Reklama

Do kościółka w lesie nową drogą

„Kościółek w lesie” kojarzony jest przez większość mieszkańców powiatu przemyskiego. Wreszcie zyskał nową drogę dojazdową.

Obiekt powstał w drugiej połowie XIX wieku dzięki Amelii z Siemieńskich Stadnickiej, która wypełniła tym samym ostatnią wolę swego zmarłego męża Aleksandra. Projektantem kościoła był krakowianin Adolf Kuhn. W zabytkowym wnętrzu kościółka kryją się bezcenne dzieła znakomitego lwowskiego rzeźbiarza Parysa Filippiego, a także pochodzącego z Włoch Paolo Filippiego. Wypełniają go też[paywall] liczne złocenia i ornamenty przemyskiego artysty Ferdynanda Majerskiego. 

Położenie kościółka na urokliwej, leśnej polanie wymaga również zadbania o wygodny i bezpieczny dojazd. W końcu zyskał on nową drogę dojazdową. Wykonanie niemal 850-metrowego odcinka opiewało na ponad pół miliona złotych. Wykonawcą prac był Zakład Transportowo-Drogowy Jolanty Oleksów, a budowa drogi odbyła się w ramach środków otrzymanych przez gminę Żurawica z programu Rządowy Fundusz Polski Ład.

Reklama


fot. Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej
MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama