Reklama

Dzieło wciąż trwa! 41. studnia z akcji „Makulatura na misje”


39. i 40. studnia powstały w Kamerunie. Najnowsza, 41. w Czadzie, konkretnie w miejscowości Gam Tigam. To wspólne dzieło przeworszczanina Ryszarda Łuczyka i Grupy Charytatywnej działającej przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku. Dzieło, które wciąż trwa, a akcja nie ma zamiaru ani na moment przystopować.


Akcja zapoczątkowana przez R. Łuczyka trwa już 13 lat. W 2012 r. Grupa Charytatywna Akcji Katolickiej z Przeworska rozpoczęła zbieranie makulatury, z której dochód przeznaczany jest w całości na budowę studni głębinowych w Afryce. Każda otrzymuje imię osoby ważnej dla kościoła, na wszystkich są informacje o darczyńcach z Podkarpacia. Co ciekawe, czasami zdarza się, że ktoś, kto nie ma makulatury, a chce wesprzeć akcję, oferuje pieniądze. Jednak organizatorzy akcji nie przyjmują ich. Interesuje ich tylko makulatura. Dowolny rodzaj makulatury można zanieść do odpowiednio oznaczonego kontenera. Obecnie jest ich kilkanaście na Podkarpaciu, w różnych miejscowościach...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 71% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/12/2025 16:04
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama