29 sierpnia br. odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Przemyślu. Zwołana na wniosek siódemki radnych, którzy chcą przeprowadzenia referendum w sprawie wyglądu i estetyki, a także planowanych zmian w zakresie funkcji i przeznaczenia ulic 22 stycznia i Wybrzeża Ojca Świętego Jana Pawła II po ich przebudowie.
Nie wiemy, jak zakończyło się głosowanie na dwoma projektami, bo sesja odbyła się we wtorek (29 sierpnia br.) popołudniu, już po zamknięciu tego numeru. O jej wynikach poinformujemy w kolejnym wydaniu.
Owa siódemka radnych to: Monika Kamińska (niezależna), Bogumiła Nowak (Nasz Przemyśl), Grażyna Stojak (niezależna), Andrzej Berestecki, Maciej Kamiński (obaj PiS), Jerzy Krużel (niezależny) i Janusz Zapotocki (Nasz Przemyśl). Przygotowali i przedłożyli pod obrady rady miejskiej dwa projekty stanowisk. Pierwszy w sprawie przeprowadzenia referendum dotyczącego wyglądu i estetyki, a także planowanych zmian w zakresie funkcji i przeznaczenia ulic 22 stycznia i Wybrzeża Ojca Świętego Jana Pawła II po ich przebudowie[paywall].
Ich zdaniem, konieczne jest podjęcie przez prezydenta miasta Wojciecha Bakuna dialogu z mieszkańcami w sprawie planowanej przebudowy promenady, deptaka nad Sanem.
– można przeczytać w owym stanowisku.
Drugie stanowisko, którego przyjęcie zaproponowała siódemka radnych, dotyczyło budowy instalacji recyklingu organicznego przy ul. Piastowskiej 22 w Przemyślu przez Zakłady Usługowe „Południe” z Krakowa. Część radnych zaproponowała pozostałym dołączenie do stanowczego sprzeciwu wobec tej inwestycji.
– można przeczytać w owym stanowisku.
O tym, jak zachowali się pozostali radni Rady Miejskiej w Przemyślu, czy zagłosowali „za” lub „przeciw”, poinformujemy w kolejnym numerze naszego tygodnika.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze