Już po raz drugi rolników z Polski i Ukrainy do Skołoszowa ściągnęła wystawa Agrotargi Wschód. W weekend 9 –10 czerwca goście przybyli na imprezę mogli obejrzeć najnowocześniejszy sprzęt rolniczy, posłuchać prelekcji, nawiązać nowe kontakty biznesowe.
Podobnie jak w ubiegłym roku zarówno wystawcy, jak i odwiedzający dopisali. W imprezie wzięło udział 106 wystawców z regionu, z terenu Polski oraz z zagranicy. Na wystawie prezentowano w zasadzie cały przekrój działalności zwianych z produkcją rolniczą.[paywall] Swoje stoiska mieli producenci najbardziej zaawansowanego sprzętu rolniczego, a rolnicy z bliska mogli się przyjrzeć nowinkom technologicznym, wykorzystywanym w ich branży. Oprócz wszelakiej maści maszyn, od kombajnów, poprzez ciągniki, na kosiarkach do trawy skończywszy prezentowano też wyroby z branży środków ochrony roślin, pasz czy nasiennictwa. Wśród wystawców znaleźli się także przedsiębiorcy branż okołorolniczych. Swoje stanowisko mieli dealerzy aut dostawczych i ciężarowych, ale także firmy zajmujące się produkcją narzędzi czy ozdób ogrodowych. Bez dwóch zdań można powiedzieć, że impreza była regionalnym świętem rolnictwa, a jednocześnie przestrzenią do prezentacji wszystkich tych dziedzin gospodarki, które z rolnictwem w jakiś sposób są powiązane.
– Impreza udała się świetnie – mówi organizator przedsięwzięcia Stanisław Sawa. – Mieliśmy ogromne wsparcie z urzędu marszałkowskiego, bez którego nie byłoby takiego wydarzenia – dodaje. Według organizatorów jest za wcześnie na to, by podawać dokładną liczbę uczestników targów, ale już ze wstępnych szacunków wynika, że było ich więcej niż w roku ubiegłym. Pytany o przyszłość przedsięwzięcia Stanisław Sawa odpowiada: – Trzecia edycja targów będzie na pewno.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze