W Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu po raz kolejny się po egidą ogólnopolskiego programu „Trzymaj formę” odbył się XI Międzyszkolny Konkurs „Czy wiesz, co jesz?”.
Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje dziewięciu przemyskich szkół podstawowych: SP 1, SP 4, SP 6, SP 11, SP 14, SP 15, SP 16, SP 17 i ZPSM Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia. Konkurs składał się z dwóch części[paywall]. W pierwszej uczniowie rozwiązywali test, który sprawdzał ich wiadomości m.in. z zakresu budowy i funkcjonowania układu pokarmowego, znajomości witamin, obliczania BMI i zawartości soli w pokarmach. Druga część polegała na analizie piramidy zdrowego żywienia oraz jej przystosowania w przypadku cukrzycy i osteoporozy. Bardzo wysoki poziom wiedzy sprawił, że do końca rywalizacja była wyrównana. Ostatecznie 1. miejsce zajęła reprezentacja ZPSM Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia, 2. – Szkoła Podstawowa nr 15, 3. – Szkoła Podstawowa nr 11. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, których sponsorami byli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego i Centrum Języków Obcych „Student” w Przemyślu. Poczęstunek dla uczestników ufundowała Spółdzielcza Grupa Producentów Owoców „Szeliga” z Żurawicy.
Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”, promujący zasady zbilansowanej diety i aktywności fizycznej wśród młodzieży szkolnej jest realizowany w SP 4 już od dwunastu lat. Jego celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci. – Nasza szkoła promuje zasady aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Program realizowany jest w klasach od czwartej do siódmej. W tym roku szkolnym zwracamy uwagę na piramidę zdrowego żywienia i aktywność fizyczną. Pragniemy kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe i zachęcamy do aktywności fizycznej. Uczniowie zdobywają praktyczną wiedzę na temat zdrowego stylu życia. W realizacji programu pomocne są atrakcyjne materiały dydaktyczne przeznaczone dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Naszym partnerem jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przemyślu – wyjaśniła główna organizatorka konkursy Anna Wawrzynów.
Konkurs zorganizowany po raz pierwszy w 2008 r. ma na celu zachęcanie innych młodych ludzi do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.. Honorowy patronat objął prezydent Przemyśla i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze