W Rzeszowie odbyły się zawody w akrobatyce sportowej dla grup młodzieżowych. W imprezie nie zabrakło młodych adeptów tej dyscypliny sportu ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, dwukrotnie stając na podium.
Organizatorem zmagań był zdecydowany prymus akrobatyki sportowej na Podkarpaciu – Stal Rzeszów, której sekcja święciła (i święci) wielkie sukcesy na ogólnopolskich arenach. Jarosławska ekipa liczyła 16 osób i wystartowała w pięciu konkurencjach.
Najlepiej spsiała się czwórka męska w kategorii 7 – 11 lat w składzie: Hubert Hajnosz, Krystian Ngaha Poungoue, Adam Salabura i Nathaniel Półtorak, która zajęła 1. miejsce. Na trzecim stopniu podium stanęła dwójka męska w kategorii 5 – 9 lat – Dawid Krzyżanowski i Filip Lorenowicz. Na 9. miejscu rywalizację w konkurencji trójek kobiet w kategorii 5 – 9 lat zajęły: Emilia Schiling, Blanka Dziukiewicz i Elizabeth Salvaggio. 14. lokatę w trójkach kobiet w kategorii 7 – 11 lat zajęły: Krystyna Sokołenko, Maria Łozińska i Julia Schiling. W konkurencji dwójek kobiet w kategorii 5 – 9 lat na macie zaprezentowały się także duety Zofia Pasik – Weronika Jaworska oraz Ołena Drohomyrecka – Jana Kowalyszyn.
– Myślę, że nasze wyniki są zadowalające i motywują do dalszych startów. Widać, że praca jaką wykonują zawodnicy przynosi zamierzone efekty. Jak mówi maksyma: trening czyni mistrza. Słowa uznania dla naszych uczniów a w szczególności dla trenerów za olbrzymie zaangażowanie i efektywne przygotowanie do zawodów – powiedział dyrektor jarosławskiego SMS Kamil Dziukiewicz.
Warto dodać, że pod koniec października w Jarosławiu odbędzie się podobnej rangi impreza akrobatyczna.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze