Wydarzenie organizuje lokalny sztab WOŚP poruszony wydarzeniami ostatnich dni i tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, który był także wolontariuszem Orkiestry.
„Mając w pamięci ostatnie słowa Pana prezydenta, które dla nas stały się testamentem, chcielibyśmy, by ten czas mimo bólu w sercach i poczucia ogromnej straty był czasem dzielenia się dobrem” – piszą organizatorzy.
„Spotkajmy się na Rynku Miejskim w Lubaczowie, w środę (16.01 o godz. 19.30). Przynieśmy ze sobą świece. Dużo świec. Ułożymy z nich Najgorętsze Serce Świata. Z Największym Światełkiem do Nieba a o godz. 20:00 uczcijmy śmierć minutą ciszy” – zachęcają.
W trakcie zostanie wygaszone oświetlenie oraz iluminacje świąteczne, a śmierć prezydenta Gdańska zostanie uczczona minutą ciszy.
Dyrygenci lubaczowskiej Orkiestry zaznaczają, że Paweł Adamowicz pozostanie wolontariuszem WOŚP „do końca świata i jeden dzień dłużej”.
Z kolei władze powiatu lubaczowskiego, miasta i gminy Lubaczów zapraszają na mszę św. w intencji ojczyzny oraz o pokój w narodzie i spokój duszy śp. Pawła Adamowicza. Zostanie ona odprawiona w sobotę 19 stycznia o godz. 18:00 w Sanktuarium MB Łaskawej w Lubaczowie (konkatedra).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze