Reklama

Dziś w Lubaczowie zapłonie światełko pamięci dla Pawła Adamowicza

16/01/2019 13:00

Wydarzenie organizuje lokalny sztab WOŚP poruszony wydarzeniami ostatnich dni i tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, który był także wolontariuszem Orkiestry.

„Mając w pamięci ostatnie słowa Pana prezydenta, które dla nas stały się testamentem, chcielibyśmy, by ten czas mimo bólu w sercach i poczucia ogromnej straty był czasem dzielenia się dobrem” – piszą organizatorzy.

„Spotkajmy się na Rynku Miejskim w Lubaczowie, w środę (16.01 o godz. 19.30). Przynieśmy ze sobą świece. Dużo świec. Ułożymy z nich Najgorętsze Serce Świata. Z Największym Światełkiem do Nieba a o godz. 20:00 uczcijmy śmierć minutą ciszy” – zachęcają.

W trakcie zostanie wygaszone oświetlenie oraz iluminacje świąteczne, a śmierć prezydenta Gdańska zostanie uczczona minutą ciszy.

Reklama

Dyrygenci lubaczowskiej Orkiestry zaznaczają, że Paweł Adamowicz pozostanie wolontariuszem WOŚP „do końca świata i jeden dzień dłużej”.

 Z kolei władze powiatu lubaczowskiego, miasta i gminy Lubaczów zapraszają na mszę św. w intencji ojczyzny oraz o pokój w narodzie i spokój duszy śp. Pawła Adamowicza. Zostanie ona odprawiona w sobotę 19 stycznia o godz. 18:00 w Sanktuarium MB Łaskawej w Lubaczowie (konkatedra).


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama