Jarosławskie Koło Terenowe nr 3 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ odchodziło w sobotę, 3 czerwca, dzień uczestników misji. Uroczystości pod tablicą wmurowaną w ścianę ratusza rozpoczęły się od podniesienia flagi państwowej oraz apelu pamięci z salwą honorową.
– W święcie uczestniczyli między innymi posłanka na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz, dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Zaborniak, starosta Tadeusz Chrzan, archiprezbiter jarosławski ks. Andrzej Surowiec, ks. ppor. Grzegorz Lach, przedstawiciele biur poselskich i senatorskich, służb mundurowych, a także sympatycy jarosławskiego koła. Zaproszeni goście złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą udział żołnierzy Garnizonu Jarosław w misjach i operacjach międzynarodowych. Dalsza część uroczystości odbywała się w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Osoby zasłużone dla stowarzyszenia, wśród których znalazł się również prezes MZK Władysław Gruba, otrzymały wyróżnienia, odznaczenia i legitymacje członkowskie – relacjonuje Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia.
W misjach Sił Pokojowych ONZ uczestniczyło do tej pory 1100 żołnierzy z jarosławskiego garnizonu. Byli m.in. w: Wietnamie, Laosie, Nigerii, Kambodży, Egipcie, Syrii, byłej Jugosławii, w byłych Republikach Radzieckich, Rwandzie, Haiti, Zatoce Perskiej, Afganistanie i Iraku.

fot.UM Jarosław
Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ był okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze