Reklama

Dwa i pół miliona osób na stoku w ciągu 10 lat

06/03/2016 12:54

28 lutego br. w gmachu Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 10-lecia stoku narciarskiego w Przemyślu. Gospodarzem spotkania był prezydent miasta Robert Choma, prowadził je Ryszard Kosterkiewicz, niegdysiejszy pełnomocnik ds. budowy stoku z ramienia magistratu.


fot.Aleksandra Białoń
Marek Kuchciński, marszałek Sejmu RP przekazał list oraz symboliczny upominek na ręce Roberta Chomy.


fot.Aleksandra Białoń
Okolicznościowy tort.

Historia potyczek o grunt

Na spotkaniu zaprezentowano dzieje Przemyskiego Towarzystwa Narciarskiego, powstałego w 1923 roku, o bardzo silnej pozycji przed II wojną światową, wygasłego tuż po niej. Stowarzyszenie to reaktywowano w 1997 roku, kilka lat przed rozpoczęciem budowy stoku. Z budową ową wiąże się historia o zabarwieniu sensacyjnym, opowiedziana gościom jako ciekawostka, a dotycząca potyczek o grunt wyznaczony pod inwestycję.

Właścicielem terenu okazał się nieżyjący kawaler. Jego spadkobierców szukano za pośrednictwem prasy. Szybko zgłosiło się dwóch rzekomych bratanków zmarłego, równie szybko okazało się, że nie miał on brata. Była sprawa karna, wskutek czego komunalizacja szła opornie i znacznie opóźniła proces inwestycyjny.

Reklama

Stok w centrum miasta jest czymś niecodziennym, co podkreślano kilkakrotnie podczas uroczystości. Dziękowano wszystkim wyżej wymienionym osobom, zaangażowanym na przestrzeni dziesięciu lat w jego budowę i utrzymanie, także weteranom narciarstwa, pracownikom stoku. Gościom wręczono okolicznościowe pamiątki – rzemiosło artystyczne z Podkarpacia. Na zakończenie zaprezentowano w kilkunastu zdaniach dorobek przemyskich mistrzów narciarskich, można było również obejrzeć ich trofea – medale, puchary. 


fot.Aleksandra Białoń
Dzieci i młodzież ze szkółki narciarskiej przy PTN.

Reklama


fot.Aleksandra Białoń
Wręczanie podziękowań osobom zaangażowanym w budowanie oraz utrzymanie stoku.


AB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    pawel - niezalogowany 2016-03-06 13:04:31

    2.5 mln ludzi na stoku więc niech każdy wyda 10 zł. X2.5 mln. Podzielić na 10 lat . bez komentarza że się nie opłaca prowadzić wyciągu . 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rhuy - niezalogowany 2016-03-06 17:16:13

    buhahahahhahahhah buahhahahahah buahahhahhaha . Trza się promować

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    nel - niezalogowany 2016-03-06 18:30:09

    ojojoj jaka bogata inwestycja hahahaha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama