Od 1 stycznia targowisko przy ul. Wilsona nie jest już zarządzane przez miasto. Zostało wydzierżawione prywatnemu przedsiębiorcy. – Na jakich zasadach się to odbyło? – pyta w interpelacji do prezydenta Robert Bal, przewodniczący klubu Regia Civitas.
Na początku br. pisaliśmy o tym, że bazar, który od kilku lat sukcesywnie cieszył się coraz mniejszą popularnością, został wydzierżawiony prywatnej osobie, która prowadzi działalność gospodarczą.
Wcześniej, bo w listopadzie ub.r. rada miejska – na wniosek prezydenta – podjęła uchwałę o zakończeniu działalności bazaru[paywall]. Miasto argumentowało, że handlujący nie są zainteresowani prowadzeniem tam działalności i zyski z jego prowadzenia z roku na rok spadały. Konieczne za to stały się remonty budynków, w których przeciekają dachy i których stan techniczny jest zły, a standard pomieszczeń niski.
Robert Bal zwrócił się do prezydenta z pytaniem, czy doniesienia medialne o wydzierżawieniu tego terenu są prawdziwe. A jeśli tak, to na jakich zasadach zawarto umowę.
„Biorąc pod uwagę fakt, iż teren ten jest bardzo atrakcyjny pod względem inwestycyjnym i umożliwia np. wybudowanie bardzo potrzebnego w turystycznym mieście hotelu, jego przekazanie podmiotowi prywatnemu powinno odbyć się na przejrzystych zasadach” – podkreślił.
Radny zauważył, że w wykazie działek przeznaczonych do dzierżawy, nie było bazaru przy Wilsona, co określił jako „mocno zaskakujące”. Jak napisał, cały klub radnych Regia Civitas uważa, że „jakakolwiek forma udostępnienia tego terenu powinna być przedyskutowana przynajmniej na posiedzeniu komisji gospodarki miejskiej, tak aby można było znaleźć najlepsze rozwiązania dla tego miejsca”.
Wokół tematu pojawiły się także komentarze o braku transparentności ze strony władz miasta w sprawie tej dzierżawy.
Wojciech Bakun przyznał, że nieruchomość została przekazana podmiotowi prywatnemu w dzierżawę bez przetargu „na okres 3 miesięcy z przeznaczeniem pod działalność handlową bez możliwości trwałego inwestowania w nieruchomość”. Pozwala na to Ustawa o gospodarce nieruchomościami, o ile okres dzierżawy nie przekracza 3 miesięcy.
Prezydent poinformował, że planuje teren targowiska oddać w dzierżawę w drodze przetargu nieograniczonego.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bazar został wydzierżawiony po to by zwrócić olbrzymie długi jakimi nasze miasto obdarowało Regia Cyvitas w ostatnich latach w ramach swojej radosnej twórczości.Ta radosna twórczość to kilkadziesiąt milionów długów i pustej kasy na dzień dzisiejszy. Rozumiem,ze pytanie pana Bala to przyznanie do radosnej twórczości swojego ugrupowania i pierwszy przypadek bicia się w piersi jak na razie nie swoje
Niech sie zapyta jak choma oddał szpital za frajer kumplom
Przecież jest odpowiedź na interpelacje, że zostało wydzierżawione na okres trzech miesięcy żeby przygotować się do przetargu. Chyba dobrze ze nie zamknieto osobom ktore tam pracuja miejsc pracy z dnia na dzien.
Jak ktoś nie wykupi dostępu do tego badziewia zwanego zyciem podkarpackim to pomysli ze jest afera. Jak zaplacisz pare zlociszy to przeczytasz tlumaczenie ze to normalna procedura. Taki nasz pudelek hahahah
Ta tworczosc to ponad 150 baniek, psia ich mac
A ktoś może potwierdzić ze w dalszej czesci artykulu znajde odpowiedz na pytanie ktore nurtuje redaktora
Pyta ta sama regia co zadłużyła miasto ?! Beszczelne gnoje! Bal to oni mieli do ostatnich wyborów, a teraz wynocha z miasta razem z pisem
Ot powiedział co wiedział radny wszystkich mieszkańców
Niech Żyje BAL ! Bo ostatnie kilka lat to był BAL nad BALE! Niech żyje BAL, bo teraz nie może nażreć się wcale!
ta granica nauczyła ludzi kombinować , nauczyła biznesu fajką , hazardem i nikt nikomu w przemyślu nie robił pretensji, a teraz sa krzyki że sprawy nie jane sa.
Hejt za samo pytanie? kukizowcy nie śpią
Jest kilku przygłupów w Naszym mieście... BAL i Kamiński... Jeden i drugi siebie warci... BAL - wielki wyzwoliciel... Kamiński-wielki samorządowiec i gospodarz... Tragedia..
Dopiero 21:17 to nie śpią. Rano szaleją pisowcy z fredry, wieczorem kukiziaki, a poko śpi cały dzień. Jest jeszcze Janusz "hotelarz komunalny" ale on udziela się tylko przy wlaczoanej kamerze
Jest jeszcze kadrowy lub jak kto wOli minister sportu
jest jeszcze jedna Radna która opuszcza większość sesji.
No i dobrze ze ten przybytek pozyska inwestora bo prócz fajek, wody z UA. lewego interesu i podjobek nic tam nie było, a te budynki czy raczej szopy po robercie to wstyd estetyczny w centrum miasta..
Dajcie już temu chłopaczyskowi spokój. Ma ogromne kompleksy. Chce za wszelką cenę zaistnieć, ale większość ma go w dupei bo to po prostu tuman jest. Chce zabłysnąc, popisać sie obrażaniem, ale widać większośc tumana lekceważy. przecież nie ma z kim rozmawiać. Wspólny język może znaleźć z nielepiej rozwiniętą czarna madonną z Mickiewicza, barmanem z Piłsudskiego, nurkiem z Eire,a przede wszystkim z kumplami karkami z pocieni i spod karolka
Ale "pudełek" to Cinek,co niedawno jakimś cudem zdał egzamin? Gdyby założyć mu perukę pudel jak malowany.przewodniczcy komisji sportu. Osobistosc. Telepie miachem
A czy ten prywatny przeciebiorca to czasami niejest pochodzenia ukrainskiego?
Fantastyczne miejsce na Piotrusia Pana nie?
To nie prywatny folwark Panie Prezydencie. Rozliczyć człowieka
To jesteś Xxx, Bolo czy Jolanta, bo jesteś jedną i tą samą osobą pisowski trolluhttps://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sledztwo-onetu-farma-trolli-w-ministerstwie-sprawiedliwosci-czyli-za-czynienie-dobra/j6hwp7f
To jesteś Xxx, Bolo czy Jolanta, bo jesteś jedną i tą samą osobą pisowski trolluhttps://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sledztwo-onetu-farma-trolli-w-ministerstwie-sprawiedliwosci-czyli-za-czynienie-dobra/j6hwp7f
To jesteś Xxx, Bolo czy Jolanta, bo jesteś jedną i tą samą osobą pisowski trolluhttps://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sledztwo-onetu-farma-trolli-w-ministerstwie-sprawiedliwosci-czyli-za-czynienie-dobra/j6hwp7f
a te interpelacje regii sa jak jeden wielki kabaret.Jaki byl taki byl Grzesiek, ale poziom mial (niski, ale mial) a ci to sroce spod ogona.
usuwacie komentarze - u was to normalne, ze boicie sie prawdy
Szczyt Hipokryzji!!Regia z całym tym Pisowskim motłochem zadluzyla miasto po uszy a teraz bezczelnie hejtują władze gdzie tylko się da.Robicie wszystko na pokaz by na Was głosować Męski różaniec niby ok ale czy do jasnego uja musi organizować to P .Lasek???Są od tego księża.!!!WSZYSTO NA POKAZ!!!
Szanowny Użytkowniku, komentarze naruszające Regulamin lub sprzeczne z zasadami Netykiety są blokowane przez moderatora. Pozwalamy na publikację dowolnych poglądów, o ile ich głoszenie jest zgodne z prawem. Przypominamy, że korzystając z wolności wypowiedzi, należy uważać, by nie naruszyć praw i wolności innych osób. Warto też wiedzieć, że jeśli zostaje usunięty nieregulaminowy komentarz, który był wpisem inicjującym dyskusję, to cały wątek jest niedostępny, bez względu na treść odpowiedzi.
Welcome to one of the Bangalore's favorite adult guides that is Bangalore Escort . If you have not visited us before then prepare yourself to for the very best and most up to date guide of escort service providers in Bangalore. We have female escorts, mistresses, escort agencies etc. and more. Not only do we offer one of the most comprehensive female escort in Bangalore. We have extended our reach to bring you up to date profiles of escorts from all around the world so next time you're on holiday or a cheeky business trip you can count on us to point you in the right direction for some fun and games. Our Bangalore Escortnow presents a great new way to pick an escorts. With a singular collection of available escorts waiting to be discovered. We help you to choose your next date. Our new search facility allows you to really fine tune your search for the perfect escort, mistress or escort agency.
Mnie, jako starego i stałego przemyskiego obserwatora bardziej niż zmiany własnościowe interesuje uporządkowanie tego kolejnego w Przemyślu miejsca brudu, syfu i dziadostwa. Jak wynika z moich kolejnych wpisów jestem niezwykle uczulony na punkcie nieprawdopodobnego brudu w mieścinie, Przemyśl coraz bardziej oprócz upadku gospodarczego i kulturowego przypomina arabski lub cygański syf i nikt szczególnie obecnie pod rządami kolejnej dobrej kukizowej zmiany to narasta, to miejsce, ten niby bazar nadaje się do zaorania jak wiele takich miejsc np cała Sportowa, z tymi budami, bazarami z tym handlem chodnikowy, jedna wielka malaria której nie da się, nawet ja, nie potrafię tego ocenić nie denerwując się. A że w tym roku w styczniu minęło 60 lat jak mieszkam na Kopernika, potrafię ocenić i porównać, stwierdzam jasno, takiego powtarzam dziadostwa, nawet za tzw komuny jak obecnie nigdy nie było. Ale do kogo apelować, bez sensu moje pisanie i tak bakunowcy obecnie rządzący zadupiem mają to w tyle, oni mają swoje priotytety podobnie jak przez 16 lat Choma. Szkoda gadać i szkoda słów. Ale na koniec, jacy wyborcy, taka "wadza", jaki pan taki kram.
Po co Dajecie możliwość komentowania, jak i tak większość komentarzy zostaję usunięta.. ŻENADA Droga redakcja
no dlaczego a ja tam chciałem zrobic pologinon dla strazy granicznej
Cinek1 - telepać to on sobie może banią o mur
a ja sobie piwko pije i mam to wasze komentowanie głęboko tam , co wam to da gadanie , jak macie problem z władzą to są taczki , ale tak sobie myślę że jak byście wszyscy zaczęli zażądzać po swojemu to nawet byście nie mieli na kwaśne mleko ,
When you download Microsoft Office from ms office, you receive useful applications such as Excel, PowerPoint, Word, OneNote, Outlook, Teams, and so much more along with a security blanket in some of the enterprise packages. office.com/setup | www.office.com/setup | office setup | Microsoft office download | Two basics of Time Warner e-mail server settings refer to IMAP and POP settings. This e-mail type is mainly used for configuration with applications like thunderbird and outlook. time warner email | time warner email login | Roadrunner email (webmail) is among the very popular email services in the United States.Owned and controlled by Time Warner Cable Network, it allows customers to subscribe to the email which is channeled towards the network. roadrunner email | roadrunner email login |
Bazar został wydzierżawiony po to by zwrócić olbrzymie długi jakimi nasze miasto obdarowało Regia Cyvitas w ostatnich latach w ramach swojej radosnej twórczości.Ta radosna twórczość to kilkadziesiąt milionów długów i pustej kasy na dzień dzisiejszy. Rozumiem,ze pytanie pana Bala to przyznanie do radosnej twórczości swojego ugrupowania i pierwszy przypadek bicia się w piersi jak na razie nie swoje
Niech sie zapyta jak choma oddał szpital za frajer kumplom
Przecież jest odpowiedź na interpelacje, że zostało wydzierżawione na okres trzech miesięcy żeby przygotować się do przetargu. Chyba dobrze ze nie zamknieto osobom ktore tam pracuja miejsc pracy z dnia na dzien.