37-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna to śmiertelne ofiary wypadku, do którego doszło w poniedziałek, 19 października, popołudniu na skrzyżowaniu al. Wolności i ul. Zadwórzańskiej, czyli tzw. wyjazdu od ZUS-u. We wtorek policja zdementowała pojawiające się plotki o śmierci trzeciej osoby.
Do tragedii doszło po godz. 15. Kierująca fiatem siena kobieta, wyjeżdżając z ul. Zadwórzańskiej w kierunku Żurawicy, nie ustąpiła pierwszeństwa volkswagenowi, który jechał w kierunku centrum Przemyśla. Siła uderzenia była tak duża, że volkswagen staranował sienę, która uderzyła jeszcze w fiata punto. Pasażerowie z fiata sieny zostali zakleszczeni w pojeździe.
Sieną podróżowało troje mieszkańców powiatu przemyskiego. Na miejscu zginęła 37-letnia kobieta kierująca tym pojazdem i jej 71-letni pasażer. Natomiast 64-letnia pasażerka została odwieziona do szpitala. Do szpitala trafili także kierowcy volkswagena i fiata punto. Obaj w chwili zdarzenia byli trzeźwi.
W poniedziałkowy wieczór pojawiły się plotki, że jest także trzecia ofiara śmiertelna tej tragedii. Policja[paywall] dementuje te informacje. – W wypadku zginęły dwie osoby, a trzy zostały hospitalizowane. Plotki o śmierci którejś z nich są tylko plotkami – powiedział we wtorek asp. Bartosz Wardęga z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.
Tę informację potwierdziliśmy także w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu.
Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku i długo zbierali materiał dowodowy, który pozwoli wyjaśnić przyczyny tego zdarzenia. Utrudnienia na obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 77 trwały przez kilka godzin, a w centrum tworzyły się ogromne korki.
Skrzyżowanie obwodnicy z ul. Zadwórzańską nie ma dobrej reputacji. Kierowcy od dawna skarżą się, że jest ono niebezpieczne. Najczęściej uwagi dotyczyły tego, że kierowcy wyjeżdżający od strony ZUS-u nie mają dobrej widoczności z prawej strony, czyli z kierunku Medyki. Problem ten został przynajmniej częściowo rozwiązany poprzez zmianę organizacji ruchu. Niestety czasem zdarza się, że kierowcy nie stosują się do obowiązku zjazdu na prawy pas i przejeżdżają po polu wyłączonym z ruchu.
Poniedziałkowy wypadek miał jednak zupełnie inne okoliczności. Do niemal identycznego zdarzenia doszło 27 sierpnia. Wówczas kierowca mercedesa, wyjeżdżając z ul. Zadwórzańskiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla peugeota, który jechał w kierunku Medyki. W zdarzeniu brało udział kilka osób, w tym małe dzieci. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Jedna osoba została zabrana do szpitala.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tam zawsze będą wypadki ponieważ niema kieszeni wprowadzającej..
Tam będzie jeszcze niejeden wypadek. Głupotą było stawianie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ze zjazdem do ul. Konopnickiej (koło cerkwii prawosławnej) zamiast na skrzyżowaniu z ul. Zadwórzańską. Na skrzyżowaniu przy cerkwi jest płaski teren, lepsza widoczność i bardzo mały ruch.
głupotą to jest budowa obwodnicy z kolizyjnymi skrzyżowaniami
Kondolencje dla rodziny :(
Wyrazy szczerego wspolczucia
BĄDŹMY OSTROŻNI - ZYCIE.PL