Dwa okrągłe jubileusze świętowały 19 listopada placówki z terenu gminy Pruchnik, świadczące działalność na rzecz lokalnych seniorów. To w nich korzystać mogą oni z bezpiecznej i życzliwej przestrzeni i ciekawej oferty zajęć.
Uroczystości z okazji 10-lecia Dziennego Domu „Senior – Wigor” w Pruchniku oraz 5-lecia Klubu Senior+ w Hawłowicach odbyły się w Domu Strażaka OSP Pruchnik II. Obie są miejscami stworzonymi dla mieszkańców gminy powyżej 60 roku życia, służącymi aktywizacji osób z tej grupy wiekowej i oferującymi im działania opiekuńcze, edukacyjne, kulturalne, rekreacyjne i prozdrowotne. Obydwie funkcjonują też pod skrzydłami Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruchniku, którego dyrektor Marta Wałach przybliżyła na wydarzeniu ich historię i cele. Nie zabrakło na nim samych seniorów oraz przedstawicieli gminnych władz. Burmistrza Pruchnika Stanisława Kłopota reprezentował sekretarz gminy Robert Grządziel, który wspólnie ze skarbnik Renatą Mikłasz złożyli na ręce dyrektor OPS kwiaty i listy gratulacyjne, wyrażając uznanie za tworzenie miejsc, które budują więzi, wspierają rozwój i dają poczucie wspólnoty. Jubileusze były też sposobnością do docenienia starań pracowników obu placówek oraz osób, które przyczyniły się do rozwoju obu (popłynęły m.in. w kierunku byłego burmistrza Pruchnika Wacława Szkoły i obecnego włodarza miasta Stanisława Kłopota, przewodniczącego pruchnickiej rady miasta w 2015 r. Władysława Flaka, zaangażowanego w utworzenie Klubu Senior+ w Hawłowicach Wiesława Jamrozika).
Prowadzący obie placówki usłyszeli zaś życzenia wytrwałości w dalszym rozwijaniu dedykowanych seniorom miejsc oraz kolejnych takich udanych jubileuszy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze