W ostatni weekend sierpnia maluchy żegnały beztroskie wakacje. By śmiało i radośnie zasiadły do szkolnych ławek, Galeria Sanowa zorganizowała dla nich imprezę „Kosmiczny powrót do szkoły”.
Chcąc uprzyjemnić dzieciom ostatnie chwile wakacji stworzono możliwość obcowania z nieodgadnionym. W pasażu galerii zbudowano wielkie planetarium, w którym wyświetlano seanse przybliżające tajemnice kosmosu i planet. Aby oswoić uczniów, zwłaszcza tych, którzy[paywall] po raz pierwszy przekroczą szkole progi, ze szkolną atmosferą, przygotowano dla nich niebanalne stoiska naukowe. Dzieci dzięki „prawdziwym naukowcom” łyknęły trochę wiedzy o wszechświecie i musiały wykazać się wyobraźnią, modelując na przykład powierzchnię księżyca czy budując kosmiczne pojazdy. Obserwowały też naukowe eksperymenty, z przejęciem odkrywając, jak działa próżnia, na czym polega emisja światła i wiele innych.
– Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się seanse w planetarium – dzieci oglądały filmy nawet po kilka razy. Również quiz wiedzy o kosmosie robił furorę, zwłaszcza że do wygrania były supernagrody, między innymi miniplanetaria, teleskopy czy kubki z kosmicznym nadrukiem. Dzieci też bardzo chętnie brały czynny udział w kosmicznych pokazach naukowych. Nie mówiąc już o zamkach dmuchanych, które maluchy uwielbiają – komentuje Monika Rokita, specjalistka ds. marketingu Galerii Sanowa. Akcja „Razem idziemy do szkoły” również była strzałem w „10”! Organizatorzy w podzięce za zakupy w galerii przygotowali dla małych i tych trochę większych uczniów 200 wyprawek szkolnych, wszystkie rozeszły się w niecałe dwie godziny! Przez dwa dni imprezy, 29 i 30 sierpnia, galerię odwiedziło prawie 25 tysięcy gości.
Reklama
Aleksandra Nowotyńska
AN
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze