Reklama

Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ

10/06/2017 14:03

Jarosławskie Koło Terenowe nr 3 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ odchodziło w sobotę, 3 czerwca, dzień uczestników misji. Uroczystości pod tablicą wmurowaną w ścianę ratusza rozpoczęły się od podniesienia flagi państwowej oraz apelu pamięci z salwą honorową.

– W święcie uczestniczyli między innymi posłanka na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz, dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Zaborniak, starosta Tadeusz Chrzan, archiprezbiter jarosławski ks. Andrzej Surowiec, ks. ppor. Grzegorz Lach, przedstawiciele biur poselskich i senatorskich, służb mundurowych, a także sympatycy jarosławskiego koła. Zaproszeni goście złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą udział żołnierzy Garnizonu Jarosław w misjach i operacjach międzynarodowych. Dalsza część uroczystości odbywała się w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Osoby zasłużone dla stowarzyszenia, wśród których znalazł się również prezes MZK Władysław Gruba, otrzymały wyróżnienia, odznaczenia i legitymacje członkowskie – relacjonuje Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia.

W misjach Sił Pokojowych ONZ uczestniczyło do tej pory 1100 żołnierzy z jarosławskiego garnizonu. Byli m.in. w: Wietnamie, Laosie, Nigerii, Kambodży, Egipcie, Syrii, byłej Jugosławii, w byłych Republikach Radzieckich, Rwandzie, Haiti, Zatoce Perskiej, Afganistanie i Iraku.

Reklama


fot.UM Jarosław
Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ był okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama