Reklama

Dużo robót na przednówku

18/03/2019 13:51

Przełom zimy i wiosny to pracowity czas w gminie Tryńcza. Panele fotowoltaiczne, nowe lokale socjalne i wiaty przystankowe – to wszystko i jeszcze więcej podniosło lub w najbliższym czasie podniesie jakość życia mieszkańców gminy.

Po zimowym oddechu z kopyta ruszyły inwestycje w gminie Tryńcza. Dzieje się dużo i na wielu frontach. Przede wszystkim trwa instalacja paneli fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej. – Panele montowane są na 10 budynkach – informuje Dominika Kozak z Urzędu Gminy Tryńcza[paywall] . – Instalacje pojawią się na budynku urzędu gminy, w 5 szkołach, na Wiejskim Domu Kultury w Jagielle i Gniewczynie Łańcuckiej, w Stacji Ujęcia Wody w Jagielle oraz przy kompleksie sportowym „Orlik” w Gniewczynie Łańcuckiej – wylicza D. Kozak. Całość prac ma potrwać do czerwca bieżącego roku. Gmina na fotowoltaikę wyda nieco ponad 750 tys. zł, z czego 85 proc. stanowi dofinansowanie z RPO. Nieco wcześniej, bo na przełomie marca i kwietnia, powinny być już gotowe lokale socjalne w Głogowcu. Gmina na przygotowanie 3 lokali składających się z pokoju, kuchni, łazienki i holu wyda ponad 380 tys. zł, z czego 158 tys. zł stanowi dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego. Już stoją natomiast nowe wiaty przystankowe przy drodze wojewódzkiej nr 835. – Cztery wiaty postawiono w miejscowości Ubieszyn, po dwie w Wólce Małkowej, Gniewczynie Trynieckiej i Gniewczynie Łańcuckiej – informuje D. Kozak. Gmina inwestycję przeprowadziła ze środków własnych, a jej przedstawiciele zapewniają, że to nie ostatnie wiaty, jakie urząd ma zamiar wymienić w najbliższym czasie. Wysyp inwestycji na terenie gminy dopełnia budowa ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 835, na odcinku Wólka Małkowa – Gniewczyna Tryniecka. Blisko 2-kilometrowy odcinek ma zostać oddany do użytku jesienią bieżącego roku. Tymczasem w ramach prac przygotowawczych dokonano wycinki drzew znajdujących się w pasie budowanej ścieżki.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Adek - niezalogowany 2019-03-18 19:56:39

    A w Żurawicy pozbierali haracz po 300 zł za wpis do kolejki po panele fotowoltaiczne i figa z makiem ! Ponoć z tej kasy za audyt szło 50zł na gościa co przyjechał i zrobił 4 fotki i wziąć kasę  , na książkę 50zł a reszta nie wiadomo na co! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Trader Robot - niezalogowany 2019-05-03 18:05:52

    http://monitorfx.pl/robot/Aby zamknąć ten rozdział o żyjącej legendzie, popatrzmy się jeszcze na zyski Buffeta w przeciągu ostatnich dziesięciu lat

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama