Reklama

Dwoje mieszkańców powiatu przemyskiego zginęło na obwodnicy

21/10/2020 18:33

37-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna to śmiertelne ofiary wypadku, do którego doszło w poniedziałek, 19 października, popołudniu na skrzyżowaniu al. Wolności i ul. Zadwórzańskiej, czyli tzw. wyjazdu od ZUS-u. We wtorek policja zdementowała pojawiające się plotki o śmierci trzeciej osoby.

Do tragedii doszło po godz. 15. Kierująca fiatem siena kobieta, wyjeżdżając z ul. Zadwórzańskiej w kierunku Żurawicy, nie ustąpiła pierwszeństwa volkswagenowi, który jechał w kierunku centrum Przemyśla. Siła uderzenia była tak duża, że volkswagen staranował sienę, która uderzyła jeszcze w fiata punto. Pasażerowie z fiata sieny zostali zakleszczeni w pojeździe.

Sieną podróżowało troje mieszkańców powiatu przemyskiego. Na miejscu zginęła 37-letnia kobieta kierująca tym pojazdem i jej 71-letni pasażer. Natomiast 64-letnia pasażerka została odwieziona do szpitala. Do szpitala trafili także kierowcy volkswagena i fiata punto. Obaj w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Reklama

W poniedziałkowy wieczór pojawiły się plotki, że jest także trzecia ofiara śmiertelna tej tragedii. Policja[paywall] dementuje te informacje. – W wypadku zginęły dwie osoby, a trzy zostały hospitalizowane. Plotki o śmierci którejś z nich są tylko plotkami – powiedział we wtorek asp. Bartosz Wardęga z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Tę informację potwierdziliśmy także w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu.

Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku i długo zbierali materiał dowodowy, który pozwoli wyjaśnić przyczyny tego zdarzenia. Utrudnienia na obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 77 trwały przez kilka godzin, a w centrum tworzyły się ogromne korki.

Reklama

 

Niebezpieczne skrzyżowanie

Skrzyżowanie obwodnicy z ul. Zadwórzańską nie ma dobrej reputacji. Kierowcy od dawna skarżą się, że jest ono niebezpieczne. Najczęściej uwagi dotyczyły tego, że kierowcy wyjeżdżający od strony ZUS-u nie mają dobrej widoczności z prawej strony, czyli z kierunku Medyki. Problem ten został przynajmniej częściowo rozwiązany poprzez zmianę organizacji ruchu. Niestety czasem zdarza się, że kierowcy nie stosują się do obowiązku zjazdu na prawy pas i przejeżdżają po polu wyłączonym z ruchu.

Poniedziałkowy wypadek miał jednak zupełnie inne okoliczności. Do niemal identycznego zdarzenia doszło 27 sierpnia. Wówczas kierowca mercedesa, wyjeżdżając z ul. Zadwórzańskiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla peugeota, który jechał w kierunku Medyki. W zdarzeniu brało udział kilka osób, w tym małe dzieci. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Jedna osoba została zabrana do szpitala.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kik - niezalogowany 2020-10-21 18:47:35

    Kondolencje dla rodziny  :(

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    piter - niezalogowany 2020-10-21 19:23:21

    Wyrazy szczerego wspolczucia

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2020-10-21 20:20:31

    BĄDŹMY OSTROŻNI - ZYCIE.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama