W ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu budowany jest parking. Z całą pewnością rozwiąże to wieloletni problem rodziców, którzy, zostawiając samochody pod bramą szkoły, płacili mandaty.
Parking zostanie oddany do użytku jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Kilkanaście miesięcy temu z inicjatywą jego budowy wystąpiła grupa rodziców, która miała już dość płacenia mandatów nakładanych przez miejskich strażników. Z jednej strony nakładanych słusznie, bo parkowali w miejscu niedozwolonym, z drugiej jednak nie mieli wyjścia, bo wiele maluchów z „zerówki” czy pierwszej klasy wymagało codziennego odprowadzenia do szatni i pomocy w przebraniu się[paywall].
Interpelację w tej sprawie do prezydenta miasta złożył radny Prawa i Sprawiedliwości Maciej Kamiński. – Kwestia parkowania w okolicach szkoły jest szczególnie uciążliwa dla rodziców odwożących i przywożących dzieci. Problemem jest też przejście dla pieszych w okolicach placówki, które jest niebezpieczne. Utworzenie parkingu na terenie szkoły byłoby korzystne dla wszystkich – stwierdził kilka miesięcy temu. – Wjazd na parking można byłoby ulokować od ulicy Świętego Jana Nepomucena, gdzie jest brama wjazdowa, a droga do przyszłej inwestycji jest utwardzona. Przygotowanie terenu nie wymaga wielu funduszy, a liczba miejsc parkingowych czy postojowych byłaby wystarczająca, żeby rozwiązać tę kwestię – dodał.
Problem starała się rozwiązać dyrektor szkoły Dorota Kotuła. Pierwotny plan był taki, aby wjazd na teren szkoły usytuować w bezpośrednim sąsiedztwie kwiaciarni, ale zbyt blisko znajdują się przejście dla pieszych i przystanek MZK. Drugi pomysł zakładał przesunięcie istniejącej bramy wjazdowej w stronę kiosku i zagospodarowanie terenu, gdzie obecnie jest trylinka.
I według tego planu inwestycja ruszyła. W ramach projektu „Bezpieczna Szkoła” z budżetu obywatelskiego na br. przeznaczone zostało na nią 50 tys. zł. Tyle bowiem przysługiwało Zarządowi Osiedla nr 5 „Salezjańskie”. Łącznie powstanie 10 miejsc parkingowych.
– Bardzo się cieszę, że w końcu powstanie ta długo oczekiwana inwestycja. Jest ona ważna ze względów bezpieczeństwa, ponieważ rodzice będą mogli bezpiecznie wysadzać dzieci przywożone do szkoły, a w ciągu dnia w godzinach szczytu zmniejszą się korki na ulicy świętego Jana i Glazera – mówi radny M. Kamiński. – Kolejną pozytywną informacją jest fakt poszerzenia ulicy Glazera od numeru 22 do numeru 30. Dzięki temu powstało dziesięć nowych miejsc, na których mieszkańcy mogą bezpiecznie parkować swoje samochody. To jest bardzo dobra informacja, ponieważ w mieście dramatycznie brakuje parkingów, a samochodów przybywa – podsumował M. Kamiński.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Za nie dlugo zaden rodzic nie bedzie stawial aut tam jak zabiora swoje dzieciaki do innej szkoly
Za nie dlugo zaden rodzic nie bedzie stawial aut tam jak zabiora swoje dzieciaki do innej szkoly
Ha ha ha