Reklama

Dla komfortu przedszkolaków i ich rodziców

Potrzebne, choć może nierzucające się w oczy inwestycje, zrealizowane zostały w Przedszkolu Samorządowym przy ul. Kazimierza Wielkiego w Radymnie. W budynku pojawiła się nowa elektryka, instalacja LAN, a także estetyczne, energooszczędne oprawy oświetleniowe, monitoring i wideodomofon.

O tym, że radni miejscy znaleźli w budżecie pieniądze na niezbędne prace w przedszkolu samorządowym, informowaliśmy jeszcze na wiosnę. Wówczas stosowną uchwałą zabezpieczono środki na wymianę instalacji elektrycznej w budynku placówki (164 tys. 608 zł). Zadanie zostało właśnie zrealizowane. W budynku przedszkola przeprowadzono gruntowną modernizację instalacji elektrycznej, ale też wymieniono wewnętrzne linie zasilające, czemu towarzyszyło wykonanie instalacji LAN (lokalnej sieci komputerowej) i wymiana osprzętu gniazd i włączników. Wydatki na energię elektryczną zmniejszyć się też mają dzięki zastąpieniu dotychczasowych wysłużonych opraw nowymi, efektownymi i energooszczędnymi plafonami. Jak podają urzędnicy, „całość uzupełniona została odpowiednimi rozdzielnicami, zabezpieczeniami i wyłącznikami”.  Rodziców z pewnością ucieszy też fakt pojawienia się w placówce monitoringu i nowego wideodomofonu. Bezpieczeństwo obiektu podniosła również modernizacja instalacji przeciwpożarowej i oświetlenia ewakuacyjnego.

Miasto chwali się też innymi działaniami, realizowanymi z myślą o najmłodszych mieszkańcach. To trwająca wciąż przebudowa budynku koszar, w którym miejsce do nauki znajdą uczniowie  klas I – III, a także realizowane prace modernizacyjne placu na ul. Kolejowej. Kolejne plany, które będą wcielane w życie z myślą o maluchach, to budowa placu zabaw przy ul. Lwowskiej (miasto ogłosiło już przetarg na tę inwestycję). Ma być wyposażony w bezpieczną nawierzchnię i sprzęty służące do zabawy. Na liście jest linarium, potrójna huśtawka i piramida wspinaczkowa.

Reklama

W nieco dalszej przyszłości w mieście pojawić ma się też żłobek, w którym miejsce znaleźć ma 20 smyków. Dzięki skutecznej aplikacji do programu „Maluch +” realizacja tego przedsięwzięcia będzie możliwa być może już jesienią przyszłego roku, choć – jak zaznaczyły władze miasta – to raczej optymistyczny scenariusz. Młodym rodzicom nie pozostaje więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama