-a-vis pomnika Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia. Po raz pierwszy 20 grudnia 2018 r. Napisał wówczas: „W związku ze szczególnym usytuowaniem przejścia drogowego na Wybrzeżu Józefa Piłsudskiego, w okolicach Pizzerii La Costa i dużą liczbą zdarzeń drogowych z udziałem pieszych zwracam się z prośbą o zamontowanie dodatkowych znaków zwiększających bezpieczeństwo na tym przejściu”.
Po raz drugi – 27 marca br. Zwrócił się wówczas do włodarza miasta z prośbą o ponowne zwołanie Komisji ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego celem powtórnego zajęcia się tematem. 2 kwietnia br. komisja się zebrała i zdecydowała o wykonaniu pasów akustyczno-wibracyjnych podczas odnawiania oznakowania poziomego ulic miasta Przemyśla w okresie wiosenno-letnim. Takowe zostały zrobione.
– Dziwimy się, że na tę sytuację nie reaguje policja czy straż miejska. Przecież przejeżdżają tędy kilka razy dziennie. Nikomu z nich nie przyszło do głowy, aby zapytać kierowcę pojazdu, jak wjechał pod bar?! Czy są lepsi i gorsi? – pytają mieszkańcy.
Wspomniane zdjęcia, które wysłali do naszej redakcji, nie pozostawiają wątpliwości. Na jednym z nich widnieje samochód należący do radnego M. Kowalskiego. Zdjęcie zostało wykonane 18 października br., o godzinie 16.04. Na dwóch pozostałych widać samochód dostawczy, łamiący kilka przepisów o ruchu drogowym. Zdjęcia zostały wykonane 30 października br., o godzinie 11.41.
Zdjęcia trafiły także na ulicę Bohaterów Getta w Przemyślu. Do Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Zapytaliśmy rzecznika prasowego podkomisarz Martę Fac o trzy kwestie: czy obaj kierowcy dostosowali się do przepisów ruchu drogowego, czy jest możliwość parkowania samochodu w miejscu, w którym pojazd stoi na zdjęciu z 18 października br. i dlaczego, jeśli policyjne patrole tamtędy przejeżdżały, nie zwracały uwagi na tak zaparkowany pojazd?
– Na podstawie zdjęć kierujący samochodem ciężarowym popełnił wykroczenie, bo zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym kierującemu pojazdem zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych – zapewniła. – Odnośnie zdjęcia wykonanego 18 października, pojazd został zaparkowany poza drogą publiczną. Dlatego też, aby wskazać jednoznacznie, iż kierujący dopuścił się złamania przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze patrolujący rejon musieliby być naocznymi świadkami czynu zabronionego i stwierdzić, że kierujący wjeżdża na wskazaną działkę niezgodnie z przepisami lub wyjeżdża z niej. W innych przypadkach, na przykład kiedy to mieszkańcy ujawniają naruszenie przepisów, pomocne są dla nas zeznania naocznych świadków, zdjęcia lub nagrania. Po to, by rozwiać wszelkie wątpliwości i jednoznacznie stwierdzić popełnienie wykroczenia – dodała podkom. M. Fac.
Skontaktowaliśmy się z radnym M. Kowalskim, aby zapytać, czy przypomina sobie takie zdarzenia. – Nie jestem właścicielem tego lokalu, ale nie zaprzeczam, że od czasu do czasu tam się pojawiam. Nie zaprzeczam, że parkuję pod samym barem. Mogło się zdarzyć, że rzeczywiście wjechałem przez przejście dla pieszych. Nie pamiętam. Jestem tam zatrudniony na umowę-zlecenie. Dwa razy byłem upominany przez straż miejską. Zwrócę uwagę właścicielowi, aby uczulił dostawców, by nie łamali prawa, nie wjeżdżali tam przez przejście dla pieszych. Mogę także zapewnić, że do podobnych sytuacji, jeśli chodzi o moje parkowanie w tym miejscu, już nie dojdzie – zapewnił szef Klubu Radnych „Wspólnie dla Przemyśla”.
Właściciel lokalu obiecał natomiast, że zwróci uwagę kierowcom samochodów dostawczych, aby nie wjeżdżali przez przejście dla pieszych pod sam bar. I że zrobi to niezwłocznie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Poważnie teraz wam to przeszkadza? Bo z tego co pamiętam wcześniej było tak samo i jakoś nikomu to nie przeszkadzało
JAKI KRAN TAKI PAN , GOSC PO WYROKACH MIAL ZA POBICIE , POTEM KRECIL FAJA A TERAZ RADNYM MIASTO SPADA NA PSY , DO KORYTA PCHAJA SIE CORAZ LEPSZE OKAZY TERAZ WSZYSCY TO DZIALAJCY SPOLECZNIE
A wcześniejszy radny nie miał czasem domów przybytku rozkoszy? O nim napiszcie bo to jest dopiero skandal
Naprawdę nie ma poważniejszych tematów? Tragedia ta gazeta upada....
nawet nie wiedzialam ze przemysl jest az tak nudny zeby pisac o takich bzdetach
\"...mieszkańcy Wybrzeża Marszałka Piłsudskiego...\" niech przestanął palić jakimś kur...... w piecach bo się któregoś dnia grubo zdziwią.
- To już jest jawna prowokacja i chęć dowalenia komuś. Jako uczciwy Obywatel pytam : Gdyby ten dupek, co jest złośliwy i zrobił to zdjęcie przysyłając złośliwie do redakcji - miał tam w "Grzybku" swój interes ? to jak by dostarczano tam towar ? Zapewniam, że każdy kierowca wyjeżdżający z tego miejsca MUSI tak jechać i jedzie ostrożnie ! Jadąc po chodniku byłoby bardzo nie HALO, by niszczyć kostkę i to na długiej odległości. Co i tak musiał by wjechać na zakręcie na pasy dla pieszych od wylotu z "Hotelu "Akademia. Więc BURKU na krótkim łańcuchu ! zastanów się co dajesz do mediów, by zakablować kogoś ? a tym bardziej nawet zwykłego Obywatela jakim jest radny Marcin Kowalski lub (Kapuś Kapusta)
Kapuś był zawsze kapusiem - Brawo Życie Podkarpackie, bo macie durny temat i co na stronę "rzucić" . Ale SUPER NOWOŚCI i Pani Redaktor Monika Kamińska mają lepsze.
Proszę pomyśleć jak mają dostarczać towar biznesmeni i bizneswomenki skoro powstanie Park Kulturowy i będzie całkowity zakaz ruchu. Po drugie czy prywatna Toyota Rav4 w niedziele popołudniu tez dostarcza towar stając na trawniku przez 3-4 godziny?
Chciałem mieszkańcom Przemyśla serdecznie pogratulować wyboru dokonanego rok temu. Naprawde wybraliście mądrych, wykształconych po studiach nie mających problemów z prawem Radnych. Pan Prezydent również jest z tego znany, iż ma sie za najinteligentniejszego na świecie, a bidulek dopiero musi po cichu zaocznie robić magisterka. Także serdecznie wam gratuluje wyborcy wspaniale wyboru. Większych nieudacznikôw nie mogliście wybrać. Rada Miasta to powinien być organ prestiżowy, a teraz szczerze wstyd w nim zasiadać dzięki tym "uczonym" !!!
Szanowna redakcjo to samochód firmy Żywiec Trade dystrybutora piwa, a nie samochód radnego. Jeśli do radnego przyjedzie listonosz i złamie przepisy to też będzie jego samochód
Spadacie na dno gazecino....dramat Panie naczelny.
Witam. Dokładne spostrzeżenie, wiele lokali jest w Rynku i ograniczenie do 2,5t a ten kierowca z foto wiezie do nich złocisty płyn i jakoś nie widziałem jego fotek. Czyli Rynek ma jedna opcja a obrzeża druga opcja,a komu służą kapusie?
Inteligencja nie przedkłada się na papierek z pieczątką , a inteligencja to OBIEKTYWIZM który składa się na obserwacji i wyciąganiu wniosków. A jeśli masz papierki mgr to trzymaj w szufladzie z bielizną, a czemu, bo ich tam nikt nie znajdzie .
a ja widziałem że na moście pies sąsiada zrobił kupę ... Spokojnie to tylko życie podkarpackie...
Z komentarzy wynika, że jeżeli kierowca łamie przepisy podczas gdy do "grzybka" dostarcza towar to wszystko jest ok. Jeżeli przypadkiem kogoś potrąci na chodniku to co wtedy powiecie, że to wina pieszego? Zawsze może zaparkować kilkanaście metrów dalej i towar przewieźć na wózku. Ludzie zastanówcie się co wy piszecie! Że niby co, że Pan radny to już wszystko może, a właśnie ze nie!!! Nie chodzi tu tylko o dostawy, Pan radny używa przejścia dla pieszych i chodnika jako wjazdu pod "grzybek" gdzie sam wystąpił do prezydenta z prośbą o poprawę bezpieczeństwa na tym właśnie przejściu. Żałosne.
A do La Posty jak dostarczają towar? Z ulicy, na łuku drogi, przecież tam nie ma parkingu, a to kilkanaście metrów dalej w stronę Krasiczyna. Proszę redakcji o artykuł na ten temat w następnym wydaniu, na mam sugestie że nie chodzi o przepisy a o konkurencje .
Człowieku o czym Ty piszesz. Czy Ty widzisz czym zajmuje sie obecna władza korzystając ze swoich 5 minut władzy i szczęścia ? Jeden najsłynniejszy maturzysta, drugi najsłynniejszy student. I co dla miasta ? Jajco kompletne dno w zarządzaniu zero pomysłów. Zaraz bedziesz płacił 50 zł za śmiecie. No to zaraz po ciul w kampani krzyczeli że będzie w Przemyślu lepiej. I zamiast ma być lepiej to w całej polsce sie śmieją z naszych uczonych włodarzy wstyd to mało. A najlepszy jest ten z Boza menadżer przepraszam biznesmen. Sory gość nawet nie powąchał co to jest przedsiębiorstwo i biznes ;-)
Nie tylko radny łamie to śmieszne prawo w tym śmiesznym kraiku. Codziennie kilkunastu f-szy policji przechodzi nielegalnie poza przejściem dla pieszych przez ul. Bohaterów Getta, 20-30 metrów od okien Komendy Miejskiej. Kto nie wierzy może sam się przekonać czyniąc obserwacje w okolicach 7:30 i 15:30. Można by kulsonów ofocić, (np. z pobliskiego przystanku) i zapodać zdjęcia komendantowi jako ewidentne dowody na wykroczenie tych co to niby strzegą prawa.
Ukarać kierowcę mandatem i przestanie w taki sposób łamać przepisy drogowe! A co do dowożenia towaru to już sprawa właściciela sam wybrał sobie miejsce i lokal więc niech sobie taczkami dowozi jak nie ma innej możliwości....
nagonka sympatyków jedynie słusznej partii nieustannie trwa
Radny może wszystko powinni to zgłosić na policję niech ona się rym zajmie to są poważne tematy i nie wolno ich zaniedbywac ponieważ za chwile wszyscy będą tak robićA za chwilę wszyscy tak będą robić tylko wszyscy nie zostaną radnymi władzą władzą wladza
Dramatem jest panoszenie się radnego i parkowanie na trawniku przez przejście dla pieszych
Jakby każdy był tak liberalny to wszędzie byłby syf. Chce mieć grzyba i biznes w tym miejscu niech zapier... z towarem na piechotę
Wreszcie nadszedł może czas... Panisko wjeżdża i parkuje tam jak na prywatną posesję. Buractwo i arogancja. Prymityw...ale to przyboczny prezydenta, mówią że też wspólnik
Że o automatach hazardowych lepiej nie wspominać
Porządek musi być. Chce mieć biznes niech tarabani się z wózkiem z parkingu
Pjoter nie strasz, nie strasz. Dzis masz swoich idoli z trybun boiskowych w radzie miadta, a jutro już nie... także oni też kiedyś "przestanął" być radnymi i prezydentem... to pewne
W punkt.... choc jeszcze wiele mozna dopisac
Wacław... przez takich jak ty i tych których bronisz jest syf w mieście
konfident co zrobił zdjęcie powinien spełnić obywatelski obowiązek i zadzwonić na policję a ta ukarała by kierowcę który w sposób oczywisty łamie przepisy ruchu drogowego(a że idzie sobie na łatwiznę i podjeżdża pod sam punkt dostawy zamiast dymać z najbliższego parkingu przy Poloni z wózkiem, zresztą zasadą jest że dostawca dostarcza i rozładowywuje ), ale nie lepiej napisać w gazecie że to wina radnego bo ma w tym miejscu swój biznes,
Mali,płytcy ludzie prawie karły intelektualne .Jedyne co potrafią i z czego się cieszą to dowalić bliźniemu .Obojętnie w jaki sposób byle była satysfakcja.Pogratulować też można doborowi tekstów przez "fachowców" w tej gazetce już nie posiadających żadnych hamulców tak charakterystycznej dla rasy ludzkiej nawet tej prymitywnej
masz rację , w Przemyślu nic nie będzie bo większość to ludzie którym nie wyszło w życiu i zwyczajnie zazdroszczą bliźniemu tylko ciekaw jestem czy to są prawdziwi katolicy zaznaczam że sam wychowany jestem w duchu tej wiary, ludzie ogarnijcie się z waszych kompleksów...
Pan Kowalski, który w artykule zapowiedział, że upomni dostawców i sam przestanie parkować na trawniku pod barem ma tutaj więcej adwokatów niż dział prawny Microsoftu. Skąd wy tylko macie to wiedzieć, kiady nie kupiliście gazety i nie czytaliscie artykułu biedaki
Mimo, że radny o którym piszecie ma sporo za uszami między innymi przybytek rozkoszy to oglądając wszystkie posiedzenia RM uważam, że jest jednym z lepiej pracujących Radnych. No cóż niestety nie moja opcja
DO Brawo Kochani! Możesz podać jakieś linki gdzie się z naszej władzy śmieją? TO nie ejst przekąs ale jeszcze nigdzie nie czytałem a z chęcią zasięgnę lektury
Sami go wybraliście a teraz płacz . Zwykly chuligan
Proponuję i tę ulicę przłonczyć do parku kulturowego a najlepiej całe miasto. A jeśli chodzi o parkowanie czy wjazd pod grzybka to na to z całą pewnością są paragrafy. Mandat, mandat ,mandat. Co to znaczy że radny zawinił ukarać jak każdego obywatela bez wyjątku. A ta gazeta to zwyczajny brukowiec.
Może i masz rację.Ale dotychczas wybieraliśmy ludzi "pobożnych i uczciwych"problem w tym,ze narobili tyle gnoju,ze sprzątać będziemy co najmniej przez jedno pokolenie albo jeszcze dłużej.Byli tak "dobrzy" ze spłatę zobowiązań swojej radosnej twórczości powierzyli swoim dzieciom i wnukom.Nic dziwnego,ze te dzieci i wnukowie uciekli i uciekaja z naszego grodu gdzie pieprz rośnie.
Najbardziej niebezpieczne przejscie w Mieście!!!!!Co dureń to wymyslił??
Tadeusz o czym ty bredzisz? To po jaśnie pobożnemu Chomie się gnoju jakiego narobil nie daje ogarnąć. dowiedz się jaki dług zostawił i do kiedy trzeba go spłacić! i skończ te farmazony.
Nie rozumiem jednej rzeczy.oburzenie mieszkancy mają czas wyciągnąć telefon zrobić zdjecia. Być może wiele zdjęć a nie mogą tym telefonem zadzwonić do odpowiednich służb aby prawo było egzekwowane????? Waszą bezczynnością i liczeniem na rozgłos w gazecie tej sprawy sami doprowadzicie do tragedi na przejściu.
Do obrońców Pana radnego...wszyscy radni maja świecić przykładem ..może niech przypomną sobie co powtarzali podczas ślubowania ....a jeszcze jednym rodzynkiem jest radny Kamiński ,który zapomina płacić za postój na płatnym parkingu w rynku .Zastanawia mnie jak będzie wyglądać dostawa towaru w Parku Kulturowym ,,,w którym klienci lokali szczają po kościołach i uważają się za kulturalnych....poszukiwane czarne lub granatowe audi a5 zagraniczny nr rej TFI 1606....
A ja chcę zapytać czy prezydent Przemyśla nadal jest posłem ponieważ na oknie przy empiku jest: biuro poselskie Wojciecha Bakuna ?
Dlaczego nikt żadnych głupot czy idjotyzmów nie odpisuje, chyba ,że w drodze do grzybka paznokciami zeskrobują informacje o k15 z posłem na czele
Tyle wpisów. Pan radny tu prawdziwy cylibryta si zrobioł
Thanks for sharing the information it was very helpful for me basketball legends
Poważnie teraz wam to przeszkadza? Bo z tego co pamiętam wcześniej było tak samo i jakoś nikomu to nie przeszkadzało
JAKI KRAN TAKI PAN , GOSC PO WYROKACH MIAL ZA POBICIE , POTEM KRECIL FAJA A TERAZ RADNYM MIASTO SPADA NA PSY , DO KORYTA PCHAJA SIE CORAZ LEPSZE OKAZY TERAZ WSZYSCY TO DZIALAJCY SPOLECZNIE
A wcześniejszy radny nie miał czasem domów przybytku rozkoszy? O nim napiszcie bo to jest dopiero skandal