Wspólny projekt na ok. 6,5 mln zł złożony prawie 6 lat temu przez władze Przemyśla i Radymna wreszcie znalazł przychylność u władz wojewódzkich. Dzięki temu chętni mieszkańcy dwóch wspomnianych miast będą mogli się zaopatrzyć m.in. w instalacje fotowoltaiczne.
8 lutego br. zarząd województwa podkarpackiego w Rzeszowie podjął uchwałę w sprawie dofinansowania projektu pod nazwą „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców miasta Przemyśla i Radymna”.
Wniosek złożony został jeszcze w 2016 r., za rządów prezydenta Roberta Chomy, w ramach tzw. projektów parasolowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020[paywall].
„(...) Jednakże w wyniku niewystarczających środków w projekcie miasto nie otrzymało wsparcia, a mieszkańcy ubiegający się o dofinansowanie w tym programie poczuli się bardzo rozczarowani! W wyniku uzyskania dodatkowych środków z programu REACT-EU możliwe jest wsparcie projektu w wysokości 6 mln 522 tys. 285 zł, z możliwością zwiększenia do 7 mln 452 tys. 880 zł w przypadku pojawienia się wolnych środków (...)” – napisał na swoim profilu facebookowym prezydent W. Bakun.
Zakres inwestycji obejmie m.in.: dostawę i montaż mikroinstalacji OZE, w tym instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz kotłów na biomasę dla gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie miasta Przemyśla i Radymna.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze