Reklama

Czy to już koniec fabryki wagonów?

10/02/2015 07:18

450 pracowników, którzy pozostali jeszcze w gniewczyńskiej fabryce wagonów, 31 stycznia otrzymało wypowiedzenia. 268 syndyk zatrudnił na nowych warunkach, 182 musi się zarejestrować w Urzędzie Pracy.

Syndyk masy upadłościowej Adam Pilecki nie chce niczego wyjaśniać. 3 lutego wysłał  oficjalny dokument do Powiatowego Urzędu Pracy w Przeworsku,  informujący o tym, że 15 stycznia 2015 roku Sąd Gospodarczy w Przemyślu zmienił upadłość ugodową na likwidacyjną.  W efekcie trzeba było wręczyć pracownikom zwolnienia. Ze 182 osób, które straciły pracę 6 lutego, w urzędzie pracy zarejestrowało się 76. Adam Zabłocki, dyrektor tej jednostki, czeka, aż zarejestruje się więcej byłych pracowników fabryki, by jak najszybciej wdrożyć procedurę aktywizacji bezrobotnych. 

– Czekamy na te osoby. By sięgnąć po środki z Ministerstwa Pracy, musimy sprofilować bezrobotnych, żeby wiedzieć, jakie mają umiejętności i kwalifikacje. To pozwoli nam wdrożyć je na rynek pracy.

Niewiele o fabryce mówi również starosta powiatu przeworskiego Zbigniew Kiszka. Pytany o szczegóły, odmawia odpowiedzi, za to na stronie starostwa powiatowego opublikowana została informacja, z której wynika, że jest szansa dla gniewczyńskiej fabryki. „3 lutego uczestniczyłem w spotkaniu zorganizowanym na terenie Fabryki Wagonów Gniewczyna z syndykiem masy upadłościowej FWG i przedstawicielami słowackimi, reprezentującymi właściciela nieruchomości, spółkę Forespo, na której mieniu funkcjonuje FWG” – pisze Z. Kiszka. „Celem spotkania było prawne uregulowanie sposobu korzystania z nieruchomości przez FWG od początku 2015 roku oraz wspólne znalezienie rozwiązania do dalszego funkcjonowania zakładu. Obie strony wstępnie porozumiały się co do wspólnego szukania branżowego inwestora strategicznego, któremu zakład zostanie sprzedany w całości w drodze przetargu, celem dalszego funkcjonowania. Na ten okres zostanie również podpisana umowa dzierżawy miedzy syndykiem a właścicielem nieruchomości” – czytamy dalej.

Reklama

Mimo kilkunastu prób nie udało się nam porozumieć z szefem związków zawodowych działających na terenie fabryki Grzegorzem Niemcem, który mógłby powiedzieć, jak swoją sytuację widzą pracownicy. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    werade - niezalogowany 2015-02-10 09:03:39

    Co za niekompetentny artykuł!! Prace stracili wszyscy 31.01.2015, bo mieli wcześniej 3-mc wypowiedzenia, a 268 zostało zatrudnionych na umowach do końca 2015r. Gratulacje dla redaktorów nieudaczników.!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2015-02-10 16:06:57

    " Aby Polska rosłą w siłę , a ludziom  żyło się dostatniej".  BEZROBOCIE   W PRZEMYŚLU - NIE WSPOMINAJĄC OKOLICZNYCH WIOSEK - WYNOSI JUŻ ZAPEWNE KILKADZIESIĄT PROCENT .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    t - niezalogowany 2015-02-15 13:07:42

    mk  do pełni szczęścia dowiedz się gdzie znajduje się Gniewczyna Łańcucka a potem napisz ile wynosi tam bezrobocie :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama