Reklama

Dywanik przez Pawłosiowską do A4

Zakończyły się już wszystkie prace związane z remontem ulic Pawłosiowskiej i Strzeleckiej i nowym rondem, prowadzącymi do węzła z autostradą A4. To nie tylko ułatwi ruch, ale także znacząco wpłynie na bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Ta bardzo potrzebna inwestycja była możliwa dzięki pozyskaniu przez władze powiatu jarosławskiego pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Dofinansowanie wyniosło aż 85 procent[paywall]. Warto dodać, że projekt ów był jednym z ledwie sześciu wybranych w ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie konkursie w 2016 r.

Do gruntownej przebudowy przewidzianych było blisko 5 km drogi. Łączny koszt to ok. 6,5 mln zł. Prace rozpoczęły się w 2017 r. Partnerami powiatu jarosławskiego były miasto Jarosław i gmina Pawłosiów.
– Ta inwestycja zwiększyła komfort jazdy oraz oczywiście bezpieczeństwo kierujących i pieszych. Stan techniczny drogi jest o niebo lepszy niż wcześniej. Wybudowane zostały chodniki i tak potrzebne rondo na skrzyżowaniu ulic Pawłosiowskiej ze Strzelecką i dalej na Pawłosiów – powiedział starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. – Poprawiły się także powiązania komunikacyjne naszego powiatu, przede wszystkim Jarosławia z autostradą A4 – dodał.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2018-12-03 16:14:06

    Dlaczego to rondo ma tak dziwnie wyprofilowaną nawierzchnię,  od Pawłosiowa zagłębienie i wzgórze od ulicy Pawłosiowskiej? Nawet samochód z bardzo dobrym zawieszeniem dziwnie się zachowuje na tak wyprofilowanej jezdni. Co będzie jak będzie ślisko.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama