Cytrusowy napój domowej roboty doskonale orzeźwi w upalne dni.
3 cytryny,
1 limonka,
1 pomarańcza,
świeże listki mięty,
1 /4 szklanki ksylitolu lub 3 łyżki miodu,
1,5 l wody mineralnej (gazowanej lub niegazowanej),
szczypta kardamonu,
kostki lodu.
Cytrusy sparzyć. Nie obierać. Wycisnąć sok z cytryn oraz limonki, a pomarańczę pokroić w plasterki.
Podgrzać 250 ml wody i rozpuścić w niej ksylitol lub miód. Poczekać, aż się schłodzi. Resztę wody przelać do dużego dzbanka. Dodać przecedzony sok z cytryn i limonki, osłodzoną wodę, plasterki pomarańczy, świeżo zerwane listki mięty i szczyptę kardamonu. Całość dokładnie wymieszać.
Lemoniadę podawać w wysokich szklankach na kruszonym lodzie, przystrojoną plasterkiem cytryny i limonki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze