Reklama

Dlaczego z ulicy Lwowskiej w Radymnie znikły słupki?

Burmistrz miasta Krzysztof Roman uważa, iż słupki bezpieczeństwa, które od lat znajdowały się obok Miejskiego Ośrodka Kultury i byłej szkoły, są niepotrzebne. Część mieszkańców ma odmienne zdanie.

Ulica Lwowska w Radymnie to główna miejska arteria. Przy niej mieści się m.in. urząd miejski, gimnazjum, kilka sklepów, Miejski Ośrodek Kultury i – swego czasu – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 roku. Ze względów bezpieczeństwa kilka lat temu przy tych dwóch ostatnich placówkach zamontowane zostały słupki bezpieczeństwa, kilka metrów dalej sygnalizacja świetlna na żądnie. Było to jak najbardziej uzasadnione, bo w przeszłości dochodziło w tym miejscu do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych i kierowców. Niedawno słupki znikły, podobnie jak sygnalizatory[paywall].

– Nie rozumiemy tej decyzji. Komu to przeszkadzało? Było zdecydowanie bezpieczniej, zwłaszcza dzięki sygnalizacji. Z tego, co nam wiadomo, burmistrz miasta kazał powycinać wszystkie słupki bezpieczeństwa wzdłuż MOK-u i byłej szkoły, bo nie mieli pieniędzy na ich odmalowanie. Ponoć koszty były za duże i się nie opłacało. Ciekawe, jak władze zareagują, gdy dojdzie tam do jakiegoś wypadku. Czy wtedy dalej nie będzie się opłacało utrzymywać sygnalizatorów? – zastanawiają się mieszkańcy Radymna.

Reklama

Nie miało to sensu...

Burmistrz Krzysztof Roman rzeczywiście zdecydował o usunięciu zarówno słupków bezpieczeństwa, jak i demontażu sygnalizacji świetlnej na żądanie. – Na Lwowskiej szkoły nie ma już od niecałych dwóch lat, bo została przeniesiona na ulicę Mickiewicza. Tam zamontowaliśmy nowe słupki, są progi zwalniające i ograniczenie prędkości, więc wszystkie normy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży zostały zachowane. Moim zdaniem utrzymywanie słupków przy Lwowskiej mijało się z celem. Nie miało żadnego uzasadnienia – tłumaczy K. Roman. – Sygnalizacja świetlna zepsuła się i nie było sensu jej naprawiać, skoro w planach mamy przeniesienie jej kilkadziesiąt metrów dalej, w stronę wyjazdu z Radymna, mniej więcej na wysokości zjazdu do urzędu miasta. Obecnie w tym miejscu stoi tak zwany przeprowadzacz, ale dostaliśmy zgodę na montaż świateł. Uważam, że będzie to optymalne rozwiązanie – podsumował burmistrz Radymna.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    madafaka - niezalogowany 2016-10-30 13:21:42

    ZNIKŁY?! CHYBA ZNIKNĘŁY SIĘ PISZE!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2016-10-30 16:06:06

    Sygnalizacja  świetlna została przeniesiona do ostrowa :D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec - niezalogowany 2016-10-30 17:03:58

    Kretyn!!! I co mu przeszkadzały!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości