28 lutego br. w gmachu Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 10-lecia stoku narciarskiego w Przemyślu. Gospodarzem spotkania był prezydent miasta Robert Choma, prowadził je Ryszard Kosterkiewicz, niegdysiejszy pełnomocnik ds. budowy stoku z ramienia magistratu.

fot.Aleksandra Białoń
Marek Kuchciński, marszałek Sejmu RP przekazał list oraz symboliczny upominek na ręce Roberta Chomy.

fot.Aleksandra Białoń
Okolicznościowy tort.
Na spotkaniu zaprezentowano dzieje Przemyskiego Towarzystwa Narciarskiego, powstałego w 1923 roku, o bardzo silnej pozycji przed II wojną światową, wygasłego tuż po niej. Stowarzyszenie to reaktywowano w 1997 roku, kilka lat przed rozpoczęciem budowy stoku. Z budową ową wiąże się historia o zabarwieniu sensacyjnym, opowiedziana gościom jako ciekawostka, a dotycząca potyczek o grunt wyznaczony pod inwestycję.
Właścicielem terenu okazał się nieżyjący kawaler. Jego spadkobierców szukano za pośrednictwem prasy. Szybko zgłosiło się dwóch rzekomych bratanków zmarłego, równie szybko okazało się, że nie miał on brata. Była sprawa karna, wskutek czego komunalizacja szła opornie i znacznie opóźniła proces inwestycyjny.
Stok w centrum miasta jest czymś niecodziennym, co podkreślano kilkakrotnie podczas uroczystości. Dziękowano wszystkim wyżej wymienionym osobom, zaangażowanym na przestrzeni dziesięciu lat w jego budowę i utrzymanie, także weteranom narciarstwa, pracownikom stoku. Gościom wręczono okolicznościowe pamiątki – rzemiosło artystyczne z Podkarpacia. Na zakończenie zaprezentowano w kilkunastu zdaniach dorobek przemyskich mistrzów narciarskich, można było również obejrzeć ich trofea – medale, puchary.

fot.Aleksandra Białoń
Dzieci i młodzież ze szkółki narciarskiej przy PTN.

fot.Aleksandra Białoń
Wręczanie podziękowań osobom zaangażowanym w budowanie oraz utrzymanie stoku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.2.5 mln ludzi na stoku więc niech każdy wyda 10 zł. X2.5 mln. Podzielić na 10 lat . bez komentarza że się nie opłaca prowadzić wyciągu .
buhahahahhahahhah buahhahahahah buahahhahhaha . Trza się promować
Nie wiem czym oni się szczycą , to tylko usiąść i płakać.
Bo reklamować umieć się trza aby wyborce nie zapomniały
Kazda okazja jest dobra aby jeszcze napic u najesc sie do syta na koszt mieszkancow.Inwestycja bi udana.Trzeba napisac ze dolna kolej ma byc sprzedana ukraincom
To jest lepsze i co kur..... da się ??? !!!https://www.zycie.pl/informacje/artykul/7035,w-wapowcach-powstana-aquapark-i-spa-wizualizacje
To moze sie pochwalicie ile strat przyniosla ta inwestycja za ktora placa nawet ci co na nartach nie jezdza
jubileusz 10 straconych lat brawo włodarze...
2.5 mln ludzi na stoku więc niech każdy wyda 10 zł. X2.5 mln. Podzielić na 10 lat . bez komentarza że się nie opłaca prowadzić wyciągu .
buhahahahhahahhah buahhahahahah buahahhahhaha . Trza się promować
ojojoj jaka bogata inwestycja hahahaha