Reklama

Dziś ruszają seanse filmowe na Zamku Kazimierzowskim

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla kinomaniaków. Na dziedzińcu przemyskiego zamku niedługo ruszy kino plenerowe. Seanse pod chmurką będą możliwe dzięki pieniądzom pozyskanym przez PCKiN w Przemyślu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek” zakupi za nie sprzęt umożliwiający aranżację kina plenerowego w przestrzeni zamkowego dziedzińca. W ten sposób instytucja chce zwiększyć dostęp do kultury osobom o niskich dochodach, których nie stać na bilety do kina.

Biorąc pod uwagę, że towarzyszy nam sprzyjająca aura, atrakcja z pewnością przypadnie do gustu mieszkańcom, ale i turystom i być może zachęci do wizyty w kinie pod gołym niebem tych, którzy zrezygnowali z odwiedzania tych tradycyjnych z obawy przed aktualną sytuacją epidemiczną. Jak zapewnia PCKiN „Zamek”, z wykorzystaniem zakupionego sprzętu możliwa będzie zarówno „klasyczna” prezentacja ambitnych dzieł sztuki filmowej, jak i realizowanie takich przedsięwzięć, jak kino z muzyką na żywo czy „Plenerowy Klub Filmowy”, łączący prezentacje filmowe z klubem dyskusyjnym.

Pierwsze seanse planowane są już niebawem, bo  w dniach 21 – 23 sierpnia br. Na początek obejrzymy trzy filmy muzyczne. W piątek, 21 sierpnia, kinomani będą mogli przypomnieć sobie kultowy musical „Hair” w reżyserii Milosza Formana, zaś w sobotę, 22 sierpnia, wyświetlony zostanie film biograficzny „Ray”, poświęcony legendzie jazzu i bluesa, którą niewątpliwie był Ray Charles. Jako ostatni w niedzielę, 22 sierpnia, widzowie obejrzą film komediowy „Boska Florence” z Meryl Streep w roli głównej. Szykuje się więc nie lada gratka dla miłośników kina!


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    niezadowolony - niezalogowany 2020-08-08 09:47:04

    Żałosne! Kino w CK czy nawet  Helios świecą pustkami, filmy są wyświetlane przy 2-3 osobach na sali. Akurat teraz ludzie nie chodzą na filmy, a zamek wyskakuje z kinem plenerowym. Śmiech!  Z resztą już od dłuższego czasu jest widoczny brak pomysłu na tę instytucję kultury. Oferta beznadziejna, operetki, występy dzieci i inne jakieś mało atrakcyjne zespoły lokalne! Od lat nie widać inicjatywy! Program jedynie dla emerytów.  Chyba najwyższy czas na zmianę dyrektora. Tam trzeba kogoś z inicjatywą, młodego. Albo całkiem zamknijcie ten zamek, zaorajcie, posadźcie łąki kwietne albo włącznie co parku kulturowego, jakiś skansen albo coś podobnego, jak nie macie znowu pieniędzy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    nick - niezalogowany 2020-08-22 22:57:28

    Młodego pisiora chcesz palancie sam na pewno nic dobrego nie zrobiłeś i krytykujesz dobrą inicjatywę

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    a.kaczmarek11_131 2020-09-02 11:06:44

    Super :)tutaj możecie znależć wiecej takich http://www.kino.org.pl/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama