30 maja każdego roku, dzięki uchwale sejmu z 2006 roku, obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Święto ma na celu popularyzację rodzicielstwa zastępczego, które ma szansę poprawić los dzieci odrzuconych i osieroconych.
Z tej okazji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu wspólnie z przemyskim oddziałem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zorganizował uroczyste obchody. Rozpoczął je piknik dla rodzin zastępczych w siedzibie MOPS przy ulicy Dworskiego.
Rodziny miały okazję zasiąść przy wspólnym stole, co z pewnością sprzyjało integracji. Dla wszystkich uczestników zostało przygotowane przedstawienie. Ponadto na parkingu obok budynku prezentowane były pojazdy służb mundurowych, a najmłodsi mieli okazję skorzystać z dmuchanych atrakcji w postaci zjeżdżalni.
W ramach Dnia Rodzicielstwa w Przemyślu odbyły się ponadto prezentacje w Przemyskiej Bibliotece Publicznej oraz dzień otwarty MOPS.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze