Gminny Konkurs Patriotyczny „Z dumą o Polsce”, którego 2. edycja odbyła się w Szkole Podstawowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Grochowcach, kolejny raz pokazał, że młodzież ma rozliczne talenty i potrafi je wykorzystać do naprawdę kreatywnych działań.
W ostatni czwartek września miało miejsce podsumowanie rywalizacji, w której licznie wzięła udział młodzież ze wszystkich szkół z terenu gminy Przemyśl. Organizatorzy postawili sobie istotne cele. Poprzez wspomnianą inicjatywę po raz kolejny już chcieli[paywall] rozbudzić w uczniach poczucie przynależności do swojej „małej ojczyzny” oraz uświadomić im, z jak wielu rzeczy z nią związanych mogą być dumni.
Młodzież, przygotowując prace w 3 kategoriach tematycznych – multimedialnej, literackiej i plastycznej – wykorzystała różnorodne źródła informacji i techniki plastyczne. Do każdej z nich zostało powołane jury, które wyłoniło laureatów. Urszula Broszko, dyrektor SP w Grochowcach: – W tym roku twórczość artystyczna uczniów koncentrowała się wokół tak zwanej małej ojczyzny, to jest miejsca urodzenia i najbliższej okolicy. Laureaci zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności, za które otrzymali zasłużone nagrody. Dziękuję uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu.
Startujący w kategorii multimedialnej, adresowanej do uczniów klas IV – VIII, zobowiązani byli przygotować prezentację multimedialną na temat historii własnego regionu, jej kultury bądź przyrody. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Mateusz Weimer ze Szkoły Podstawowej w Nehrybce.
Rywalizujący w kategorii literackiej musieli przedstawić wiersz swojego autorstwa, w którym zawarte są ich osobiste odczucia i doznania związane z „małą ojczyzną”. Tu triumfowali: Szymon Horbacz ze SP w Łętowni (w kategorii klas III – V) i Martyna Hańczuk ze SP w Nehrybce (w kategorii klas VI – VIII).
Z kolei startujący w kategorii plastycznej przedłożyli prace plastyczne inspirowane tematem konkursu. Za najlepszą uznano te autorstwa: Jowity Dwulat z SP w Grochowcach (kategoria najmłodsza; klasy 0 – II), Dawida Przybyłowicza z SP w Hermanowicach (klasy III – V) i Nikoli Ledochowskiej z SP w Grochowcach (klasy VI – VIII).
Wśród nagrodzonych drugim miejscem znaleźli się: Martyna Majka (SP Grochowce, kategoria multimedialna), Szymon Buła (SP Grochowce), Paweł Mikłasz (SP Grochowce) i Jan Szott (również SP Grochowce) – wszyscy kategoria literacka oraz Jagoda Fiałkiewicz (zerówka w Przedszkolu Samorządowym w Grochowcach), Szymon Buła (SP Grochowce), Karolina Miara (SP Krówniki) – kategoria plastyczna.
Na trzeciej lokacie uplasowali się: Kinga Fiałkiewicz (SP Grochowce, kategoria multimedialna), Natalia Leputa (SP Ujkowice), Martyna Nawój (SP Hermanowice), Karolina Paczkowska (SP Grochowce) – kategoria literacka oraz Błażej Kielar (SP Grochowce), Martyna Turczak (SP Hermanowice) i Milena Radochońska (SP Grochowce) – kategoria plastyczna. Wyróżnienia w kategorii plastycznej przyznano: Emanuelowi Płocicy, Szymonowi Śliwce i Krzysztofowi Pamule (wszyscy SP Grochowce).

ug
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze