Dziś na terenie naszego województwa zawyją syreny alarmowe. Na szczęście to tylko trening systemu wykrywania skażeń i alarmowania o zagrożeniu.
Syreny zawyją dwa razy: o godzinie 13 i 13. 15. Pierwszy modulowany sygnał oznaczający ogłoszenie alarmu będzie rozbrzmiewał przez trzy minuty, tyle samo potrwa drugi ciągły sygnał oznaczający odwołanie go. Wspomniany trening jest elementem ćwiczenia obrony cywilnej pod kryptonimem „BIESZCZADY 2016”. Ma być próbą sprawdzenia, czy system wymiany informacji o zagrożeniach w warunkach rzeczywistej sytuacji kryzysowej jest skuteczny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze