Aż 32 tysiące – tyle wynosi różnica pomiędzy liczbą osób zameldowanych a mieszkających w czterech miastach powiatowych naszego regionu. To tak, jakby z mapy zniknął Jarosław. W Przemyślu, choć zameldowanych jest prawie 65 tysięcy osób, faktycznie mieszka w nim nieco ponad 50 tysięcy.
W przygotowaniu naszego raportu wzięliśmy pod uwagę liczbę osób zameldowanych na pobyt stały i czasowy oraz liczbę mieszkańców podanych w „deklaracjach śmieciowych”. Największe różnice są w Przemyślu. Tutaj zameldowanych na pobyt stały i czasowy jest 64 955 osób. Tymczasem zadeklarowanych jest zaledwie 50 383 osoby.|
Zameldowani |
|||||
|
|
pobyt stały |
czasowy |
łącznie |
mieszkańcy |
różnica |
|
Przemyśl |
61 969 |
2 986 |
64 955 |
50 383 |
14 572 |
|
Jarosław |
37 934 |
1 431 |
39 365 |
29 032 |
10 333 |
|
Lubaczów |
12 537 |
349 |
12 886 |
9 505 |
3 381 |
|
Przeworsk |
15 802 |
210 |
16 012 |
12 245 |
3 767 |
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.jarosław liczy 38tys a nie 32tys. siunku!!!!
Sam jestes siukniem, w dodatku takim, który nie potrafi czytać. To są oficjalne dane, marzycielu.
Ciekawa jestem jak to ma się zmienić, skoro w tym rejonie młodzi ludzie nie mają żadnych perspektyw na dalsze życie, więc uciekają do większych miast, gdzie mogą mieć jakąkolwiek pracę. Poza tym w Przemyślu nie ma nawet II stopnia studiów, więc jak miasto ma kogokolwiek zatrzymywać?Mam nadzieję, że Władze Miasta w końcu zwrócą uwagę na te migracje, bo to jest naprawdę niepokojące.Ja osobiście jestem mieszkanką jednego z miast a obecnie studiuję w Krakowie i pewnie chciałabym wrócić w rodzinne strony, ale nasuwa się pytanie po co? Pewnie, aby zwiększyć bezrobocie albo czekać w nieskończoność na staż bo nie mam znajomości, więc dla mnie nie byłoby pieniędzy, mimo ukończenia kilku kierunków, ale dla innych nawet po średnim bez matury znajdą się oferty. Niestety opisuję to z własnych doświadczeń bo już kiedyś po dwukierunkowym licencjacie starałam się a niby nie było pieniędzy, ale za jakiś czas dla bratanicy Szanownego Pana Wójta po ZSZ było miejsce, więc w ogóle nie dziwią mnie takie statystyki.
nie trzeba być socjologiem, żeby wiedzieć takie rzeczy. Trzeba być prezydentem Przemyśla, żeby mieć to gdzieś :)
Zaledwie osiem lat rządów kibola religijnego wystarczyło aby doprowadzić eksodusu totalnego. Czy tam jeszcze się jakiś człowiek uchował???
Po jesiennych wyborach wszyscy wrócą. Po resztę rzeczy.
"....ale dla innych nawet po średnim bez matury znajdą się oferty..." - napisała w komentarzu ADA - właśnie, cała marna rzeczywistość danego ośrodka, miasta, regionu zależy od braku kreatywności i możliwości intelektualnych i organizacyjnych jego władz lokalnych. Jeśli ta władza nic nie potrafi, a nepotyzm panoszy się na potęgę , to... "źle się dzieje w państwie duńskim" - powiedziałby Szekspir ;) )))
To naturalny proces i nie ma się czemu dziwić. Znikały miasta, miasteczka, powstawały nowe, inne się rozwijały bardziej, inne znikały z mapy. Nie należy w to ingerować, bo to nic nie da. Prezydent miasta stworzy miejsca pracy dla uciekinierów? To utopia, w którą jeszcze wierzą niektórzy. Kto ma wybór na lepsze życie, pracę i miejsce ten to wybiera. Przemyśl nie jest atrakcyjny pod tym względem i trzeba się z tym pogodzić.
jaki naturalny proces?, za to odpowiadają władze, które nie działają na rzecz rozwoju miasta, niestety trzeba prawdę powiedzieć, a nie motać. Ludzie nie dajcie sobie wmówić , że tak ma być. Do tego doprowadzili rządzący!!!
Zasiedla uchodzcami z Ukrainy lub Afryki i PO klopocie.
Ja jestem raz w roku w Przemyslu i upadek tego miasta widze wszedzie.I nie ma sie co podniecac ladnymi kolorowymi budynkami i kostka,bo tu nie o to chodzi.
Duzo ludzi juz to zrobilo widzac,ze nie ma realnych szans na godne zycie.
Nasuwa sie takie pytanie;czy miastu potrzebny jest Prezydent?
Liczac Munine,Szowsko to pewnie tak.
Wkrótce i ja stąd wybywam. Dokądkolwiek. Tu się nie da żyć. Nie chce się całe życie szarpać o nowe chwilowe posady za psie pieniądze.
i w ten sposob waaadza zdobywa wazne glosy w czasie wyborow!!!!!!
Mieszkam w Przemyślu od urodzenia i widzę postępujący upadek tego miasta.Zaczęło się od likwidacji woj.przemyskiego.Wiadomo gdzie idzie kasa,do Rzeszowa.Potem już poleciało.Dodatkowo młodzież wygoniła z miasta decyzja władz o zaostrzeniu przepisów i ograniczeniu wwożenia do Polski 2 paczek papierosów zamiast 1 kartona.Wiem,wiem to przemyt,ale co najmniej kilka tyś.ludzi z Przemyśla dzięki temu wiązała koniec z końcem i całkiem nieźle dawało zarobić barom,sklepom itp.Do tego Prezydent,który inwestuje głównie w kościoły i klasztory zamiast kombinować jak zatrzymać w Przemyślu ludzi(zakłady produkujące cokolwiek)To tyle.
Kosztem całego regionu rozwija się za to miasto "innowacji" Rzeszów.
jeśli rozdawnictwem stanowisk kręci na podkarpaciu jeden człowiek, obsadzający potrzebnych mu ludzi, często z rodowodem PZPR-owskim, przez którego odeszli z tej partii wszyscy porządni członkowie to nie ma co się dziwić , że miasta się wyludniają
ja wyjechałem, żona wyjechała, syn wyjechał, córka wyjechała, mnóstwo znajomych także. Kierunek: Wielka Brytania, Warszawa, Kraków... I tak dziwię się, że bez problemu w ciągu jednego dnia znalazłem chętnego na wynajem mieszkania w Przemyślu. Ogólnie degradacja miasta postępuje, co widać okiem osoby odwiedzającej piękny Przemyśl kilka razy w roku. Jednego władzy nie udało się: rozkopania wzgórz okalających Przemyśl. Reszta została już dawno rozp******a. Barbarzyństwo w garniturach z Urzędu Miasta Przemyśl trwa.
Niestety należy pogodzić się z tym, że miasto zaczyna się zwijać a nie rozwijać. Zgadzam się, że jest to proces nieuchronny i znany w przyrodzie, takie są realia i nikt tego nie zatrzyma. Decyduje o tym konkurencja a nie czyjeś pobożne życzenia. Władze? One nie mają żadnego wpływu na to co się dzieje. Czy to tak trudno zrozumieć? Problem jest złożony, a zrzucanie winy jedynie na rządzących jest niesprawiedliwe. Młodzi stąd wyjeżdżają i słusznie, nikt ich nie zatrzyma, bo nikt im nie jest w stanie zaoferować czegoś lepszego. Kto sądzi, że władze miejskie zapewnią im w tym mieście to co im oferują kraje takie jak chociażby UK, do których emigrują ma chyba nie po kolei w głowie. Polacy na przestrzeni wieków niejednokrotnie emigrowali, czemu więc nas ma dziś to dziwić? Jednym przybywa, drugim ubywa, a biadolenie nad tym naturalnym procesem niczego nie zmieni. Szkoda waszych słów i komentarzy.
Dlatego UE chce przyjąć emigrantów z Afryki
Kiedyś spytałem koleżankę z Rzeszowa, jak znaleźć pracę w Rzeszowie. Odpowiedziała "trzeba się tam urodzić" . AFAIK to powszechny pogląd, dlatego tzw. "Podkarpacie"było, jest i będzie zaściankiem.
Do "mk" , prawdopodobnie sporadycznie zaglądasz na stronę "ŻP" , stąd też nie wiesz ,że nick którym się posłużyłeś , używany jest przeze mnie od wielu lat min . na tej stronie . W celu uniknięcia nieporozumień , wymyśl dla siebie jakiś inny nick , to przecież nie jest takie trudne . Mój zaczyna sie od "91"
jarosław liczy 38tys a nie 32tys. siunku!!!!
Sam jestes siukniem, w dodatku takim, który nie potrafi czytać. To są oficjalne dane, marzycielu.
Ciekawa jestem jak to ma się zmienić, skoro w tym rejonie młodzi ludzie nie mają żadnych perspektyw na dalsze życie, więc uciekają do większych miast, gdzie mogą mieć jakąkolwiek pracę. Poza tym w Przemyślu nie ma nawet II stopnia studiów, więc jak miasto ma kogokolwiek zatrzymywać?Mam nadzieję, że Władze Miasta w końcu zwrócą uwagę na te migracje, bo to jest naprawdę niepokojące.Ja osobiście jestem mieszkanką jednego z miast a obecnie studiuję w Krakowie i pewnie chciałabym wrócić w rodzinne strony, ale nasuwa się pytanie po co? Pewnie, aby zwiększyć bezrobocie albo czekać w nieskończoność na staż bo nie mam znajomości, więc dla mnie nie byłoby pieniędzy, mimo ukończenia kilku kierunków, ale dla innych nawet po średnim bez matury znajdą się oferty. Niestety opisuję to z własnych doświadczeń bo już kiedyś po dwukierunkowym licencjacie starałam się a niby nie było pieniędzy, ale za jakiś czas dla bratanicy Szanownego Pana Wójta po ZSZ było miejsce, więc w ogóle nie dziwią mnie takie statystyki.