W prawdziwie zimowej aurze i kilkustopniowym mrozie przebiegała droga krzyżowa, która przeszła ulicami Przemyśla w czwartek, 22 lutego. Tradycyjnie trasa wiodła z archikatedry, ulicami Kapitulną i Tatarską, pod Krzyż Zawierzenia.
O przebieg nabożeństwa zadbała w tym roku parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Błoniach[paywall]. Krzyż nieśli żołnierze 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich, a obok z pochodniami szli harcerze. W procesji uczestniczyli biskupi: abp Adam Szal i bp Stanisław Jamrozek.
– Duch Święty wyprowadził nas na to nabożeństwo, na to szczególne wzgórze, które znajduje się nad naszym pięknym miastem, Duch Święty pozwolił nam rozważać tajemnice związane z męką i śmiercią Chrystusa – mówił na zakończenie abp Szal.
– Patrzyliśmy na Maryję, na Szymona z Cyreny, na św. Weronikę, na płaczące niewiasty, na tych, którzy szczerze współczuli Chrystusowi. Patrzyliśmy również na tych, którzy byli niechętnie albo wrogo nastawieni do Jezusa – dodał.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co to k.... jest? Wojsko ma nosić karabiny a nie drewniane krzyże. Ma się szkolić do obrony granic - na to płacę podatki - a nie na jakieś szopki.
to jest kolego jedność Narodu. a co nie wolno? spytaj sie ojca jak było za komuny Kościoła się nikt nie czepiał , a teraz taka moda nastała by psioczyć na Kościół.
Ten właśnie kościół sam sobie zasłużył na to, że go się rzekomo wszyscy czepiają choć to nieprawda. Czepiają się ci co mają odwagę mówić prawdę. Co to za kościół który czci Żyda i uważa że jego matka to nie Żydówka lecz Polka?! Mało tego - tego Żyda zrobił królem Polski - pewnie dla hecy bo chyba nie na poważnie.A tak w ogóle to mój wpis dotyczył czego innego a nie kościoła a razem wszystko nie ma nic wspólnego z jednością Narodu.
A tak bez inwektyw, na temat nie potrafisz?To po co zabierasz głos "jełopie"?
Masz coś do kaskaderów czy nie rozumiesz języka pisanego?
Nie przeszkadza mi to że wojsko bierze udział. Ale widzę na zdjęciach ludzi którzy na codzień są wredni dla innych ludzi i to mi przeszkadza.
Co to k.... jest? Wojsko ma nosić karabiny a nie drewniane krzyże. Ma się szkolić do obrony granic - na to płacę podatki - a nie na jakieś szopki.
to jest kolego jedność Narodu. a co nie wolno? spytaj sie ojca jak było za komuny Kościoła się nikt nie czepiał , a teraz taka moda nastała by psioczyć na Kościół.
Ten właśnie kościół sam sobie zasłużył na to, że go się rzekomo wszyscy czepiają choć to nieprawda. Czepiają się ci co mają odwagę mówić prawdę. Co to za kościół który czci Żyda i uważa że jego matka to nie Żydówka lecz Polka?! Mało tego - tego Żyda zrobił królem Polski - pewnie dla hecy bo chyba nie na poważnie.A tak w ogóle to mój wpis dotyczył czego innego a nie kościoła a razem wszystko nie ma nic wspólnego z jednością Narodu.