Reklama

Dwie imprezy, jeden cel: pomoc dla Gabrysi [GALERIA]

12/06/2019 11:00

4 czerwca na lotnisku Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej w Laszkach koło Radymna obchodzono Dzień Latawca, połączony ze zbiórką charytatywną na rzecz bardzo chorej Gabrysi Dzimiry z Jarosławia. A w niedzielę, 9 czerwca, odbył się rodzinny piknik, którego założeniem również była pomoc jarosławiance.

Organizatorami pierwszego wydarzenia byli członek aeroklubu Wacław Cwynar oraz mama jednego z chorych dzieci obecnych na lotnisku Maria Karaś. Dzieci i młodzież miały w tym dniu olbrzymią frajdę, czerpiąc garściami z bogactwa zaplanowanych atrakcji. A wśród nich były: konkurs puszczania latawców, przeciąganie szybowca na czas, szkółka strzelecka, pokazy lotów dronami oraz paralotniami. Wszystkie zorganizowano dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu i wychowanków placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intekektualną w Jarosławiu.

– To dla nas szczególny dzień[paywall], bardzo nas to cieszy, że możemy zorganizować dla chorych dzieci coś, co sprawia im wiele radości, pokazać, czym jest sport lotniczy. Dzięki temu wszyscy mogli zasiąść za sterem szybowca czy innych samolotów będących na wyposażeniu naszego aeroklubu. Przygotowaliśmy bardzo dużo ciekawych atrakcji, konkursów, ciepłe posiłki. Dzieci mogły podziwiać loty samolotem i innego sprzętu latającego. To pierwsza tak duża impreza, mam nadzieję, że na stałe wpisze do kalendarza corocznych wydarzeń, bo dzięki temu możemy pomagać innym – komentuje członek aeroklubu i organizator imprezy Wacław Cwynar. Częścią wydarzenia była kwesta na rzecz Gabrysi Dzimiry, której poświęciliśmy już kilka artykułów.

Reklama

Rodzinnie i kolorowo

W miejscowości Tuczempy również zorganizowano wspaniałą imprezę specjalnie po to, by wesprzeć Gabrysię. W niedzielę mali i duzi uczestniczyli w pikniku rodzinnym, którego atrakcjami były: przedstawienia teatralne, zabawy dla dzieci w każdym wieku, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, kiermasz rzeczy używanych i nowych, a cały dochód z niedzielnej akcji został przekazany na ratowanie życia młodej jarosławianki.

– W związku z chorobą, która dotknęła Gabrysię, zrodził się pomysł, by zorganizować Dzień Dziecka oraz Dzień Mamy i Taty razem, a cały dochód przekazać właśnie jej. Kwota, jaka jest potrzebna do uratowania życia dziewczynki jest naprawdę niewyobrażalna, a każda zebrana złotówka zbliża nas do celu. To przykre, że w dzisiejszych czasach życie ludzkie mierzy się miarą pieniądza. Zorganizowaliśmy różnego rodzaju atrakcje, kiermasz rzeczy używanych, dzięki któremu można było zebrać dodatkowe fundusze, a także konkursy dla dorosłych – skomentowała na gorąco współorganizatorka pikniku Joanna Hawryłko, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Tuczempach.
EK
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama