W połowie marca szkoła medyczna w Przemyślu otworzyła swoje podwoje dla zainteresowanych. Goście mogli między innymi skorzystać z bezpłatnego masażu i usług kosmetyczki, zobaczyć zaplecze dydaktyczne szkoły oraz spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportu.
Szkoła medyczna w Przemyślu ma już 71 lat. Wykształciła całe rzesze pracowników służby zdrowia nie tylko z Przemyśla, ale i z różnych części Polski. Można się o tym przekonać, rozmawiając z pielęgniarkami spoza przemyskich szpitali. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, bo tak brzmi pełna nazwa placówki, to jednak[paywall] szkoła młoda duchem, do której odwiedzania młodzieży specjalnie zachęcać nie trzeba.Absolwenci przemyskiej szkoły doskonale odnajdują się w zawodach: pielęgniarki, masażysty, kosmetyczki i terapeuty zajęciowego. W trakcie „Dnia sportu i zdrowia” panowała pozytywna atmosfera. Nauczyciele, pracownicy, a także sami uczniowie chętnie opowiadali o nauce w „medyku”. Do dyspozycji zwiedzających udostępniono sale farmaceutyczne, gdzie mogli się przyglądać wykonywanym przez uczniów doświadczeniom, a także produkcji kremów i maści.
W sali anatomicznej można było oglądać eksponaty ludzkich narządów, a także dotknąć ludzkich kości z czasów II wojny światowej. Goście mogli podziwiać prace uczniów i nauczycieli terapii zajęciowej oraz wziąć udział w zajęciach masażu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również cześć sportowa, podczas której chętni mogli zagrać w bocce, poćwiczyć skoki w dal, a także przejechać się na specjalnym rowerze po symulowanej trasie wyścigu kolarskiego Tour de France lub innej, nieco mniej wymagającej. W trakcie imprezy wśród gości rozlosowano też nagrody i upominki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze