Czy radny Wspólnie dla Przemyśla, były europoseł, Andrzej Zapałowski zataił część dochodów w oświadczeniu majątkowym za 2019 r.? Przemyska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu prowadzi postępowanie przygotowawcze w tej sprawie. Na zlecenie rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, do którego wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
Sporządzanie oświadczeń majątkowych nie jest zadaniem łatwym. Wymaga od osoby zobowiązanej do tego (m.in.: władz miast i gmin, radnych, członków zarządu, sekretarzy, skarbników, kierowników jednostek organizacyjnych samorządu) dołożenia najwyższej staranności i zarazem uczciwości. Należy kilka razy się zastanowić, aby niczego nie przeoczyć[paywall]. Trzeba mieć na względzie potencjalne sankcje karne, grożące za podanie informacji niezgodnych z prawdą lub też za zatajenie prawdy (pozbawienie wolności, grzywna, utrata stanowiska czy mandatu w wypadku radnych).
Oświadczenie takowe zawiera kilka punktów. W punkcie VIII wpisuje się wszelkie uzyskiwane dochody z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej lub zajęć. Obowiązkowo należy wskazać z osobna kwoty dochodów uzyskiwane z poszczególnych tytułów, np.: umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa-zlecenie, honoraria autorskie, odszkodowania, świadczenia pieniężne z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Także dochód z racji służby w strukturach mundurowych. Nie ma znaczenia, czy określony dochód podlegał opodatkowaniu. Zdarzało się, że np. radni nie ujawniali dochodów z tytułu diet, co jest zatajeniem dochodu.
Oświadczenie majątkowe wraz z kopią swojego zeznania o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym (PIT) za rok poprzedni radny składa przewodniczącemu danej rady, czy to miasta, czy powiatu, czy gminy. Jest na to czas do 30 kwietnia każdego roku. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, termin ten został wydłużony do 31 maja br.
Był początek kwietnia 2019 r., kiedy dwaj przemyscy radni Wspólnie dla Przemyśla – Andrzej Zapałowski i Mirosław Majkowski zostali relegowani z wojsk obrony terytorialnej. Ustawa o powszechnym obowiązku obrony RP jasno precyzowała i precyzuje (co wówczas na naszych łamach potwierdził rzecznik prasowy Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej ppłk Marek Pietrzak), że jeśli ktoś jest radnym, musi zostać relegowany ze służby w obronie terytorialnej. Może pozostać w OT, ale wówczas musi złożyć mandat radnego. Obaj nie zdecydowali się na to. A. Zapałowski powiedział nam wówczas: – Złożyłem odwołanie, bo przepisy są dla mnie dwuznaczne. Ale przypuszczam, że nic to nie da. To będzie decyzja polityczna i z tym się muszę liczyć.
Obaj w swoich oświadczeniach majątkowych za 2018 r. wpisali dochód z racji służby w WOT. A. Zapałowski wpisał dochód w wysokości 9 tys. 355 zł 88 gr, M. Majkowski – 6 tys. zł. W oświadczeniu majątkowym za 2019 r. ten drugi wykazał dochód z tego tytułu w wysokości 2 tys. 800 zł. W oświadczeniu majątkowym A. Zapałowskiego w punkcie VIII nie można znaleźć kwoty, jaką otrzymał.
Były europoseł, były wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu z partii Wspólnie dla Przemyśla w wojskach obrony terytorialnej był w stopniu podporucznika. Osoba w takiej randze za jeden szkoleniowy dzień w WOT otrzymuje 153 zł 30 gr. Jest także dodatek za gotowość. Wynosi 365 zł.
– Dwa dni szkolenia w miesiącu to minimum programowe dla żołnierzy Obrony Terytorialnej. W zależności od stopnia, stanowiska, kursu, który przechodzą żołnierze ochotnicy, takich dni w miesiącu mają oni więcej. Dodatek za gotować bojową jest niezależny od stopnia wojskowego i jest wypłacany za służbę rotacyjną ochotnika w wymiarze co najmniej dwóch dni w miesiącu – wyjaśnił rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Witold Sura.
Jak już wspomnieliśmy, zarówno A. Zapałowski, jak i M. Majkowski żołnierzami OT byli przez trzy miesiące 2019 r. I obaj musieli za to otrzymać gratyfikację. Potwierdził to M. Majkowski, który wpisał otrzymaną kwotę. Oświadczenia majątkowe przemyskich radnych za 2019 r. trafiły do ówczesnej przewodniczącej Rady Miejskiej w Przemyślu Ewy Sawickiej. Światło dzienne (tzn. były ogólnodostępne w internecie) ujrzały jednak dopiero 5 sierpnia br.
12 sierpnia br. do rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez A. Zapałowskiego poprzez zatajenie dochodów osiągniętych w związku ze służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej w oświadczeniu majątkowym za 2019 r. Dyrektor delegatury Karol Łukomski 24 sierpnia br. wysłał zawiadomienie – zgodnie z właściwością terenową – do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. – Tak, otrzymaliśmy z CBA takowe zawiadomienie 26 sierpnia. Objęliśmy sprawę nadzorem. Obecnie trwa postępowanie sprawdzające, które ma wykazać, czy są podstawy do wszczęcia śledztwa. Czynności, oczywiście pod naszym nadzorem, zostały zlecone Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu. Maksymalnie mogą trwać 30 dni i wówczas zapadnie decyzja – poinformował nas zastępca prokuratora rejonowego w Przemyślu prokurator Adam Zuber.
2 września br. skontaktowaliśmy się z radnym A. Zapałowskim, chcąc uzyskać odpowiedź na pytanie, czy rzeczywiście zataił dochód ze służby w wojskach obrony terytorialnej.
– Przeoczyłem to. Zapomniałem po prostu wpisać. To była kwota około 1200 złotych. Złożyłem już korektę. Nie rozumiem jak można składać jakieś zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, jeśli to nie był żaden dochód a rekompensata za służbę. Nieopodatkowana. Państwo polskie mi to zrekompensowało. Jakie to jest zatajenie? Komuś się chyba klepki poprzestawiały. W tamtym roku co prawda wykazałem, ale wcale nie musiałem – stwierdził A. Zapałowski.
Wspomniana korekta trafiła do Biura Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli UM w Przemyślu 2 września br. A stamtąd do przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Macieja Kamińskiego. – To prawda. Korekta oświadczenia majątkowego za 2019 rok pana radnego Andrzeja Zapałowskiego wpłynęła 2 września. Zapoznaję się z dokumentami. Będę prosić pana radnego o złożenie stosownych wyjaśnień – skomentował krótko M. Kamiński.
Jeśli przemyska prokuratura uzna, że należy w tej sprawie wszcząć śledztwo i jeśli stwierdzi, że było to zatajenie, A. Zapałowski musi się liczyć co najmniej z utratą mandatu radnego. Podobnie jak to, że jeśli do tego by doszło w fotelu radnego za A. Zapałowskiego zasiądzie Mariusz Piwko, który w wyborach samorządowych 2018 wystartował z list Kukiz’15 (pozycja nr 1) i uzyskał tyle samo głosów co A. Zapałowski (406).Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czyżby zemsta PiS za ujawnienie afery obalenia Prezydenta Bakuna? Ładnie się PiSiorki służbami zasłaniają.
Dokładnie, Oni nam to my im. Byle na złość..... Ich musi być na wierzchu. Masakra.
Polityka. Niestety zaczęła się źle ta kadencja - od wypalenia Haydera przez radnego Karambe i to już był przycisk start...
W Przemyślu nigdy nie będzie dobrze jak radni będą się bawić w wielką politykę. Coś czuję, że rada miejska i prezydent nie dokończą tej kadencji i będziemy mieć przyśpieszone wybory.
Zapałowski to wyjątkowa kanalia i nieuk, a Kuchcińskiego 3 lata na kolanach błagał żeby go do PiSu przyjąć
Proponuje się poważnie zastanowić zanim takie oszczerstwa się rzuci w internecie. Tym bardziej ze ten portal publikuje IP przy każdym poście. Wielu już było takich cwaniaków którzy myśleli ze są anonimowi w internecie a później płacz.
Gosc z górnego komentarza ma racje nigdy w Przemyślu nie będzie dobrze gdy radni bawią sie w wielka politykę, ale na szczeblu samorządowym można ... zawierać znajomości, należeć do komisji, wiedzieć coo słychać w mieście, co i gdzie można załatwić, dostać diete radnego ..wiec korzyści jest wiele, a na koniec, mozna zaryzykować i pójść w wielka polityke do Sejmu. Proste jak drut, a miasto i ich mieszkańcy,,, czy bedzie ten czy tamten nikt i nikogo to nie obchodzi....
Czy Pan Zapalowski jest kanalią nie powinniśmy tak pisać na forum plubliczny wkoncu czy słusznie czy też nie słusznie obrazamy kogoś. Napewno nie jest nieukiem skoro ma tytuł doktoranancki oraz habilitację a to jakie ma przekonania polityczne to tak jak każdy z nas na tym forum jesteśmy inni politycznie. Ale żeby nie było tak słodko to może teraz troszkę goryczy. Myślałem że po 16 lat stagnacji może i lekkiego cofania się w tył za poprzedniego prezydenta nagle w 2018 roku jest On młody prężny nie skalany układami polityk Pan Wojciech który mówił pięknie jak to będzie miasto kwitło za jego panowania. Owszem kwitła ale trawa nie wykoszona. Myślałem że po rządach PiS RC nic gorszego miasto nie może spotkać otóż się myślałem jak napewno wielu mieszkańców którzy swój cenny głos oddali na Pana Wojciecha. Jeżeli ktoś mówi że nie będzie wciskał swojaków po stołkach w spółkach to napewno to zrobi. Przykładem może być posir pani biznes women od fitnesu, pwik pan ekspert od szpitala psychiatrycznego, pgm upadły magnat budowlany, MOPS pan który chce mieć zawszę racje, radny informatyk w mopsie, a zapomniał bym o brylancie w koronie pan kierownik biura prezydenta miasta. Panie prezydencie staje się Pan taki sam jak ci z PiSu czy RC zaczyna się zacierać między wami różnica. Różnica była taka że oni nie krzyczeli że będą audyty i uczciwe konkursy tylko na legalu wpychanie swoich a Pan panie prezydencie tylko okłamuje naszych mieszkańców. Oglądając sesje rady miejskiej zachowanie Was tam wszystkich woła o pomstę do nieba.
A w zeznaniu pana Kamińskiego mieszkania od 5 lat w tej samej cenie. Nikt tego nie weryfikuje? Z chęcią odkupimy.
Ten Zapałowski to w ogóle uważa że jest bezkarny. Widać że ta Rada jest dla niego za ciasna. Najpierw chciałby być wielkim Posłem potem Europosłem. Startowała tuż po tym jak został Radnym i już chciał uciekać. Oświadczenia jak widać też olewa. Andrzejek dostał się w końcu do Rady po kilkunastu próbach. I to jego zadufanie w sobie spowoduje że to Andrzejka pierwsza i ostatnia kadencja. A najlepsze było to jak się przedstawiał jako wiceprzewodniczący Rady a nim nawet wtedy jeszcze nie był. A najlepszy jest jak wali w PO na fb, tylko chłopczysko zapomniał że był z nimi w koalicji w mieście i dzięki im głosom był tym wiceprzewodniczącym Rady.
30m Konia z rzędem temu, który co rok zleca wycenę wartości swojego mieszkania celem wpisania wartości w oświadczenia majątkowego. Podobnie z samochodami itp. Rozumiesz, że wartość to pojęcie względne? Być może rok w rok nieruchomość drożeje rynkowo ale np. stan techniczny i wiek powoduje, że cena maleje... to chyba co innego niż, świadome (bądź nie) zatajenie dochodu! I nie rekompensaty jak tłumaczy sie Radny. Dochodu! To jakby wypłate nazwać rekompensatą za poświęcony Pracodawcy czas spędzony w pracy. Takiego mataczenia i mydlenia oczu to juz dawno nie widziałem. Zrekompensować to WOT moze uściskiem dloni, a nie żołdem!
Pan Hayder chciał zjeść ciastko i mieć ciastko.
Do szok i niedowierzanie. Piszesz bzdury. Ostatnimi czasy wahania cen nieruchomości na rynku w Przemyślu były gigantyczne więc tłumaczenie utrzymywania się tej samej ceny, pogarszaniem się stanu technicznego zabudowy to grube nadużycie. Zresztą na chwilę załóżmy, że tak faktycznie mogłoby być... To w takim razie z jakim to gospodarzem mielibyśmy doczynienia? Skoro sam nie potrafiłby zadbać o swoje to czy lepiej zadbałby o wspólne?
Mk, nie mydlij oczu jakimiś głupotami. Pan Radny nie wykazal dochodu. Wartosci mienia prywatnego nie są szacowane na podstawie wyceny rzeczoznawcy. Jak ktoś wpisze ze samochód kosztuje 10 tys to nie znaczy ze nie sprzeda go taniej lub drożej, tak samo z mieszkaniem. To co innego niz nie ujecie dochodu, który jest łatwo zweryfikować co do grosza choćby przez zeznanie podatkowe, to tak ciezko zrozumieć?
Pan Hayder postąpił honorowo przeciwnie do jednej z najbardziej zaufanych ludzi bakuna kuria dostała jedynkę na liście w jednym z okręgów. Takimi ludźmi otoczył się prezydent.... Pan Hayder popełnił błąd podobny rangą do błędu Zapalowskiego tylko niektórym honoru brakuje jak narazie co do honoru 2:0 na niekorzyść Bakunowcow
Koniec bliski. Czas pokaże czyj.... A kolorowo dla kukizow nie jest....
Pana Zapałowskiego doktorat to przypisy do jego pracy magisterskiej. a habilitacja to kompilacja doktoratu.... mgr WSP Kraków - najgorsza uczelnia w Krakowie w latch 80, dr i hab AON - żenujący poziom dr nawet debil europoseł Jaki tylko tam mógł obronić dr ...
Pan ze zdjecia słynie z kultury osobistej na niskim poziomie
Najlepiej niech wszyscy stracą. Nie są godni radnego. Darmozjadzi za pieniądze podatników Przemyśla.
Trudno pozbyć się wrażenia, że PiS wciąż postępuje zgodnie z zalecieniami z notatek zwykłego "mieszkańca miasta".Mam dla was radę PRAWI I SPRAWIEDLIWI: do nauki i nabierzcie trochę honoru, bo póki co to blado wypadacie na tej płaszczyźnie. Tracicie poparcie. Może tutaj pisać nie kilkanaście, a kilkaset waszych "żołnierzy", ale poparcia w ten sposób nie zyskacie. Ludzie mają was w Przemyślu dosyć, są wami rozczarowani i wam nie ufają.Zacznijcie od dymisji radnych odpowiedzialnych za skandal obyczajowy w radzie miasta przy pomocy którego zmieniono układ sił, to trochę ociepli wasz wizerunek. I znajdźcie sobie swojego profesora, swój autorytet, nie atakujcie profesora przeciwnika, bo znowu trudno pozbyć się wrażenia, że postępujecie zgodnie z instrukcjami z grudnia zeszłego roku.
Pan Radny jest czyimś autorytetem? Grubo. Ludzie maja dość ale kompromitacji ekipy ciasteczek. Jak widać list nie wzbudził emocji poza klakierami, czemu to dowodzi? Weźcie się ciasteczka do roboty, miasto upada. Zajmujecie czas mieszkańców durnotami. Przystanki wyglądają jak w najgorszej dziurze ostatnio wybito szybę na ul. Jagiellońskiej kiedy to zostanie naprawione? Juz są memy z placem Pileckiego w Przemyślu, wszyscy się śmieją z areny dla żuli. Gołębie martwe pozbierajcie z ul. Kazimierzowskiej. Co ze stokiem? Pani dyrektor w czasie ostatniej sesji powiedziala ze zakmnie wszystko jak nie dostanie kasy i sie obraziła, co to bedzie? Kupa się wylała do sanu, ostatni raz? Drzewa przytnijcie znaków nie widać! Dlaczego w tym roku nie odmalowani pasów na jezdni? Zdejmijcie tabliczki z obwodnicy ze nie kosicie, bo skoszono a tabliczki zostały. Nie powiem gdzie jest większy porządek niż zaserwowano mieszkańcom Przemyśla .
500 + na dzieci to też jakiś dochód, a chyba żaden radny nie uwzględnił tego w oświadczeniu, to tak samo dziwne że domy czy mieszkania radni wyceniają sobie jak chcą(chętnie bym odkupił po takich cenach, chyba że to rudery) .
Pan Radny, Profesor Zapałowski z pewnością jest większym autorytetem, niż jakiś tam nauczyciel. Czyżby kolejny żołnierz się uaktywnił? Oby odpłacono za trudy służby...
Ani zemsta ani lajdactwo. Prawo dla wszystkich jest takie samo.Czasem wystarczy jeden malenki blad,takie przeoczenie czy zapomnienie,a potem juz nie pozwola naprawic. Tak bylo z radnym Hajderem. Nie pozwolono,zakrzyczany zostal,tak poprostu.... Niestety w tym momencie przekroczona zostala granica hejtu i teraz juz sie kolo samo toczy.....
Uwielbiam, uwielbiam tą przemyską stronniczość. Przemyśl jest bardziej podzielony niż Polska! Przecież, nie może być tak, że błędy popełnia jedna i druga strona, to nie przejdzie przez gardło przemyskim fanatykom! Moim zdaniem, miasto traci czas, fakt faktem że z pustego Salomon nie naleje i cudów nie ma się co spodziewać, ale tu nawet nie ma planu i konsekwencji w działaniach. Przykłady? Proszę bardzo - LIVECHATY (ile kosztują? ile zajmują czasu, w kampani kilka na tydzień , teraz przez 2 lata były 3-4!) Zatrudnianie znajomych, dziwnym trafem jak u poprzedników wygrywa bliższy lub daleszy namaszony. Budowanie zgody ? Zaczęło się od zawłaszczenia wszystkich komisji, w medialny sposób wywalenie HAYDERA ( nie mówię tu o przyczynie tylko o sposobie). Poprawki ani jednej nie uwzględniono z opozycji w głosowaniach. Po prostu Bakunowcy mieli władze i ją stracili - bo takich ludzi dali na jedynki! A teraz słychać znakomicie wycie świń przy korycie!!! Tylko tyle , że wyją inne świnie niż przez ostatnie 2 lata. O to cała polityka! Teraz jestem niemalże pewien, że obniżą wynagrodzenie Prezydentowi co by przykrócić mu nabywanie apartamentów. Co do zarobków Prezydenta to uważam, że skoro obniża dotację mieszkaniowe dla ubogich o 20 % to honorowo powinien obniżyć sobie i radnym garze o 20%. Ale w tym towarzystwie ludzi honoru nie ma z wyjątkiem radnego Majkowskiego jak na razie....
Na razie to żołnierz profesor swojej opłaty nie wykazał
https://nowiny24.pl/funkcjonariusze-cba-zatrzymali-bylego-kierownika-dzialu-w-przedsiebiorstwie-wodociagow-i-kanalizacji-w-przemyslu/ar/c1-15169642
Panowie wy się bawicie a nam chodzi o życie.
Dobry argument dla pełnomocnika przy rozwodzie i podziale majątku dla żony... ehh a niby taki ynteligentny i z muchom... ????
Szara Eminencjo, co on mialby wśród tych nieuków z PiSu robić?
Bo rzeczy nazywa po imieniu? Dobrze robi.
Pan Hayder nie postąpił honorowo - gdyby nie zrezygnował sam, zrobiłby to za niego komisarz, tylko wtedy musiałby oddać wszystkie diety radnego - wiedział o tym doskonale i wybrał dla siebie mniejsze zło. Honorowo to ani On, ani ten co za niego wszedł nie postąpią - nie ten typ ludzi, wiadomo: RC
szefo zajęty podpisywaniem umów na kolejne apartamenty - w d... tam koszenie
PiS to dno, teraz czepili się Zapałowskiego bo nie z ich bajki.
w Łysego oświadczeniu to dopiero "kwiatki" są - zarobki 3 razy mniejsze jak rok czy dwa temu a mieszkanek przybywa... ten to jest - czarodziej!
Ostatnio tylko 54%. Rzeczywiście .... tracimy.
Wypuszczenie przez Bakunowców tego ukradzionego dokumentu i do tego przerobionego to była zwykła zaslona dymna. Zrozumcie to w końcu. Tak medialnie przykrył informacje o swoim braku absolutorium. Dodatkowo zrobił z siebie ofiarę losu czyli nic nowego. Zwalił winę na innych. On chyba ta metodykę postępowania jak coś mu nie idzie nabył na jakichs tajemnych kursach u radnego Zapalowskiego. Znanego ze swojego zacięcia do analiz. A może sami wpadli na ten szatański pomysł i coś dodali żeby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? Pogrążyć PiS i zasłonić wtopę z brakiem absolutorium a dwa to nabić sobie słupki w sondażach. Wiadomo. Słabszego każdy lubi bardziej...
Do " ja"Trudno nie odnieść się do tej wypowiedzi.Zastrzegam, że nie jestem zwolennikiem obecnego Prezydenta, ale :przede wszystkim ze stron opublikowanej 'strategii" wynika że autorem nie kierowała troska o losy Miasta i Jego Mieszkańców - tylko prywata - stanowiska , kasa i władza.( w razie wątpliwości proszę odnieść się do stosownych fragmentów przemyśleń.)Dalej dowiaduję się, że autor zrezygnował z członkostwa w PIS bo został " zaszczuty", czy wobec tego zabrakło przynajmniej krztynę przyzwoitości i honoru aby odejść skoro "nawarzyło się takiego piwa". Ot takie moje prywatne przemyślenia, zwykłego mieszkańca .
Bardziej karkołomnych tłumaczeń dawno nie czytałem.
Faktem jest, że w sposób przestępczy (być może kradzież, z pewnością naruszenie tajemnicy korespondencji) wypłynęła prywatna korespondencja, do której w części przyznał się jeden gość. Tyle z faktów nt. samego słynnego listu. Inne to domysły, gdybania i prywatne opinie. Pan Z. może sobie pisać co tylko chce i adresować do kogo chce. Może np. sporządzić plan podboju Ukrainy i zaadresować go do Zapałowskiego. Czy to znaczyć będzie, że Kukiziory mają wojenne aspiracje? Nie (chociaż jak słucham i czytam pana Doktora to czasami się nad tym zastanawiam). Żeby mówić o realnym wymiarze tej pożal się Boże „strategii” to najpierw trzeba udowodnić, że takowa istnieje i że zaangażowane są w nią jakieś osoby. Powtarzam: udowodnić.Moim zdaniem czas wypłynięcia tej korespondencji przypadkowy nie jest. (Osobiście uważam/podejrzewam, że Kukizy były w jej posiadaniu dużo wcześniej - zakładam, że znaleziono ją w komputerze służbowym pana Z. po zwolnieniu go z PGMu). Faktem jest, że pan Bakun od pierwszego dnia swojej kadencji zasłania czym tylko może swoją niekompetencję i brak pomysłu na miasto. I tu „Ja” z tą zasłoną dymną ma rację.Na koniec. Pewne jest to, że na tym wszystkim straci miasto. Jak zwykle.
To samo co robi w Kukiziowie czy raczej wśród Konfederatów. Starać się wypłynąć na głębsze wody (poseł/senator). W sumie dobrze wybrał bo w Konfederacji - po tym jak Braun koronuje się na króla Polski - może liczyć na etat Hetmana Wielkiego Koronnego. :)))
Czepiają się o grosze Zapałowskiego, a jak tam unijne dopłaty do hektarów marszałka Członka, tych "scedowanych" na słupa (Mundka G.), w sumie co najmniej 90 ( 32,5 w Wapowcach, 57 w Bieszczadach). A gdzie nowe nabytki (m.in. 18 ha w Huwnikach)? A co z inwestycją pod Sieniawą?...
Z pierwszego zdania wynika że list najprawdopodobniej był pisany na polecenie. Radzę przeczytać i nie gdybać. Nie ma znaczenia na którym komputerze tworzył, chociaż mam nadzieję, że nie na służbowym bo pan Z. był w pracy i zwyczajnie nie miał czasu na pisanie wtedy prywatnych przemyśleń xDPiS miało dużo lat żeby pokazać jaką ma wizję na temat miasta. Nic nie pokazali. Pozostały tylko długi. Nie rozumiem jak można bagatelizować dokument, z którego jasno wynika, że nie jest zwyczajną notatką, w dodatku jak popatrzy się na historię to strategia ta prawdopodobnie była realizowana i PIS obecnie jest na prostej drodze do przejęcia w sposób SKANDALICZNY władzy w mieście. Mam nadzieję że takie bzdury napisałeś z powodu braku wiedzy.Na końcu chciałbym pozdrowić KK i AZ bo wiem że czytają te wpisy, a resztę czytelników zachęcić do przeczytania oryginału "notatek".Serce rośnie gdy człowiek uświadomi sobie jak "wielkiego stratega " posiada Ziemia Przemyska,
Patrząc się na tą „aferę” z prawniczego punktu widzenia, faktem jest, że jest jakiś list do którego w części przyznaje się pan Z. I na tym fakty się kończą. Nie licząc kwestii przestępstwa polegającego na naruszeniu tajemnicy korespondencji, które również do faktów zaliczyć trzeba. Gdybaniem jest cała reszta a w tym ta niby-strategia i jej realny wymiar.
Do Żołnierza z Armii Bakuna... myślicie żołnierzu, że jak będziecie wyśmiewać ludzi na forach to waszemu wodzowi przysprzy zwolenników? Przypomnę, że w kampanii to Wy żołnierzu oficjalnie czerpaliście z militariów ;) Spocznijcie, bo zaczynacie ludzi denerwować
Faktem też jest opera mydlana w Urzędzie Miasta (skandal obyczajowy) i jej realny wpływ na zmianę większości w Radzie Miasta, co za tym idzie, brak absolutorium i wotum zaufania, i prosta droga to odwołania Prezydenta. Trzeba być chyba ślepym żeby nie widzieć tych faktów.
Napisz anonim do UM to się wezmą za to jak za aferę podkarpacka 2
Rada jest prosta. Trzęsą odwrócić skandal obyczajowy i Pani np Jaworska niech namiesza w głowie Panu Barczakowi lub innemu.
Do stracone miasto. Ponadto jak się daje na jedynkę takie osoby to świadczy tylko o JAKOŚCI KLUBU....
Gdyby pan Bakun od pierwszego dnia wykazywał się choćby przeciętnymi umiejętnościami dyplomatycznymi, gdyby był choćby przeciętnym politykiem i umiejętniej dobierał współpracowników to z pewnością tego wszystkiego (cyrków na RM, pseudo-afer, kwasu ze wszystkimi możliwymi urzędnikami od województwa po Warszawę) dzisiaj by nie było. Przemyśl przy tej RM (mowa tu o wszystkich Radnych) i przy tym Prezydencie to Miasto Stracone.
Jaka mafia paliwowa w Przemyślu można wiecej?
Czyżby zemsta PiS za ujawnienie afery obalenia Prezydenta Bakuna? Ładnie się PiSiorki służbami zasłaniają.
Dokładnie, Oni nam to my im. Byle na złość..... Ich musi być na wierzchu. Masakra.
Polityka. Niestety zaczęła się źle ta kadencja - od wypalenia Haydera przez radnego Karambe i to już był przycisk start...