Reklama

Dzięki konkursowi „Czy wiesz, co jesz?” trzymają formę

W Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu po raz kolejny się po egidą ogólnopolskiego programu „Trzymaj formę” odbył się XI Międzyszkolny Konkurs „Czy wiesz, co jesz?”.

Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje dziewięciu przemyskich szkół podstawowych: SP 1, SP 4, SP 6, SP 11, SP 14, SP 15, SP 16, SP 17 i ZPSM Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia. Konkurs składał się z dwóch części[paywall]. W pierwszej uczniowie rozwiązywali test, który sprawdzał ich wiadomości m.in. z zakresu budowy i funkcjonowania układu pokarmowego, znajomości witamin, obliczania BMI i zawartości soli w pokarmach. Druga część polegała na analizie piramidy zdrowego żywienia oraz jej przystosowania w przypadku cukrzycy i osteoporozy. Bardzo wysoki poziom wiedzy sprawił, że do końca rywalizacja była wyrównana. Ostatecznie 1. miejsce zajęła reprezentacja ZPSM Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia, 2. – Szkoła Podstawowa nr 15, 3. – Szkoła Podstawowa nr 11. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, których sponsorami byli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego i Centrum Języków Obcych „Student” w Przemyślu. Poczęstunek dla uczestników ufundowała Spółdzielcza Grupa Producentów Owoców „Szeliga” z Żurawicy.

Po co ten konkurs?

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”, promujący zasady zbilansowanej diety i aktywności fizycznej wśród młodzieży szkolnej jest realizowany w SP 4 już od dwunastu lat. Jego celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci. – Nasza szkoła promuje zasady aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Program realizowany jest w klasach od czwartej do siódmej. W tym roku szkolnym zwracamy uwagę na piramidę zdrowego żywienia i aktywność fizyczną. Pragniemy kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe i zachęcamy do aktywności fizycznej. Uczniowie zdobywają praktyczną wiedzę na temat zdrowego stylu życia. W realizacji programu pomocne są atrakcyjne materiały dydaktyczne przeznaczone dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Naszym partnerem jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przemyślu – wyjaśniła główna organizatorka konkursy Anna Wawrzynów.

Konkurs zorganizowany po raz pierwszy w 2008 r. ma na celu zachęcanie innych młodych ludzi do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.. Honorowy patronat objął prezydent Przemyśla i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama