24, 25 i 31 stycznia 2026 r. w urzędach skarbowych (z wyjątkiem wyspecjalizowanych) odbędą się dni otwarte na temat Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Będzie to idealna okazja do poznania szczegółów w sprawie wdrażanego systemu. Jak podkreśla Izba Administracji Skarbowej, zostały one specjalnie zaplanowane na dzień wolny od pracy tak, by umożliwiło to obecność jak największej liczbie zainteresowanych.
– Każdy zainteresowany będzie mógł spotkać się z ekspertami KSeF i uzyskać indywidualne wyjaśnienia, zadać pytania oraz rozwiać wątpliwości dotyczące korzystania z systemu. Konsultacje będą możliwe w g. 9-15
– przybliża Agata Zienkiewicz w zastępstwie rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.
To jednak nie wszystko. W dniach 23-30 stycznia, czas pracy urzędów skarbowych (z wyjątkiem wyspecjalizowanych) zostanie wydłużony do g. 20, a niezależnie od dni otwartych, do 11 lutego br. w jednostkach KAS w całej Polsce potrwa cykl „Środy z KSeF”. Eksperci przekażą przedsiębiorcom najważniejsze i praktyczne informacje jak korzystać z Krajowego Systemu e-Faktur.
Szkolenia odbywają się w każdą środę:
– Program szkoleń został przygotowany w postaci skrótu najważniejszych informacji, które były tematami poprzedniej edycji szkoleń. Dzięki temu, każdy kto jeszcze nie wziął udziału w szkoleniu, albo chce usystematyzować swoją wiedzę może w prosty i szybki sposób uzyskać najważniejsze informacje
– podkreśla A. Zienkiewicz. Jakie tematy zostaną poruszone? M.in.: co to jest KSeF i kogo dotyczy; najważniejsze terminy, obowiązki i wyłączenia; jak uzyskać dostęp do KSeF i nadać uprawnienia; tokeny i certyfikaty KSeF, bezpłatne narzędzia Ministerstwa Finansów – jak korzystać czy też jak przygotować firmę na korzystanie z KSeF.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze