Burmistrz miasta Krzysztof Roman uważa, iż słupki bezpieczeństwa, które od lat znajdowały się obok Miejskiego Ośrodka Kultury i byłej szkoły, są niepotrzebne. Część mieszkańców ma odmienne zdanie.
Ulica Lwowska w Radymnie to główna miejska arteria. Przy niej mieści się m.in. urząd miejski, gimnazjum, kilka sklepów, Miejski Ośrodek Kultury i – swego czasu – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 roku. Ze względów bezpieczeństwa kilka lat temu przy tych dwóch ostatnich placówkach zamontowane zostały słupki bezpieczeństwa, kilka metrów dalej sygnalizacja świetlna na żądnie. Było to jak najbardziej uzasadnione, bo w przeszłości dochodziło w tym miejscu do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych i kierowców. Niedawno słupki znikły, podobnie jak sygnalizatory[paywall].
– Nie rozumiemy tej decyzji. Komu to przeszkadzało? Było zdecydowanie bezpieczniej, zwłaszcza dzięki sygnalizacji. Z tego, co nam wiadomo, burmistrz miasta kazał powycinać wszystkie słupki bezpieczeństwa wzdłuż MOK-u i byłej szkoły, bo nie mieli pieniędzy na ich odmalowanie. Ponoć koszty były za duże i się nie opłacało. Ciekawe, jak władze zareagują, gdy dojdzie tam do jakiegoś wypadku. Czy wtedy dalej nie będzie się opłacało utrzymywać sygnalizatorów? – zastanawiają się mieszkańcy Radymna.
Burmistrz Krzysztof Roman rzeczywiście zdecydował o usunięciu zarówno słupków bezpieczeństwa, jak i demontażu sygnalizacji świetlnej na żądanie. – Na Lwowskiej szkoły nie ma już od niecałych dwóch lat, bo została przeniesiona na ulicę Mickiewicza. Tam zamontowaliśmy nowe słupki, są progi zwalniające i ograniczenie prędkości, więc wszystkie normy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży zostały zachowane. Moim zdaniem utrzymywanie słupków przy Lwowskiej mijało się z celem. Nie miało żadnego uzasadnienia – tłumaczy K. Roman. – Sygnalizacja świetlna zepsuła się i nie było sensu jej naprawiać, skoro w planach mamy przeniesienie jej kilkadziesiąt metrów dalej, w stronę wyjazdu z Radymna, mniej więcej na wysokości zjazdu do urzędu miasta. Obecnie w tym miejscu stoi tak zwany przeprowadzacz, ale dostaliśmy zgodę na montaż świateł. Uważam, że będzie to optymalne rozwiązanie – podsumował burmistrz Radymna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ZNIKŁY?! CHYBA ZNIKNĘŁY SIĘ PISZE!
Sygnalizacja świetlna została przeniesiona do ostrowa :D
Kretyn!!! I co mu przeszkadzały!!!
jak to znikły,,,? właśnie tam o mało co samochód mnie nie walną,,,żeby przejść przez drogę trzeba biec biec -- inaczej się nie da bo kierowcy się nie zatrzymują,,, mi tu coś innego świta --czyżby tu burmistrz coś dla siebie szykował? Ciekawa jestem jak dostanie po dupie gdy tam dojdzie do jakiegoś wypadku lub tragedii ? na pewno będzie oko za oko bo takie cyrki na sucho nie przejdą panie burmistrzu,,,,żal i wstyd,,
do ostrowa? to gdzie bardziej jest potrzebna ta sygnalizacja bardziej? co tu w Radymnie się wyprawia co? czyżby Burmistrz szykował jakąś inwestycję na lata i zapewniał sobie jakiś dochód ? coś mi tu nie pasuje;;;;;;; Burmistrza wybrali ludzie i to dla nich powinien być a nie ludzie dla nie go ;[,,,
Maska czy irytacja określ się bo jesteś jedną osobą
Dla myślących ludzi, pieszych jak i kierowców słupki są nie potrzebne. A to że zniknęły to można podejść do urzędu miasta i zapytać co się stało ze słupkami a nie pierdolić głupoty że jak coś się dzieje to zaraz ktoś musi mieć w tym interes. Banda wieśniaków z Radymna, żadna władza im nie dogodzi. . .
jak ludzie wybrali kretyna na swojego cesarza to teraz maja za niedøugo parki polikwiduje bo nie béda potrzebe kretyn roman
Powiedział Ernest co wiedział :D Tu żeby papież został burmistrzem to radzie nie dogodzi :D
Co za głupek kazał powycinać słupki !!!!!!!!!!A tak naprawdę ten co kazał zlikwidować światła na przejściu to prawdziwy debil !!!!!!!!!!!!Radymno !!!!!!!! obudźcie się ludzie powiedzcie dość .....REFERENDUM!!!!!!!To miałem napisać na forum nowiny 24 ale nie można bez logowania zablokowane czyżby cusorz rozmawiał w tej sprawie w redakcji ???
bo roman myśli ze może wszystko załatwia robotę po rodzinie do gospodarki wepchał pana S. a do urzedu ludzi od pana trudzika pomnik razem budowali i jeszcze im pieniedzy brakło a brakło im zeby sie porówno podzielic ludzie wyrzucicie tego człowieka z urzedu za władzy pana burmistrza pierozka było sto razy lepiej niz cesarza
To w Radymnie mieszkańcy są tak głupi, że nie odróżniają chodnika od jezdni i trzeba ich słupkami odgradzać?
Bardzo dobra decyzja w Radymnie jest dwadzieścia kilka przejść dla pieszych i na żadnym innym nie było nigdy sygnalizacji. W tym miejscu miała ona sens wyłącznie ze względu na szkołę, której już tam nie ma... Co do słupków to na tam odkąd jest to droga gminna (czyli od kilkunastu już lat) nie miały większego sensu, równie dobrze przy każdej ulicy możnaby je postawić aby "poprawić bezpieczeństwo". Ogólnie bardzo dobra decyzja burmistrza
Obie formy są poprawne, ale druga (ZNIKNĘŁY) jest częstsza (wg Korpusu Języka Polskiego PWN – prawie dwukrotnie). http://sjp.pwn.pl/slowniki/znik%C5%82y.html
czytając niektóre komentarze wychodzi że tak
Skoro tyle lat były to po co je zlikwidowano?? Nie można zrobić coś normalnego w tym radymnie???????????? Tylko wszystko zniszczyć bo zrobił to inny burmistrz. Jak tak dalej będzie to za niedługo będzie jeden wielki syfffffffffffff!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie mają to co chcieli temu panu nie zależy na Radymnie tylko na tym jak doprowadzić do ruiny to miasteczko. Ale co tam bezpieczeństwo ludzi ważne ze jest nowy chodnik kolo domu zrobiony tylko tyle dobrego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZNIKŁY?! CHYBA ZNIKNĘŁY SIĘ PISZE!
Sygnalizacja świetlna została przeniesiona do ostrowa :D
Kretyn!!! I co mu przeszkadzały!!!