Reklama

Duże pieniądze na OZE dla Przemyśla i Radymna

Wspólny projekt na ok. 6,5 mln zł złożony prawie 6 lat temu przez władze Przemyśla i Radymna wreszcie znalazł przychylność u władz wojewódzkich. Dzięki temu chętni mieszkańcy dwóch wspomnianych miast będą mogli się zaopatrzyć m.in. w instalacje fotowoltaiczne.

8 lutego br. zarząd województwa podkarpackiego w Rzeszowie podjął uchwałę w sprawie dofinansowania projektu pod nazwą „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców miasta Przemyśla i Radymna”.

Wniosek złożony został jeszcze w 2016 r., za rządów prezydenta Roberta Chomy, w ramach tzw. projektów parasolowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020[paywall].

„(...) Jednakże w wyniku niewystarczających środków w projekcie miasto nie otrzymało wsparcia, a mieszkańcy ubiegający się o dofinansowanie w tym programie poczuli się bardzo rozczarowani! W wyniku uzyskania dodatkowych środków z programu REACT-EU możliwe jest wsparcie projektu w wysokości 6 mln 522 tys. 285 zł, z możliwością zwiększenia do 7 mln 452 tys. 880 zł w przypadku pojawienia się wolnych środków (...)” – napisał na swoim profilu facebookowym prezydent W. Bakun.

Zakres inwestycji obejmie m.in.: dostawę i montaż mikroinstalacji OZE, w tym instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz kotłów na biomasę dla gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie miasta Przemyśla i Radymna.

Jak już wspomnieliśmy, od złożenia wniosku minęło już prawie 6 lat, więc wszyscy ci, którzy wówczas deklarowali przystąpienie do przedsięwzięcia, zostaną w najbliższym czasie wezwani do potwierdzenia chęci dalszego uczestnictwa w projekcie.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama