Taksówka dla seniora to usługa zapewniająca darmowe przejazdy dla osób starszych. Uruchomiono ją już w kilku miastach, m.in. w stolicy naszego województwa. Czy akcja ma szansę na realizację w grodzie nad Sanem?
Tego typu programy, jak „Taksówka dla Seniora”, realizowane są przez Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej. Oczywiście nie wszędzie, ale pomysł wydaje się na tyle trafiony, że podobną usługę warto rozważyć także w Przemyślu. Zabiega o to dyrektor przemyskiego MOPS Piotr Hyniszyn, który sygnalizował miastu potrzebę zapewnienia takiej opcji. O zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie funduszy na zakup samochodu dla MOPS, który posłużyłby do bezpłatnego transportu seniorów, zwrócił się do prezydenta miasta 23 października w złożonej interpelacji przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Marcin Kowalski wraz z Klubem Radnych Rady Miejskiej Wspólnie dla Przemyśla.
„Program Taxi dla Seniora umożliwi seniorom łatwiejsze podróżowanie, zwłaszcza gdy transport publiczny jest niedostępny lub trudny w obsłudze, co redukuje ryzyko izolacji społecznej i poprawia poczucie bezpieczeństwa” – argumentował.
Reklama
Jakie byłyby zasady korzystania z darmowej usługi przewozowej?...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 78% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze