„Kościółek w lesie” kojarzony jest przez większość mieszkańców powiatu przemyskiego. Wreszcie zyskał nową drogę dojazdową.
Obiekt powstał w drugiej połowie XIX wieku dzięki Amelii z Siemieńskich Stadnickiej, która wypełniła tym samym ostatnią wolę swego zmarłego męża Aleksandra. Projektantem kościoła był krakowianin Adolf Kuhn. W zabytkowym wnętrzu kościółka kryją się bezcenne dzieła znakomitego lwowskiego rzeźbiarza Parysa Filippiego, a także pochodzącego z Włoch Paolo Filippiego. Wypełniają go też[paywall] liczne złocenia i ornamenty przemyskiego artysty Ferdynanda Majerskiego.
Położenie kościółka na urokliwej, leśnej polanie wymaga również zadbania o wygodny i bezpieczny dojazd. W końcu zyskał on nową drogę dojazdową. Wykonanie niemal 850-metrowego odcinka opiewało na ponad pół miliona złotych. Wykonawcą prac był Zakład Transportowo-Drogowy Jolanty Oleksów, a budowa drogi odbyła się w ramach środków otrzymanych przez gminę Żurawica z programu Rządowy Fundusz Polski Ład.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze