Wojewódzki Szpital im. św. o. Pio w Przemyślu cały czas pracuje w trybie ostrym, czyli przyjmowani są tylko pacjenci z zagrożeniem życia. Wstrzymane są zabiegi planowe. Kilka dni temu podpisany został z mediatorem protokół rozbieżności.
– Nie doszliśmy do porozumienia. Pan marszałek zaproponował nam kwotę, która jest niższa od zaoferowanej innym związkom, z którymi zostało podpisane porozumienie – powiedziała przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położonych Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu Ewa Rygiel[paywall].
W przemyskim szpitalu od 3 września br. trwa protest głodowy pielęgniarek i położnych. Obecnie jest rotacyjny, prowadzi go 17 osób na zasadzie „głoduję – pracuję”. Osoby, którym stan zdrowia nie pozwala na kontynuowanie protestu, są zastępowane innymi.
Jak już wspomnieliśmy, porozumienia co do żądań strajkujących nie ma. Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl (PiS) zaproponował kwoty, które nie satysfakcjonują pielęgniarki i położne. Od 1 sierpnia br. wszyscy pracownicy miałyby otrzymać 300 zł podwyżki, pielęgniarki 400 zł, dodatkowo 1 tys. 100 zł „zembalowego”, które miałoby zostać wliczone do pensji zasadniczej. W następnym roku miałoby być 200 zł podwyżki i 250 zł w 2020 r. Spisany został protokół rozbieżności, który de facto niewiele zmienia. – Do tej kwoty, którą pan marszałek nam zaproponował, dolicza jeden tysiąc sto złotych, „zembalowego, która była kwotą obok. Ale pan marszałek twierdzi, że oni nam to dają. Wobec przedłużającego się protestu i braku możliwości porozumienia jesteśmy gotowe skorzystać z pomocy każdej opcji politycznej, która zaoferuje im pomóc. Jak dawniej nie mieszałyśmy się w politykę, tak obecnie nie mamy wyjścia. Nasze zdrowie jest też ważne, jak ten szpital. To wyraźnie zakomunikowałyśmy przy stole rozmów – stwierdziła E. Rygiel, dodając że na razie nie zmieniają formy protestu.
27 września br. przemyskie pielęgniarki odwiedził lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, deklarując pomoc. Obiecał m.in. porozmawiać na ten temat z marszałkiem województwa podkarpackiego W. Ortylem oraz Marszałkiem Sejmu RP Markiem Kuchcińskim. – Będę też rozmawiać z przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia, by nadzwyczajne spotkanie tego gremium odbyło się w szpitalu w Przemyślu. Skandalem jest, że samorządowe władze województwa nie załatwiły sprawy pielęgniarek i lekceważą ich protest – powiedział G. Schetyna.
Stanowisko w sprawie podwyżek wynagrodzeń w przemyskim szpitalu podjął Sejmik Województwa Podkarpackiego. Dostrzega w nim „potrzeby wzrostu wynagrodzeń w szpitalach, ale z uwzględnieniem wielkości i roli poszczególnych szpitali w systemie zabezpieczenia świadczeń medycznych”. Ale z uwagi na fakt, iż m.in. przemyski szpital realizuje programy naprawcze i jest w trakcie restrukturyzacji, dalsze zadłużanie poprzez np. wzięcie kredytu bankowego jest niemożliwe. Dlatego Sejmik Województwa Podkarpackiego nie może się zgodzić na postulowane przez protestujących kwoty podwyżek, które naraziłyby szpitale na straty i utratę płynności finansowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.pani rygiel ,a moze pani tak przywola ten personel pielegniarski do wiekszej opieki nad pacjentem a nie tylko protest i strajk,przeciez niedawno tez strajkowalyscie i dostalyscie i znow powtorka z rozrywki????wezcie sie lepiej do solidnej roboty ,jaka placa taka praca widocznie tak zasluzylyscie
Prawda PACJENCIE jest taka, że na niektóre oddziały- bez uzasadnionego powodu- przyjmowani są symulanci i notoryczni renciści przed komisjami. Zajmują miejsca najbardziej potrzebującym,a winni tego stanu rzeczy są niektórzy lekarze, którzy z prywatnych gabinetów kierują takich symulantów do szpitala. Dlatego odpierdol się od pielęgniarek jeżeli nie znasz tematu.
umarła jakaś z głodówki, proponuje samospalenie na znak protestu, do dzieła dziewczyny, która pierwsza...
paniczku 'kwinto' jestes bardzo nerwowy i pobudzony a chamstwo od ciebie bije na odleglosc ,proponuje oddzial zamkniety a do opieki te pielegniareczki z monte bo na inne nie zaslugujesz
Te panie na zwolnieniu lekarskim powinny w domu leżeć. Jak chcą strajkować to na urlopie bezpłatnym!
a wk niazycach i darowicach wiekszosc gospodarzy gowna wypuszcza do rzeczki potoczka ktory jest istnym sciekiem i nikt tego nie kontroluje i nikt nie ma potwierdzenia ze wywozi fekakia do oczyszczalni sciekow, z tego ludzie tez choruja i pielegniarki musza przy nich chodzic , sprawdzcie to, bo gmina jest zaszczuta przez wiesniakow i ma zwiazane rece, gdzie ochrona srodowiska gdzie sanepid gdzie odpowiednie sluzby, w potoczku nie ma nawet robaczkow bo wiesniaki mydliny i gowna puszczaja do rzeczki szczegolnie jak sie kapia w soboty wieczorem raz w tygodniu
Przepędzić te pseudo ku..y pielęgniarki ze szpitala na kopach . Powinny zapłacić z własnej kieszenie za straty jakie z tego tytułu poniósł szpital i my podatnicy . Nie dojże ze grube to jeszcze wredne i obleśnie babsztyle. Zakładam się ze są to zwolenniczki KOD-u i PO które sieją zawieruchę przed wyborami samorządowymi a dobro chorych dzieci , starszych schorowanych pacjentów osób w ciężkich stanach mają totalnie w dupie. Liczy się dla nich po prostu pieniactwo polityczne jak i kasa którą im obiecuje totalna opozycja i ten kretyn Schetyna . W przypadku gdyby nie daj Boże wybory wygrała PO to ich działacze wiedząc z jakim motłochem wywrotowym ma do czynienia w pierwszej kolejności te kretynki wylatują z pracy tak na wszelki wypadek.
Jak się uczyły na pielęgniarkę to wiedziały co się robi i za ile a teraz paplanina co robią i za ile! Ciekawe ile na tej glodowce kilogramów której spadło???
Nawet gdyby dostali podwyżkę tysiąc złoty to pacjentom nic się nie zmieni ,będą traktowani jak zło konieczne a jak pacjent jest starszy i leżący to parę dni i kaplica.
PISoBOLSZEWICKIE pieski ujadają na suwerena ha ha.Miesiączka się opóźnia więc na skołatane nerwy :https://wiadomosci.wp.pl/uklad-radomski-bulwersujace-kulisy-akcji-cba-i-o-tym-jak-wyciszono-sprawe-korupcyjna-politykow-pis-6289830167918209a
https://www.youtube.com/watch?v=gYNfX5yizjcTo dla ciebie PISoBOLSZEWICKI kundelku.
Drogie Panie,Jeśli nie pasują Wam warunki pracy zawsze możecie się zwolnić i poszukać innej pracy, nikt przecież Was nie zmusza, a może wcale w końcu nie zarabiacie tak źle a zbliżające się wybory traktujecie kolejną możliwość wymuszenia podwyżki, czy takie zagrywki są fair?Jeśli chcecie zarabiać jak lekarze może trzeba było iść na studia ?
Przypomnijmy co ruscy agenci z PiS myślą o Polsce i Polakach1. lumpeninteligenci2. ciemny lud,3. wykształciuchy,4. bure suki,5. łże elity ,6. spieprzające dziady,7. małpy w czerwonym,8. zomowcy z Soilidarności,9. wiejskie głupki,10. liberalna żuleria,11. miłośnicy "Szkła kontaktowego",12. ci z podwórek,13. forumowy runsztok,14. prorosyjskie lobby,15. gnoje, drobne pijaczki,16. tuskomatołki,17. brudne sieci,18. banda durniów ,19. kompatybilni z Palikotem,20. degeneraci z Platformy,21. dziadowska Polska ,22. tępe ćwoki,23. półgłówki,24. obsrańce ,25. tłumoki ,26. germanofilskie szambonurki,27. sowieckie pachołki ,28. śmierdziele,29. smrole,30. zdegenerowana młodzież,31. rozmaici pospolici przestępcy,32. medialni półdebile,33. agenci dawnych służb,34. byli działacze PZPR,35. nawróceni jewropejczycy,36. PO to takie dresiarskie niedouczone bydło,37. komuniści i złodzieje,38. pedały,39. flagowe modele POjebów z Gówna Wyborczego,40. użyteczni idioci,41. pryszczaci niby-wykształceni z dużych miast,42. dworcowi żule,43. pofarbowane łby ,44. ukryta opcja niemiecka ,45. zdziczałe chłopy ,46. lemingi ,47. marycho-palacze,48. lewacy,49. element antypatriotyczny,50. gendery,51. gorsza odmiana Polaków,52. konfederacja zdrady narodowej,53. ci, o kilka poziomów niżej ,54. cykliści i wegetarianie ,55. kobiety w norkach,56. geje57. lesbijki58. konkubenci59. ateiści60. innowiercy61. wegetarianie62. rowerzyści63. dziennikarze64. prawnicy65. KODziarze66. posłanki i posłowie opozycji67.feministki68. bezdzietni i single69. zwierzętolubni70. liberałowie71. fani Mrożka i Miłosza72. najbardziej zdemoralizowany element73. ci panowie / o poprzednich prezydentach /74. zespół kolesi / o obecnych sędziach SN /75. osoby pełniące obowiązki Polaka i ich potomkowie76. folksdojcze77. to coś, to należy złapać i ogolić , powiesić na stryczku lub zastosować chemioterapię78. buntownicy79. rebelianci80. pasożydy81. kodowcy82. lewacy83. miłośnicy kolorowych kredek84. ludzie specjalnej troski85. ujadacze86. przestępcy87. dzicz spod Wawelu88. kobiety wykolejone89. ulicznice90. złogi91. kanalie92. mordy zdradzieckie93. ubeckie wdowy94. kanalie95. stare, bolszewickie upiory96. oczadziali97. element animalny98. kompatybilni z Bono99. no name100. zamknięte mordy101. to coś102. najgorszy sort Polaków103. gestapowcy104. z genem zdrady narodowej105. donosiciele106. UBeki107. SBeki108. gwałciciele109. ludzie w futrach, norkach110. nawóz polityczny111. establishment112. warcholstwo113. łotry114. dzicz115. ulicznice116. wywłoki117. szmaty118. wyrywający paznokcie119. rasa podległa panom120. barbarzyńcy121. rebelianci122. stare upiory bolszewickie123. szmaty i wiedźmy124. nieru...e aktywistki125. polityczne lumpy126. grzyby127. szczury128. szlampa
No i wylał si nam pisowski hejt tak charakterystyczny w swojej nienawiści.Nie ma się co dziwić skoro nawet marszałek pozwolił sobie na odrobinę podłości w swoim wpisie o pustych materacach strajkujących.A wracając do rzeczy układanie się Pań Pielęgniarek z tego typu ludźmi to tylko strata czasu.
Do forowicza o niku "hesler" człowieku nie wiem czy wiesz ze walenie konia szkodzi . Jak widać po tym co piszesz w swoich wypocinach na temat PIS-u to ta czynność która wykonujesz całkowicie zwiotczyła ci mózg. Uwolnij i uratuj jeszcze obie ręce od tej czynności ponieważ grozi ci zerwanie ścięgien a tego już już NFZ finansowo nie wytrzyma. Dlatego w trosce o twoje zdrowie proponuje ci zakup profesjonalnej dojarki dla krów marki alfalaval która oczyści twoja chorą głowę od tej zboczonej przypadłości.
To ,że protestują rozumiem ale to ,że wąchają się ze Shrekiem to już nie .
No prosze , najpierw podjudzic szalone mamusie w sejmie w czerwcu teraz sprowokowac awanture w szpitalu , a potem przyjechac nieproszony i macic Typowy szrek o diabolicznzym ryjui usmiechu
one jeszcze nie umarly z glodu,tyle czasu biedaczki bez jedzenia,a moze te materace dobrze sa napchane dobrym jedzonkiem .....to juz jest wstyd i hanba...zal mi jest tylko pacjentow ,chorych malych dzieci ,osob starszych ,bo to szczegolnie w nich to wszystko uderza co wyrabiaja te pielegniarki liczy sie tylko kasa dla nich WSTYD I HANBA
A moze Ci najbardziej potrzebujacy wyjechali do lepszego szpitala, co???
Panie Pacjencie pielęgniarki w Przemyślu nigdy w swojej historii nie dostały podwyżki bez protestu. Ostatni protest z 2014 roku przyniosl tyle, że podwyzki zostalt rozlozone w ratach wyplacanych co kilka lat. Takie podwyżki nie są odczuwalne, gdyż w miare z upływem czasu zrownują się z inflacją... Teraz pielegniarki nie walczą o nic innego jak o wyrównanie płac ze szpitalem w Rzeszowie. Szpital w Rzeszowi i w Przemyślu to szpitale o tej samej randzie, SZPITALE WOJEWODZKIE. Jesli ktoś z Przemyśla jest przeciwko degradacji naszego miasta pwinien wspierać protest pielęgniarek, które dążą do wyrównania szans. Przemyśl i Rzeszów dzieli tylko 70km a roznica w placach pielęgniarek wynosi 1200 zl
To są Panie ze związków zawodowych gląbie
W Rzeszowie też jest szpital wojewodzki i pielęgniarki zarabiają 1200zł więcej. Poczytaj najpierw o co to wielkie halo a później komentuj. Koszty życia w Rzeszowie wcale nie są wyższe. Więc skąd te różnice... Czynsze w Rzeszowskich blokowiskach są prawie takie same a zakupy a ceny w biedronkach się nie różnią. Dwa szpitale Wojewódzkie, które dzieli 70 km a róznica w płacach 1200 zł. Wspieracie degradacje Przemyśl czy co? Komu wy kibicujecie? Zastanowcie się...
70% pielęgniarek ma studia ignorancie.
Jedz do siebie na Ukraine albo do Rasiji. Tam jest zajebiscie i personel na poziomie. Wyleczą Cię cząstką uranu z czarnobyla.
Ja tam nie muszę jechać, a ty biedaczku uważaj bo jeszcze możesz tam się znaleźć na Monte i będziesz prosił o basen i żadna z nich ci nie przyniesie bo one są głuche szczególnie w nocy
To , że w przemyślu zarobki są niskie to się zgadza ale takie zamieszamie to trochę nie fer pokazujcie rogr dalej a pacjęci cierpią jeździmy już do rzeszowa . jedem szpital zamkneli proponuję zamknąć i ten pracowników na bruk a tym co strajkują odebrać prawo wykonywania zawodu i będzie to przykład dla pozostałych.nasi rządzący niech się zastanowią dlaczego pielęgniarka w stolicy zarabia pięć razy więcej niż na peryferiach,trochę chyba rozumiem Tym w Przemyślu to też się nie chce.i ktoś zaraz odpisze że błędy w pisow i czy coś niech się lepiej roboty czepią. A na tą chwilę jak kogoś nie przyjmą do szpitala to powinno się sprawę oddać do prokuratury bo to jest nie poważne . przemyś się kłuci a rzeszów śmieje i cieszy jak ten zamkną to oni sobie jeszcze jeden wybudują.
Ktoś napisał, że przemyśl od rzeszowa dzieli 70 km sory to nie 70 km to przepaść
Różnica w płacach pomiędzy Rzeszowem a Przemyślem jest widoczna też w innych zawodach.
Buzia jak szafa trzydrzwiowa i mówi do dyrektora głód nam grozi protestujemy
pani rygiel ,a moze pani tak przywola ten personel pielegniarski do wiekszej opieki nad pacjentem a nie tylko protest i strajk,przeciez niedawno tez strajkowalyscie i dostalyscie i znow powtorka z rozrywki????wezcie sie lepiej do solidnej roboty ,jaka placa taka praca widocznie tak zasluzylyscie
Prawda PACJENCIE jest taka, że na niektóre oddziały- bez uzasadnionego powodu- przyjmowani są symulanci i notoryczni renciści przed komisjami. Zajmują miejsca najbardziej potrzebującym,a winni tego stanu rzeczy są niektórzy lekarze, którzy z prywatnych gabinetów kierują takich symulantów do szpitala. Dlatego odpierdol się od pielęgniarek jeżeli nie znasz tematu.
umarła jakaś z głodówki, proponuje samospalenie na znak protestu, do dzieła dziewczyny, która pierwsza...