Reklama

Do wymiany nawierzchni orlika na Dworskiego (chyba) nie dojdzie

Trzy z kilkudziesięciu inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 nie zostały jeszcze zakończone. Dwie z nich są w trakcie realizacji, jedna w ogóle nie ruszyła.

W ubiegłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 można było głosować na 50 projektów. Miasto przeznaczyło na inwestycje 1 mln 950 tys. zł.

W kategorii I (budowa i modernizacja infrastruktury miejskiej) „do wzięcia” było 1 mln 131 tys. zł, w kategorii II (budowa i modernizacja infrastruktury osiedlowej) – 760 tys. 500 zł, zaś w kategorii III (działania o charakterze prospołecznym) – 58 tys. 500 zł.

Wśród projektów o wartości do pół mln zł zwyciężył projekt zgłoszony przez[paywall] Waldemara Hryniszyna: „Park Rowerowy – Bike Town Trails”. Za sumę 495 tys. 690 zł wybudowanych zostanie 5,5 km ścieżek rowerowych na terenach przylegających do stoku narciarskiego. Projekt zakłada wykorzystanie letniego potencjału wyciągu narciarskiego. Rowerzyści będą mogli wjeżdżać na szczyt stoku wyciągiem krzesełkowym wraz z rowerami, dla transportu których zostaną zainstalowane specjalne haki. Inwestycja jest w trakcie realizacji. Finał prac przewidywany jest na 28 grudnia br. Wykonawcą jest białostocka spółka „Velo Projekt”.

Drugie miejsce wywalczył, kosztujący pół miliona zł, projekt budowy kompleksu boisk na terenie POSiR-u. Prace zostały zakończone, a niezagospodarowany do tej pory teren na zapleczu hali sportowej przy ul. Mickiewicza wygląda całkiem nieźle.

Trzecią inwestycją był projekt renowacji za 455 tys. zł nawierzchni na boiskach Orlika przy ul. Dworskiego 98, zgłoszony przez Henryka Łaskarzewskiego. Niestety, wygląda na to, że jako jedyny może nie być zrealizowany. Dokumentacja projektowa oraz wszelkie potrzebne zgody są gotowe. Wg kosztorysu inwestorskiego wartość robót wynosi 381 tys. 33 zł brutto. W budżecie miasta jest zabezpieczona na ten cel kwota 135 tys. 310 zł. 30 kwietnia br. władze złożyły wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie zadania w ramach programu „Sportowa Polska 2020”. Do 26 listopada wniosek o dofinasowanie nie został rozpatrzony i wygląda na to, że nie zostanie.

Sposród inwestycji w kategoriach II i III realizowany jest tylko jeden projekt. Pozostałe zostały już sfinalizowane. Tym jedynym jest budowa „góry saneczkowej nad Sanem” przy ul. Focha za 35 tys. zł. Zakończona zostanie 11 grudnia br. Wykonawcą jest Zakład Usług Komunalnych w Przemyślu.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama