Reklama

Dlaczego targowisko zostało wydzierżawione bez przetargu?

20/02/2020 19:36

Od 1 stycznia targowisko przy ul. Wilsona nie jest już zarządzane przez miasto. Zostało wydzierżawione prywatnemu przedsiębiorcy. – Na jakich zasadach się to odbyło? – pyta w interpelacji do prezydenta Robert Bal, przewodniczący klubu Regia Civitas.

Na początku br. pisaliśmy o tym, że bazar, który od kilku lat sukcesywnie cieszył się coraz mniejszą popularnością, został wydzierżawiony prywatnej osobie, która prowadzi działalność gospodarczą.

Wcześniej, bo w listopadzie ub.r. rada miejska – na wniosek prezydenta – podjęła uchwałę o zakończeniu działalności bazaru[paywall]. Miasto argumentowało, że handlujący nie są zainteresowani prowadzeniem tam działalności i zyski z jego prowadzenia z roku na rok spadały. Konieczne za to stały się remonty budynków, w których przeciekają dachy i których stan techniczny jest zły, a standard pomieszczeń niski.

Reklama

 

To atrakcyjny teren

Robert Bal zwrócił się do prezydenta z pytaniem, czy doniesienia medialne o wydzierżawieniu tego terenu są prawdziwe. A jeśli tak, to na jakich zasadach zawarto umowę.

„Biorąc pod uwagę fakt, iż teren ten jest bardzo atrakcyjny pod względem inwestycyjnym i umożliwia np. wybudowanie bardzo potrzebnego w turystycznym mieście hotelu, jego przekazanie podmiotowi prywatnemu powinno odbyć się na przejrzystych zasadach” – podkreślił.

Radny zauważył, że w wykazie działek przeznaczonych do dzierżawy, nie było bazaru przy Wilsona, co określił jako „mocno zaskakujące”. Jak napisał, cały klub radnych Regia Civitas uważa, że „jakakolwiek forma udostępnienia tego terenu powinna być przedyskutowana przynajmniej na posiedzeniu komisji gospodarki miejskiej, tak aby można było znaleźć najlepsze rozwiązania dla tego miejsca”. 

Reklama

Wokół tematu pojawiły się także komentarze o braku transparentności ze strony władz miasta w sprawie tej dzierżawy.

Wojciech Bakun przyznał, że nieruchomość została przekazana podmiotowi prywatnemu w dzierżawę bez przetargu „na okres 3 miesięcy z przeznaczeniem pod działalność handlową bez możliwości trwałego inwestowania w nieruchomość”. Pozwala na to Ustawa o gospodarce nieruchomościami, o ile okres dzierżawy nie przekracza 3 miesięcy.

Prezydent poinformował, że planuje teren targowiska oddać w dzierżawę w drodze przetargu nieograniczonego.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    tadeusz - niezalogowany 2020-02-20 20:16:00

    Bazar został wydzierżawiony po to by zwrócić olbrzymie długi jakimi nasze miasto obdarowało Regia Cyvitas w ostatnich latach w ramach swojej radosnej twórczości.Ta radosna twórczość to kilkadziesiąt milionów długów i pustej kasy na dzień dzisiejszy. Rozumiem,ze pytanie pana Bala to przyznanie do radosnej twórczości  swojego  ugrupowania i pierwszy przypadek bicia się w piersi jak na razie nie swoje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pwp - niezalogowany 2020-02-20 20:16:45

    Niech sie zapyta jak choma  oddał  szpital za frajer kumplom

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ihor - niezalogowany 2020-02-20 20:22:09

    Przecież jest odpowiedź na interpelacje, że zostało wydzierżawione na okres trzech miesięcy żeby przygotować się do przetargu. Chyba dobrze ze nie zamknieto osobom ktore tam pracuja miejsc pracy z dnia na dzien.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama