Reprezentacje siedmiu przemyskich szkół podstawowych zmierzyły się w ósmej edycji Międzyszkolnego Konkursu „Czy wiesz, co jesz?”.
W konkursie wzięli udział uczniowie z siedmiu przemyskich szkół podstawowych. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej[paywall] uczniowie rozwiązywali test, który sprawdzał ich wiadomości m.in. z zakresu funkcjonowania układu pokarmowego, znajomości witamin, piramidy żywienia, obliczania BMI. W drugiej części uczestnicy konkursu odczytywali informacje z etykiet. – Wszystkie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom, dlatego do końca konkursu rywalizacja była wyrównana – mówi Adam Sidor, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przemyślu. – Temat konkursu jest ciągle ważny i aktualny z uwagi na zagrożenia ze strony tak zwanego jedzenia śmieciowego – dodaje.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze