Reklama

Dwa w jednym. Pasowanie i nagrody w „Słowaku”

Kilkanaście dni po rocznicy urodzin (4 września 1809 r.) patrona szkoły Juliusza Słowackiego odbyły się uroczystości symbolicznego przyjęcia pierwszoklasistów w poczet społeczności szkolnej oraz wręczenia naród najlepszym uczniom. Honorowy tytuł „Przyjaciela Przemyskiego Słowaka” trafił do rąk szefowej Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” Renaty Nowakowskiej.

Coroczną, wrześniową uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in.: wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch, zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak, dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” Renata Nowakowska czy przedstawiciel firmy Kazar Footwear Mariusz Siedlewicz[paywall].

– Gratuluję wam dokonanego wyboru. Życzę wszechstronnego rozwoju oraz osiągnięcia sukcesów edukacyjnych. Musicie jak najszybciej aktywnie włączyć uczniów klas pierwszych w życie naszej szkoły i społeczności lokalnej. Jednym w ważnych zadań, jakie stoi przed nami, dyrekcją i gronem pedagogicznym jest kształtowanie postaw oraz konieczności współpracy z instytucjami zewnętrznymi wspierającymi proces dydaktyczno-wychowawczy. Wzorcowym przykładem są nasze relacje z Przemyskim Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, które pod kierownictwem dyrektor Renaty Nowakowskiej realizuje wiele wartościowych projektów z zakresu edukacji kulturalnej. Skutkuje to stałymi kontaktami uczniów z literaturą, muzyką, teatrem czy innymi dziedzinami sztuki – powiedział dyrektor szkoły Tomasz Dziumak. Kończąc swoje wystąpienie, ogłosił decyzję kapituły przyznającej honorowy tytuł „Przyjaciela Przemyskiego Słowaka” w 2017 r. właśnie dyrektor R. Nowakowskiej.

Reklama

Nagrody dla najlepszych uczniów

W dalszej części uroczystości prezes Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu Artur Derdziak wręczył tegorocznym absolwentom fundowane przez nie nagrody . Otrzymali je: Daniel Bałut (dla najlepszego absolwenta), Andrzej Czternastek (dla najlepszego olimpijczyka), Beniamin Jędrychowski (nagroda „Dynia” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie przedmiotów ścisłych) oraz Kacper Pszonak (nagroda im. dyrektora Adama Żaka za najlepszą pracę literacką).

Kolejne wyróżnienia w formie comiesięcznego stypendium za osiągnięcia w nauce języków nowożytnych, ufundowane przez firmę Kazar Footwear, przekazał Mariusz Siedlewicz. Otrzymali je: Joanna Dobosz (uczennica klasy III – w zakresie języka angielskiego) i Aleksandra Biczek (uczennica klasy II – w zakresie języka niemieckiego). Kilka dni przed uroczystością stypendium fundowane przez dra Jana Podgórskiego – absolwenta szkoły z 1948 r. – otrzymał z rąk fundatora Mateusz Bąk, uczeń klasy III.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    max - niezalogowany 2017-10-04 13:38:22

    Zbigniew Ziobro powołuje grupę badającą reprywatyzacje w Krakowie .Prokuratura ale to krajowa powinna zając się reprywatyzacja w Przemyślu . Jest kilku notariuszów , zarządców nieruchomości jak i adwokatów oraz osób z wymiaru przemyskiego wymiaru sprawiedliwości którzy już od dłuższego czasu przestali spać spokojnie w momencie kiedy Ziobro zaczął przyglądać się wnikliwie reprywatyzacjom w Polsce.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama