Reklama

Dumni ze swoich miejscowości

Gminny Konkurs Patriotyczny „Z dumą o Polsce”, którego 2. edycja odbyła się w Szkole Podstawowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Grochowcach, kolejny raz pokazał, że młodzież ma rozliczne talenty i potrafi je wykorzystać do naprawdę kreatywnych działań.

W ostatni czwartek września miało miejsce podsumowanie rywalizacji, w której licznie wzięła udział młodzież ze wszystkich szkół z terenu gminy Przemyśl. Organizatorzy postawili sobie istotne cele. Poprzez wspomnianą inicjatywę po raz kolejny już chcieli[paywall] rozbudzić w uczniach poczucie przynależności do swojej „małej ojczyzny” oraz uświadomić im, z jak wielu rzeczy z nią związanych mogą być dumni.

Młodzież, przygotowując prace w 3 kategoriach tematycznych – multimedialnej, literackiej i plastycznej – wykorzystała różnorodne źródła informacji i techniki plastyczne. Do każdej z nich zostało powołane jury, które wyłoniło laureatów. Urszula Broszko, dyrektor SP w Grochowcach: – W tym roku twórczość artystyczna uczniów koncentrowała się wokół tak zwanej małej ojczyzny, to jest miejsca urodzenia i najbliższej okolicy. Laureaci zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności, za które otrzymali zasłużone nagrody. Dziękuję uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu.

Wygrali najlepsi

Startujący w kategorii multimedialnej, adresowanej do uczniów klas IV – VIII, zobowiązani byli przygotować prezentację multimedialną na temat historii własnego regionu, jej kultury bądź przyrody. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Mateusz Weimer ze Szkoły Podstawowej w Nehrybce.

Rywalizujący w kategorii literackiej musieli przedstawić wiersz swojego autorstwa, w którym zawarte są ich osobiste odczucia i doznania związane z „małą ojczyzną”. Tu triumfowali: Szymon Horbacz ze SP w Łętowni (w kategorii klas III – V) i Martyna Hańczuk ze SP w Nehrybce (w kategorii klas VI – VIII).

Z kolei startujący w kategorii plastycznej przedłożyli prace plastyczne inspirowane tematem konkursu. Za najlepszą uznano te autorstwa: Jowity Dwulat z SP w Grochowcach (kategoria najmłodsza; klasy 0 – II), Dawida Przybyłowicza z SP w Hermanowicach (klasy III – V) i Nikoli Ledochowskiej z SP w Grochowcach (klasy VI – VIII).

Reklama

Miejsca drugie i trzecie oraz wyróżnienia

Wśród nagrodzonych drugim miejscem znaleźli się: Martyna Majka (SP Grochowce, kategoria multimedialna), Szymon Buła (SP Grochowce), Paweł Mikłasz (SP Grochowce) i Jan Szott (również SP Grochowce) – wszyscy kategoria literacka oraz Jagoda Fiałkiewicz (zerówka w Przedszkolu Samorządowym w Grochowcach), Szymon Buła (SP Grochowce), Karolina Miara (SP Krówniki) – kategoria plastyczna.

Na trzeciej lokacie uplasowali się: Kinga Fiałkiewicz (SP Grochowce, kategoria multimedialna), Natalia Leputa (SP Ujkowice), Martyna Nawój (SP Hermanowice), Karolina Paczkowska (SP Grochowce) – kategoria literacka oraz Błażej Kielar (SP Grochowce), Martyna Turczak (SP Hermanowice) i Milena Radochońska (SP Grochowce) – kategoria plastyczna. Wyróżnienia w kategorii plastycznej przyznano: Emanuelowi Płocicy, Szymonowi Śliwce i Krzysztofowi Pamule (wszyscy SP Grochowce).

 

Reklama


ug

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama