Reklama

Dzieci odwiedziły miejsca pamięci w Przemyślu

Przemyskie placówki oświatowe rozmaicie świętowały rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 14 wybrali się w tym roku w rajd „Dla Niepodległej”.

Szkolna społeczność zgromadziła się przed szkołą, by tradycyjnie już odśpiewać wspólnie pieśni patriotyczne.

– Wiatr unosił w dal zamknięte w prostych melodiach słowa refleksji, wdzięczności, radości i dumy płynącej z poczucia narodowej przynależności. Następnie uczniowie z biało-czerwonymi kokardkami przypiętymi do piersi ruszyli w trasę. Wszystkich łączyła ta sama idea – dotrzeć do miejsc pamięci i pogrążyć się na chwilę w zadumie nad bohaterskimi czynami przodków, którzy przez wieki walczyli o wolność i niezawisłość naszego miasta i narodu – relacjonują nauczycielki.

Wyprawę zakończyło odśpiewanie polskiego hymnu państwowego na Zniesieniu. „Radość z możliwości życia w wolnym kraju powinna towarzyszyć nam Polakom w każdej chwili, nie tylko od święta” – to motto wychowania patriotycznego w „Czternastce”.


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2017-11-20 15:54:28

    Piłsudski w krzakach a bohater narodowy Polaków Szwejk w centralnym miejscu Przemyśla przed Urzędem Miejskim .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    SOAD - niezalogowany 2017-11-20 21:35:31

    Jakich znowu krzakach, to żywopłot jest, po co takie rzeczy pisać, bo go jeszcze wytną niczym np. to drzewo u wylotu Kościuszki przez tzw. Czepialskiego  i nieroztropne i nieprzemyślane działanie samej redakcji ŻP !!!DRZEWA W MIEŚCIE - EKOLOGIA.PLYOUTUBE.COM - AGATA JALYNSKA - POROZMAWIAJ Z DRZEWEM

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przemyski obserwator - niezalogowany 2017-11-21 01:21:26

    Rozumiem , że paskudna , codziennie obszczywana przez psy głowa niby Marszałka Józefa Piłsudskiego jest miejscem pamięci. Wstyd i hańba dla tej " wadzy", którzy uważają się,  szczególnie Choma za wielkich patriotów. Pamiętam jak Choma opowiadał że w swoim  akademickim  pokoju miał  popiersie Marszałka Piłsudskiego i za swoją patriotyczna postawę  był prześladowany przez SB , co zakończyło się w sposób dla większości mieszkańców  Przemyśla wiadomy. Pytam więc po latach,  już niemal przez cztery kadencje ( 15 lat) urzędowania Prezydenta Chomy , czy  twórca Państwa Polskiego w 1918 roku  a niegdyś Chomy idol , wzór do naśladowania zasługuje na takie upamiętnienie , szacunek? Czy fikcyjny krasnal Szwejk jest dla Polski bardziej zasłużoną postacią od Józefa Piłsudskiego?, Szwejk w centralnym miejscu na Rynku Starego Miasta , zaś Marszałek Piłsudski w ciemnej , ślepej , paskudnej uliczce o nazwie Wodna. No cóż takie czasy , takie obyczaje , jaka "wadza" taki patriotyzm , jacy wyborcy taka władza .Pisałem o tym skandalu wiele razy , przedstawiałem swoją opinię wielokrotnie w tym dyrektorowi Instytutu Południowo- Wschodniego w Przemyślu i co z tego , wielkie gówno , wszyscy w Przemyślu maja wszystko w "tyle". Nadmienię jedynie że w biednym przedwojennym Przemyślu powstały trzy (3 ) pomniki Józefa Piłsudskiego . No cóż biedna ta dziatwa która musi uczyć się historii w takich miejscach pamięci jak na ulicy Wodna , przed takim coś na kształt "piłsudskiego" . Na resztę szkoda czasu  słów  , oraz niestety nerwów , gdyż to i tak nic nie zmieni w tym przemyskim zrujnowanym gospodarczo i cywilizacyjnie zadupiu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama