Reklama

Czy wiesz, co jesz?

05/06/2015 17:29

Reprezentacje siedmiu przemyskich szkół podstawowych zmierzyły się w ósmej edycji Międzyszkolnego Konkursu „Czy wiesz, co jesz?”.

W konkursie wzięli udział uczniowie z siedmiu przemyskich szkół podstawowych. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej[paywall] uczniowie rozwiązywali test, który sprawdzał ich wiadomości m.in. z zakresu funkcjonowania układu pokarmowego, znajomości witamin, piramidy żywienia, obliczania BMI. W drugiej części uczestnicy konkursu odczytywali informacje z etykiet. – Wszystkie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom, dlatego do końca konkursu rywalizacja była wyrównana – mówi Adam Sidor, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przemyślu. – Temat konkursu jest ciągle ważny i aktualny z uwagi na zagrożenia ze strony tak zwanego jedzenia śmieciowego – dodaje.
W końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, drugie – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia, a trzecie – Szkoła Podstawowa nr 15.
Konkurs został przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Ich sponsorami byli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu, Centrum Języków Obcych „Student” w Przemyślu, Komputronik i Aviva. Honorowy patronat nad konkursem objęli: prezydent Przemyśla i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości