Starostwo Powiatowe w Jarosławiu zakupiło dwa 18-osobowe autobusy z platformami najazdowymi dla wózków inwalidzkich, z możliwością demontażu siedzeń na rzecz kolejnych wózków. Łączny koszt to ponad 330 tys. zł, z czego dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych to ponad 220 tys. zł.
Reszta kwoty (ok. 110 tys. zł) to środki własne jarosławskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dwa nowe autobusy do przewozu osób z niepełnosprawnościami to efekt realizowanego przez powiat jarosławski „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, finansowanego z pieniędzy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych[paywall]. Jednym z głównych jego założeń jest likwidacja barier transportowych.
Samochody trafiły do Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu, które codziennie dowozi 193 dzieci, młodzieży i osób dorosłych do placówek stowarzyszenia oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z terenu pięciu powiatów i 21 gmin.
Przekazanie i poświęcenie pojazdów, którego dokonał archiprezbiter jarosławski ks. prałat Andrzej Surowiec, odbyło się w siedzibie stowarzyszenia 27 stycznia br. Uczestniczyli w nim m.in.: naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu Maciej Szymański, dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON w
Rzeszowie, członkowie Zarządu Koła PSONI w Jarosławiu, z przewodniczącym Mariuszem Mitusiem na czele oraz uczniowie, uczestnicy i pracownicy stowarzyszenia.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze