Kilkanaście dni po rocznicy urodzin (4 września 1809 r.) patrona szkoły Juliusza Słowackiego odbyły się uroczystości symbolicznego przyjęcia pierwszoklasistów w poczet społeczności szkolnej oraz wręczenia naród najlepszym uczniom. Honorowy tytuł „Przyjaciela Przemyskiego Słowaka” trafił do rąk szefowej Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” Renaty Nowakowskiej.
Coroczną, wrześniową uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in.: wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch, zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak, dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” Renata Nowakowska czy przedstawiciel firmy Kazar Footwear Mariusz Siedlewicz[paywall].
– Gratuluję wam dokonanego wyboru. Życzę wszechstronnego rozwoju oraz osiągnięcia sukcesów edukacyjnych. Musicie jak najszybciej aktywnie włączyć uczniów klas pierwszych w życie naszej szkoły i społeczności lokalnej. Jednym w ważnych zadań, jakie stoi przed nami, dyrekcją i gronem pedagogicznym jest kształtowanie postaw oraz konieczności współpracy z instytucjami zewnętrznymi wspierającymi proces dydaktyczno-wychowawczy. Wzorcowym przykładem są nasze relacje z Przemyskim Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, które pod kierownictwem dyrektor Renaty Nowakowskiej realizuje wiele wartościowych projektów z zakresu edukacji kulturalnej. Skutkuje to stałymi kontaktami uczniów z literaturą, muzyką, teatrem czy innymi dziedzinami sztuki – powiedział dyrektor szkoły Tomasz Dziumak. Kończąc swoje wystąpienie, ogłosił decyzję kapituły przyznającej honorowy tytuł „Przyjaciela Przemyskiego Słowaka” w 2017 r. właśnie dyrektor R. Nowakowskiej.
W dalszej części uroczystości prezes Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu Artur Derdziak wręczył tegorocznym absolwentom fundowane przez nie nagrody . Otrzymali je: Daniel Bałut (dla najlepszego absolwenta), Andrzej Czternastek (dla najlepszego olimpijczyka), Beniamin Jędrychowski (nagroda „Dynia” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie przedmiotów ścisłych) oraz Kacper Pszonak (nagroda im. dyrektora Adama Żaka za najlepszą pracę literacką).
Kolejne wyróżnienia w formie comiesięcznego stypendium za osiągnięcia w nauce języków nowożytnych, ufundowane przez firmę Kazar Footwear, przekazał Mariusz Siedlewicz. Otrzymali je: Joanna Dobosz (uczennica klasy III – w zakresie języka angielskiego) i Aleksandra Biczek (uczennica klasy II – w zakresie języka niemieckiego). Kilka dni przed uroczystością stypendium fundowane przez dra Jana Podgórskiego – absolwenta szkoły z 1948 r. – otrzymał z rąk fundatora Mateusz Bąk, uczeń klasy III.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zbigniew Ziobro powołuje grupę badającą reprywatyzacje w Krakowie .Prokuratura ale to krajowa powinna zając się reprywatyzacja w Przemyślu . Jest kilku notariuszów , zarządców nieruchomości jak i adwokatów oraz osób z wymiaru przemyskiego wymiaru sprawiedliwości którzy już od dłuższego czasu przestali spać spokojnie w momencie kiedy Ziobro zaczął przyglądać się wnikliwie reprywatyzacjom w Polsce.
Zbigniew Ziobro powołuje grupę badającą reprywatyzacje w Krakowie .Prokuratura ale to krajowa powinna zając się reprywatyzacja w Przemyślu . Jest kilku notariuszów , zarządców nieruchomości jak i adwokatów oraz osób z wymiaru przemyskiego wymiaru sprawiedliwości którzy już od dłuższego czasu przestali spać spokojnie w momencie kiedy Ziobro zaczął przyglądać się wnikliwie reprywatyzacjom w Polsce.