Przełom zimy i wiosny to pracowity czas w gminie Tryńcza. Panele fotowoltaiczne, nowe lokale socjalne i wiaty przystankowe – to wszystko i jeszcze więcej podniosło lub w najbliższym czasie podniesie jakość życia mieszkańców gminy.
Po zimowym oddechu z kopyta ruszyły inwestycje w gminie Tryńcza. Dzieje się dużo i na wielu frontach. Przede wszystkim trwa instalacja paneli fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej. – Panele montowane są na 10 budynkach – informuje Dominika Kozak z Urzędu Gminy Tryńcza[paywall] . – Instalacje pojawią się na budynku urzędu gminy, w 5 szkołach, na Wiejskim Domu Kultury w Jagielle i Gniewczynie Łańcuckiej, w Stacji Ujęcia Wody w Jagielle oraz przy kompleksie sportowym „Orlik” w Gniewczynie Łańcuckiej – wylicza D. Kozak. Całość prac ma potrwać do czerwca bieżącego roku. Gmina na fotowoltaikę wyda nieco ponad 750 tys. zł, z czego 85 proc. stanowi dofinansowanie z RPO. Nieco wcześniej, bo na przełomie marca i kwietnia, powinny być już gotowe lokale socjalne w Głogowcu. Gmina na przygotowanie 3 lokali składających się z pokoju, kuchni, łazienki i holu wyda ponad 380 tys. zł, z czego 158 tys. zł stanowi dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego. Już stoją natomiast nowe wiaty przystankowe przy drodze wojewódzkiej nr 835. – Cztery wiaty postawiono w miejscowości Ubieszyn, po dwie w Wólce Małkowej, Gniewczynie Trynieckiej i Gniewczynie Łańcuckiej – informuje D. Kozak. Gmina inwestycję przeprowadziła ze środków własnych, a jej przedstawiciele zapewniają, że to nie ostatnie wiaty, jakie urząd ma zamiar wymienić w najbliższym czasie. Wysyp inwestycji na terenie gminy dopełnia budowa ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 835, na odcinku Wólka Małkowa – Gniewczyna Tryniecka. Blisko 2-kilometrowy odcinek ma zostać oddany do użytku jesienią bieżącego roku. Tymczasem w ramach prac przygotowawczych dokonano wycinki drzew znajdujących się w pasie budowanej ścieżki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A w Żurawicy pozbierali haracz po 300 zł za wpis do kolejki po panele fotowoltaiczne i figa z makiem ! Ponoć z tej kasy za audyt szło 50zł na gościa co przyjechał i zrobił 4 fotki i wziąć kasę , na książkę 50zł a reszta nie wiadomo na co!
http://monitorfx.pl/robot/Aby zamknąć ten rozdział o żyjącej legendzie, popatrzmy się jeszcze na zyski Buffeta w przeciągu ostatnich dziesięciu lat
A w Żurawicy pozbierali haracz po 300 zł za wpis do kolejki po panele fotowoltaiczne i figa z makiem ! Ponoć z tej kasy za audyt szło 50zł na gościa co przyjechał i zrobił 4 fotki i wziąć kasę , na książkę 50zł a reszta nie wiadomo na co!
http://monitorfx.pl/robot/Aby zamknąć ten rozdział o żyjącej legendzie, popatrzmy się jeszcze na zyski Buffeta w przeciągu ostatnich dziesięciu lat