Reklama

Dwóch pijanych kierowało jednym samochodem

01/10/2024 16:24

Na niecodzienne sytuacje muszą być gotowi policjanci, codziennie mierząc się z różnymi zdarzeniami. Przekonali się o tym ostatnio funkcjonariusze z radymniańskiego posterunku, którzy odkryli, że dwóch mieszkańców powiatu jarosławskiego (będących pod wpływem alkoholu), kierowało tym samym pojazdem.

Kilka dni temu, do dyżurnego jarosławskiej komendy dotarło zgłoszenie, w którym świadek opisywał, że na jednej ze stacji paliw w Radymnie, nietrzeźwy kierowca wymienia koło w pojeździe. Na miejsce skierował policjantów z Radymna. Ci faktycznie zastali mężczyznę, który wymieniał koło w samochodzie marki Opel. Wyczuli od niego alkohol.

Chwilę później, dołączył do nich drugi mężczyzna, który oświadczył, że od wczesnych godzin porannych spożywał z kolegą alkohol, a teraz postanowi przyjechać na stację paliw. Policjanci przystąpili do wyjaśniania okoliczności zdarzenia. Wszelkie wątpliwości rozwiały rozmowa ze zgłaszającym i przejrzenie monitoringu.

Reklama

Okazało się, że oplem kierował najpierw 46-latek, który przyjechał na stację paliw. Gdy zataczając się, wraz z pasażerem zakupili butelkę alkoholu wsiedli do pojazdu i odjechali (kierowca pozostał ten sam), gdy jednak po ok. 15 minutach wrócili na stację, za kierownicą siedział już 35-latek.

Badanie alkomatem wykazało u młodszego z nich ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a u starszego – ponad 2 promile. Obaj trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty w tej sprawie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Reklama

em.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/10/2024 16:24
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama