Reklama

Druga część Rynku wyremontowana do roku 2024?

30/03/2020 09:09

Przebudowa części jarosławskiego Rynku ledwo się zaczęła, a włodarze miasta już myślą o pozyskaniu pieniędzy na remont pozostałych dwóch pierzei. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia z tzw. funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Inicjatywa pozostaje na bardzo początkowym etapie. Na razie jarosławski ratusz przygotował aplikacje o dofinansowanie projektu „Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym Jarosławia poprzez rewitalizację zabytkowej przestrzeni i rozwój oferty kulturalnej Jaroslove-StreetArt”. Zakłada on przebudowę wschodniej i północnej pierzei Rynku. Ważnym elementem całego przedsięwzięcia jest skonstruowanie możliwie atrakcyjnej oferty kulturalnej wydarzeń[paywall], które na odnowionej przestrzeni mogłyby się odbywać. – Wypracowywaliśmy przez ostatnie dni propozycję kulturalną, jaka może się zadziać na płycie naszego Rynku – informował na ostatniej sesji rady miasta burmistrz Waldemar Paluch, wyjaśniając przy tym powody, dla których przedsięwzięcie zostało przedłożone radzie na tak wczesnym etapie jego opracowywania. – W trakcie analizy dokumentacji wyszło, że musimy mieć taką uchwałę rady miasta. Chciałbym tylko dodać, że nigdy wcześniej nie było takiej potrzeby, żeby załączać taką uchwałę z zabezpieczeniem środków finansowych na tym etapie – przekonywał W. Paluch. Jeśli udałoby się sięgnąć po grant EOG, Jarosław – by przeprowadzi rewitalizację płyty Rynku – musiałby ze swej kasy wyłożyć około 800 tys. zł. Cały projekt oszacowany jest na kwotę 5,4 mln zł , a jego realizacja, zarówno w części inwestycyjnej (remont), jak i tzw. miękkiej (wydarzenia kulturalne) rozpisana jest na lata 2021-2024.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wiosna - niezalogowany 2020-03-30 10:15:41

    Ludzie, nauczcie sie pisac!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rr - niezalogowany 2020-03-30 20:53:47

    na pewno przez nową nawierzchnię na rynku przybędzie miejsc pracy w Jarosławiu i pracownicy MOPS dostaną upragnioną podwyżkęA ludzie i tak będą jeździć na lody do Przemyśla

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    atwa - niezalogowany 2020-03-30 21:04:30

    BETONOWE PUSTYNIE W CENTRACH MIAST WYPARŁY DRZEWA. REWITALIZACJE: CZYTAJ RZEŹ DRZEW I ZIELENI  - DZIENNIKZACHODNI.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama