39. i 40. studnia powstały w Kamerunie. Najnowsza, 41. w Czadzie, konkretnie w miejscowości Gam Tigam. To wspólne dzieło przeworszczanina Ryszarda Łuczyka i Grupy Charytatywnej działającej przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku. Dzieło, które wciąż trwa, a akcja nie ma zamiaru ani na moment przystopować.
Akcja zapoczątkowana przez R. Łuczyka trwa już 13 lat. W 2012 r. Grupa Charytatywna Akcji Katolickiej z Przeworska rozpoczęła zbieranie makulatury, z której dochód przeznaczany jest w całości na budowę studni głębinowych w Afryce. Każda otrzymuje imię osoby ważnej dla kościoła, na wszystkich są informacje o darczyńcach z Podkarpacia. Co ciekawe, czasami zdarza się, że ktoś, kto nie ma makulatury, a chce wesprzeć akcję, oferuje pieniądze. Jednak organizatorzy akcji nie przyjmują ich. Interesuje ich tylko makulatura. Dowolny rodzaj makulatury można zanieść do odpowiednio oznaczonego kontenera. Obecnie jest ich kilkanaście na Podkarpaciu, w różnych miejscowościach...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 71% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze