Reklama

Dzień Papieski za nami

17/10/2016 07:24

W połowie października odbył się XVI Dzień Papieski. Jego hasło brzmiało w tym roku: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

W Przemyślu obchody rozpoczęły się w auli Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie wspominano Światowe Dni Młodzieży w Polsce. Następnie w archikatedrze została odprawiona msza św., której przewodniczył abp Adam Szal. Pod kościołami kwestowano na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na stypendia dla młodzieży. Do tej pory takim wsparciem zostało objętych ponad 400 osób z archidiecezji przemyskiej. Obecnie z pomocy korzysta około 100 stypendystów z tego terenu.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama