Przemyskie placówki oświatowe rozmaicie świętowały rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 14 wybrali się w tym roku w rajd „Dla Niepodległej”.
Szkolna społeczność zgromadziła się przed szkołą, by tradycyjnie już odśpiewać wspólnie pieśni patriotyczne.
– Wiatr unosił w dal zamknięte w prostych melodiach słowa refleksji, wdzięczności, radości i dumy płynącej z poczucia narodowej przynależności. Następnie uczniowie z biało-czerwonymi kokardkami przypiętymi do piersi ruszyli w trasę. Wszystkich łączyła ta sama idea – dotrzeć do miejsc pamięci i pogrążyć się na chwilę w zadumie nad bohaterskimi czynami przodków, którzy przez wieki walczyli o wolność i niezawisłość naszego miasta i narodu – relacjonują nauczycielki.
Wyprawę zakończyło odśpiewanie polskiego hymnu państwowego na Zniesieniu. „Radość z możliwości życia w wolnym kraju powinna towarzyszyć nam Polakom w każdej chwili, nie tylko od święta” – to motto wychowania patriotycznego w „Czternastce”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Piłsudski w krzakach a bohater narodowy Polaków Szwejk w centralnym miejscu Przemyśla przed Urzędem Miejskim .
Jakich znowu krzakach, to żywopłot jest, po co takie rzeczy pisać, bo go jeszcze wytną niczym np. to drzewo u wylotu Kościuszki przez tzw. Czepialskiego i nieroztropne i nieprzemyślane działanie samej redakcji ŻP !!!DRZEWA W MIEŚCIE - EKOLOGIA.PLYOUTUBE.COM - AGATA JALYNSKA - POROZMAWIAJ Z DRZEWEM
Rozumiem , że paskudna , codziennie obszczywana przez psy głowa niby Marszałka Józefa Piłsudskiego jest miejscem pamięci. Wstyd i hańba dla tej " wadzy", którzy uważają się, szczególnie Choma za wielkich patriotów. Pamiętam jak Choma opowiadał że w swoim akademickim pokoju miał popiersie Marszałka Piłsudskiego i za swoją patriotyczna postawę był prześladowany przez SB , co zakończyło się w sposób dla większości mieszkańców Przemyśla wiadomy. Pytam więc po latach, już niemal przez cztery kadencje ( 15 lat) urzędowania Prezydenta Chomy , czy twórca Państwa Polskiego w 1918 roku a niegdyś Chomy idol , wzór do naśladowania zasługuje na takie upamiętnienie , szacunek? Czy fikcyjny krasnal Szwejk jest dla Polski bardziej zasłużoną postacią od Józefa Piłsudskiego?, Szwejk w centralnym miejscu na Rynku Starego Miasta , zaś Marszałek Piłsudski w ciemnej , ślepej , paskudnej uliczce o nazwie Wodna. No cóż takie czasy , takie obyczaje , jaka "wadza" taki patriotyzm , jacy wyborcy taka władza .Pisałem o tym skandalu wiele razy , przedstawiałem swoją opinię wielokrotnie w tym dyrektorowi Instytutu Południowo- Wschodniego w Przemyślu i co z tego , wielkie gówno , wszyscy w Przemyślu maja wszystko w "tyle". Nadmienię jedynie że w biednym przedwojennym Przemyślu powstały trzy (3 ) pomniki Józefa Piłsudskiego . No cóż biedna ta dziatwa która musi uczyć się historii w takich miejscach pamięci jak na ulicy Wodna , przed takim coś na kształt "piłsudskiego" . Na resztę szkoda czasu słów , oraz niestety nerwów , gdyż to i tak nic nie zmieni w tym przemyskim zrujnowanym gospodarczo i cywilizacyjnie zadupiu.
Piłsudski był politycznym bandytą, nie tylko w czasie działalności w PPS-Frakcja Rewolucyjna, ale przede wszystkim po zamachu majowym.Za jego rządów policja i wojsko zastrzeliły więcej strajkujących robotników, niż za czasów PRL łącznie w Poznaniu, Gdańsku i w kopalni Wujek. A "demokracji" polegającej na prześladowaniu opozycji (np. katowaniu przemyskiego posła Liebermana w więzieniu, procesie brzeskim) nie wspominając.
Piłsudski w krzakach a bohater narodowy Polaków Szwejk w centralnym miejscu Przemyśla przed Urzędem Miejskim .
Jakich znowu krzakach, to żywopłot jest, po co takie rzeczy pisać, bo go jeszcze wytną niczym np. to drzewo u wylotu Kościuszki przez tzw. Czepialskiego i nieroztropne i nieprzemyślane działanie samej redakcji ŻP !!!DRZEWA W MIEŚCIE - EKOLOGIA.PLYOUTUBE.COM - AGATA JALYNSKA - POROZMAWIAJ Z DRZEWEM
Rozumiem , że paskudna , codziennie obszczywana przez psy głowa niby Marszałka Józefa Piłsudskiego jest miejscem pamięci. Wstyd i hańba dla tej " wadzy", którzy uważają się, szczególnie Choma za wielkich patriotów. Pamiętam jak Choma opowiadał że w swoim akademickim pokoju miał popiersie Marszałka Piłsudskiego i za swoją patriotyczna postawę był prześladowany przez SB , co zakończyło się w sposób dla większości mieszkańców Przemyśla wiadomy. Pytam więc po latach, już niemal przez cztery kadencje ( 15 lat) urzędowania Prezydenta Chomy , czy twórca Państwa Polskiego w 1918 roku a niegdyś Chomy idol , wzór do naśladowania zasługuje na takie upamiętnienie , szacunek? Czy fikcyjny krasnal Szwejk jest dla Polski bardziej zasłużoną postacią od Józefa Piłsudskiego?, Szwejk w centralnym miejscu na Rynku Starego Miasta , zaś Marszałek Piłsudski w ciemnej , ślepej , paskudnej uliczce o nazwie Wodna. No cóż takie czasy , takie obyczaje , jaka "wadza" taki patriotyzm , jacy wyborcy taka władza .Pisałem o tym skandalu wiele razy , przedstawiałem swoją opinię wielokrotnie w tym dyrektorowi Instytutu Południowo- Wschodniego w Przemyślu i co z tego , wielkie gówno , wszyscy w Przemyślu maja wszystko w "tyle". Nadmienię jedynie że w biednym przedwojennym Przemyślu powstały trzy (3 ) pomniki Józefa Piłsudskiego . No cóż biedna ta dziatwa która musi uczyć się historii w takich miejscach pamięci jak na ulicy Wodna , przed takim coś na kształt "piłsudskiego" . Na resztę szkoda czasu słów , oraz niestety nerwów , gdyż to i tak nic nie zmieni w tym przemyskim zrujnowanym gospodarczo i cywilizacyjnie zadupiu.