Reklama

Dwa profesjonalne autobusy dla niepełnosprawnych

Starostwo Powiatowe w Jarosławiu zakupiło dwa 18-osobowe autobusy z platformami najazdowymi dla wózków inwalidzkich, z możliwością demontażu siedzeń na rzecz kolejnych wózków. Łączny koszt to ponad 330 tys. zł, z czego dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych to ponad 220 tys. zł.

Reszta kwoty (ok. 110 tys. zł) to środki własne jarosławskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dwa nowe autobusy do przewozu osób z niepełnosprawnościami to efekt realizowanego przez powiat jarosławski „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, finansowanego z pieniędzy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych[paywall]. Jednym z głównych jego założeń jest likwidacja barier transportowych.

Samochody trafiły do Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu, które codziennie dowozi 193 dzieci, młodzieży i osób dorosłych do placówek stowarzyszenia oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z terenu pięciu powiatów i 21 gmin.

Reklama

Przekazanie i poświęcenie pojazdów, którego dokonał archiprezbiter jarosławski ks. prałat Andrzej Surowiec, odbyło się w siedzibie stowarzyszenia 27 stycznia br. Uczestniczyli w nim m.in.: naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu Maciej Szymański, dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON w

Rzeszowie, członkowie Zarządu Koła PSONI w Jarosławiu, z przewodniczącym Mariuszem Mitusiem na czele oraz uczniowie, uczestnicy i pracownicy stowarzyszenia.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama